Hokejs

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā un kopā ar Bufalo “Sabres” komandu svinēja uzvaru. “Sabres” izbraukumā ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Anaheimas “Ducks”.

Girgensons vārtus guva pirmā perioda 16.minūtē, kad pēc Kaila Okposo metiena ieguva atlēkušo ripu un raidīja to tukšajā vārtu stūrī, tobrīd panākdams 1:0. Otrās trešdaļas pirmajā pusē Rasmuss Asplunds un Artu Ruotsalainens 97 sekunžu laikā panāca 3:0, bet līdz perioda beigām Trojs Terijs un Edams Enrike divus vārtus atguva.

Zemgum šajā duelī uz ledus 18 minūtes un 35 sekundes, no tām 12 sekundes mazākumā. Viņš šajā mačā trīsreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, atņēma vienu ripu, uzvarēja sešos no 16 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Girgensons šajā sezonā septiņās spēlēs guvis trīs vārtus, atdevis trīs rezultatīvas piespēles, kas ir otrs labākais rādītājs komandā aiz Viktora Olofsona, kuram astoņi punkti (4+4). Latvietis kopumā nopelnījis arī pozitīvu lietderības koeficientu +5.

“Sabres” ar 11 punktiem septiņās cīņās ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.