Basketbols

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien guva 27 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē un kaldināja Vašingtonas “Wizards” komandas uzvaru. “Wizards” mājās ar rezultātu 127:119 (26:36, 32:31, 35:32, 34:20) uzvarēja Losandželosas “Lakers” komandu, kuras rindās Lebrons Džeimss kļuva par NBA vēsturē otru visu laiku labāko punktu guvēju.

Īpaši zīmīga bija viena epizode, kas līdz šim internetā tikusi ļoti izcelta – Porziņģa efektīgais uzbrukuma noslēgums izšķirošajā ceturtdaļā, kas pabojāja Džeimsa vēsturisko sasniegumu. Pēc čeha Tomasa Satoranska piespēles latvietis devās uz grozu, kur bija palicis viens pats Džeimss, un, neskatoties uz pretestību, trieca bumbu grozā no augšas.

Porziņģim sestdien laukumā 25 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā realizēja astoņus no 14 divpunktu metieniem, vienu no trīs tālmetieniem un astoņus no desmit soda metieniem. Viņa rēķinā bija arī trīs atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divas kļūdas un piecas piezīmes. “Wizards” ar Kristapu laukumā iemeta par diviem punktiem vairāk nekā ielaida.

“Wizards” pārtraukusi sešu zaudējumu sēriju un ar 30 uzvarām 70 spēlēs ieņem 11.vietu Austrumu konferencē. “Lakers” ir sliktāka bilance (30-41), toties augstāka pozīcija Rietumu konferencē, kur tā ir devītā.