Connect with us

Hokejs

Cerība maza, bet joprojām dzīva – kā Latvija var iekļūt ceturtdaļfinālā?

Cerība maza, bet joprojām dzīva - kā Latvija var iekļūt ceturtdaļfinālā?

Strauji savam noslēgumam tuvojas Pasaules čempionāta hokejā apakšgrupu fāze, kurā noskaidrosies tās astoņas komandas, kas turpinās cīņu par medaļām. Lai arī ļoti sarežģīts, bet tomēr pastāv scenārijs, kurā Latvijas izlase var nokļūt tur, kas nav izdevies jau četrus gadus.

Turnīra gaita līdz šim

Līdz šim latvieši šo turnīru aizvadījuši savās spēju robežās – pa trim punktiem paņemti no norvēģiem un britiem, divi punkti iegūti mačā pret Austriju, ļoti līdzīga spēkošanās ar mājiniekiem somiem, kur beigu beigās tomēr punktus neizdevās izcīnīt, kā arī divi bezierunu zaudējumu – 1:4 atklāšanā pret ASV komandu un 1:5 pret Čehiju. Taču, neskatoties uz to un pateicoties citu spēļu rezultātiem, latviešiem ir minimālas, bet tomēr cerības caur adatas aci iekļūt kārotajā ceturtdaļfinālā.

Pašlaik Latvija sešās no septiņām spēlēm sev iekrājusi astoņus punktus, kamēr gan Čehijai, gan ASV ir par diviem vairāk. Tiesa, abas komandas nospēlējušas par vienu spēli mazāk, un savstarpēji nūjas vēl nav krustojuši. Tas notiks jau šodien, plkst. 16:20, kad taps skaidrs, kura no komandām garantēs vietu B grupas labāko četrniekā, bet kurai viss izšķirsies dienu vēlāk. 

Teorijā līdz šai turnīra stadijai viss varēja būt jau diezgan skaidrs, taču austrieši pamanījās ne tikai atņemt punktu amerikāņiem, bet arī pēcspēles metienos pārspēt tos pašus čehus. Tas, kā redzam, ne ļoti, bet ir nācis par labu Latvijas izlasei, jo tabulā no šīm vienībām atrodamies salīdzinoši netālu. Taču tas nekādā veidā neatvieglo uzdevumu, kas mūsējiem priekšā.

Vairs nav atkarīgs tikai no mums

Lai mūsu sarkanbaltsarkano izlasi redzētu labāko komandu astotniekā, ir jāsakrīt vairākiem apstākļiem. Pirmkārt, kādai no augstāk esošajām vienībām – Čehijai vai ASV – jāzaudē atlikušās divas spēles pamatlaikā. Ieskatoties turnīra kalendārā, vislabāk, lai tie būtu tieši čehi, jo viņiem pirmdien jāspēlē ar ASV, bet dienu vēlāk – ar turnīra rīkotājiem somiem. Savukārt, ASV pēdējā spēļu kārtā tiksies ar norvēģiem, kur zaudējums pamatlaikā ir krietni mazāk ticams.

Ja kādas no šīm komandām zaudēs abas spēles, ar to nebūt nekas nebūs izšķirts, jo savs darbiņš jāpaveic būs arī mūsējiem, turklāt, priežot pēc turnīra gaitas – brīnums. Latvijai otrdien plkst. 12:20 spēkošanās ar Zviedriju, un šī spēle obligāti jāuzvar pamatlaikā. Pirms dažiem gadiem izdevās krietni pakutināt nervus šim pretiniekam, kad vēl trešajā periodā rezultāts vēstīja rezultatīvo 4:4. Arī toreiz 2019. gada čempionātā mūsējiem obligāti bija jāuzvar pamatlaikā, un izšķirošajos brīžos tika ņemts nost vārtsargs.

Zviedriem izdevās to izmantot un piekto, uzvaras nesošo ripu viņa raidīja tukšos vārtos. Arī pirms tās spēles par absolūtajiem favorītiem tika uzskatīti pretinieki, bet letiņiem izdevās kārtīgi parādīt raksturu, un tad, kad nepieciešams, nospēlēt augstā līmenī. Vai to spēj arī šī gada komanda? Redzēsim jau otrdien!

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs