Connect with us

Basketbols

Apspriestākais NBA drafta talants kopš Lebrona- Viktors Vembanjama

Apspriestākais NBA drafta talants kopš Lebrona- Viktors Vembanjama
AFP, Scanpix

Viktors Vembanjama ir visvairāk pārrunātais NBA jaunais talants starp līgas skautiem un komandu ģenerālmenedžeriem kopš Lebrona Džeimsa 2003. gadā. Spēlētājs ar izrāvienu ir dotā brīža favorīts NBA 2023. gada drafta pirmajam numuram.

2004. gadā Francijā dzimušā spēlētāja dotības laukumā jau tiek pielīdzinātas Kevinam Durantam uzbrukumā un Rudijam Gobēram aizsardzībā. Bet kas spēlētāju padara tik īpašu, ka visas komandas ir ieinteresētas iegūt Vembanjamu savā sastāvā? Spēlētājs savu meistarību veiksmīgi atrādīja 2021. gadā Latvijā – Rīgā un Daugavpilī notikušajā FIBA U19 Pasaules kausa izcīņā.  Vembanjama vidēji spēlē guva deviņus punktus, izcīnīja 9,6 atlēkušās bumbas un aizsardzībā izcēlās ar vidēji 5,3 blokiem spēlē. Salīdzinājumam, otrās vietas ieguvējs šajā rādītājā, Oumaro Balo no Mali spēlē vidēji bloķēja 2.9 metienus. Francija turnīrā ieguva sudraba medaļas un Vembanjama tika iekļauts  turnīra simboliskajā pieciniekā.

Spēlētāja auguma parametri arī ir iespaidīgi, vien 18 gadu vecumā spēlētājs ierindots kā 2.20 garš ar 238 centimetru roku izvērsumu, lai gan dažādi avoti apgalvo, ka spēlētājs patiesībā ir vēl garāks. Aizvadītajā sezonā, Francijas spēcīgākās komandas “ASVEL” sastāvā Eirolīgā, Vembanjama 13 spēlēs iemeta 6,46 punktus, pārtvēra 0,46 bumbas no pretinieka un vidēji guva 1,92 blokus spēlē. “ASVEL” jauniešu komandas rindās, spēlētājs aizvadīja 20 spēles vidēji gūstot 8,25 punktus, pārtvēra 0,75 bumbas un bloķēja vidēji 1,65 metienus no spēles.

Neskaitot auguma parametrus, Vembanjama ir spējīgs izmest trīspunktu metienu gandrīz momentāli, tamdēļ, spēlētājs arī nereti ir ticis pielīdzināts NBA superzvaigznei Kevinam Durantam. Kopš sācis spēlēt profesionālā līmenī, Vembanjama ir trāpījis 31% no saviem trīspunktniekiem vidēji 5,4 mēģinājumos, uz 36 minūtēm spēles laika. Francūzis viennozīmīgi ir pārliecināts par savām tālmetienu spējām, ko NBA apskatnieki vērtē augstu.. Vembanjama arī ir pietiekami garš un ātrs, lai no gandrīz jebkuras laukuma pozīcijas paspētu nokļūt līdz pretinieku perimetra metējam, ko var novērot praktiski katrā spēlē. Kopš profesionālās karjeras sākuma Vembanjama vidēji gūst 3,8 blokus spēlē, ja aizvadītu 36 minūtes laukumā. Viņa dotības atvairīt metienus groza apakšā, visticamāk, būs trumpis, ko varēs visātrāk novērot spēlētāja attīstībā jau pašas NBA karjeras sākumā. Tas pats attiecināms otrā laukuma pusē, komandām spēlējot uzbrukumā uz “alley-oop” nogādāšanu Vembanjamas rokās, varētu būt viena no drošākajām stratēģijām.

Četrkārtējs NBA čempions, Francijas basketbola leģenda, Tonijs Pārkers, kurš ir daļējs Vilērbānas “ASVEL” īpašnieks par tautieti izteicās šādi: “Viņam, kā cilvēkam piemīt lieliska personība un viņš ir ārkārtīgi talantīgs. Ir grūti noteikt to, cik augstu viņš var izsisties. Tas ir tas skaistums viņa situācijā un tieši tāpēc domāju, ka katrs NBA komandas ģenerālmenedžeris domā, ka viņš būs drafta pirmā izvēle, jo viņa talanta robeža ir debesīs. Viņš ir ļoti unikāls, jo spēj skriet kā aizsargs, mest kā aizsargs, bet viņš ir 220 cm. garš ar neticami lielu roku izstiepienu. Viņš grib uzvarēt, un viņa prāts atrodas īstajā vietā. Mentāli, viņš vēlas būt vislabākais un tā ir vislabākā daļa par viņu”.

Neskatoties uz to, ka auguma parametri ir viena no lielākajām vērtībām NBA, pārāk gara spēlētāja karjera gandrīz vienmēr caurvijas ar traumām. Šobrīd, NBA ir tikai 5 spēlētāji, kuri ir garāki par 2,13 cm. Vēl dramatiskāka statistika novērojama starp spēlētājiem, kuri ir garāki par 2,20 cm.- tādu NBA ir tikai 3: Kristaps Porziņģis (2,21), Bobans Marjanovičs (2,24) un Tako Fāls (2,29). Kristaps ir vienīgais starp šiem spēlētājiem, kuram pagaidām ir bijusi vērā ņemama NBA karjera, kas, tāpat, ir pavadīta caur vairākām nopietnām traumām. Francūzim 2022./2023. gada sezonā jāturpina attīstīt savs metiens, jo aizvadītajā sezonā Eirolīgas un pēc spēka Francijas 1. līgas ierindās, Vembanjama trīs punktu metienus realizēja vien 28% gadījumu. Soda metienu realizācijas procents arī nebija starp labākajiem- 69%. Spēlētāja talants tiek vērtēts tik augstu, ka pat šie divi faktori neietekmē pat NBA pieredzējušāko apskatnieku domas, ka spēlētājs 2023. gada NBA draftā, bez šaubām, ir jāizvēlas ar pirmo numuru.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols