Hokejs

Austrija sagādā pirmo pārsteigumu PČ hokejā, uzvarot Latvijas nākamos pretiniekus Čehiju

Lehtikuva via REUTERS/Scanpix

Austrija otrdien izcīnīja uzvaru pasaules hokeja čempionāta spēlē Somijā, pēcspēles metienos ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) pārspējot spēcīgo Čehiju.

Divas minūtes pirms pirmā perioda beigām vienādos sastāvos Čehiju vadībā izvirzīja Romans Červenka. Izlīdzinājumu austriešiem 38 sekundes pirms pamatlaika beigām, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, guva Braiens Lēblers – 1:1.

Arī papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, komandām stājoties pie pēcspēles metienu izpildes. Vienīgais, kurš deviņos izgājienos pret vārtsargu abu komandu rindās realizēja savu iespēju, bija austrietis Peters Šneiders, izceļoties trešajā sērijā.

Plkst. 20.20 tiksies Lielbritānija ar Zviedriju. Cīņu tiešraidē translēs televīzijas kanāls “360TV hokejs”.

Latvijai nākamā spēle paredzēta ceturtdien ar Čehiju.

B apakšgrupas augšgalā ar deviņiem punktiem trīs mačos ir Somijaun Zviedrija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, četri punkti trijos mačos ir Čehijai, pa trim trijos dueļos – Austrijai un Latvijai. Divus punktus trijos dueļos guvusi Norvēģija, bet vienu punktu trijās spēlēs ir nopelnījusi Lielbritānija.