Connect with us

Bez tēmas

F1: Verstapens pret Leklēru- līderu statistikas salīdzinājums

F1: Verstapens pret Leklēru- līderu statistikas salīdzinājums
picture alliance / HOCH ZWEI/Scanpix

Pēc aizvadīta aizraujoša Austrijas “Grand Prix”, neraugoties uz problēmām ar gāzes pedāli, Monako dzimušais Šarls Leklērs noturēja līdera pozīciju pret nīderlandieti Maksu Verstapenu. Šis posms iezīmē Formula1 2022. gada sezonas viduspunktu, tāpēc salīdzināsim kopvērtējuma līderu veikumu.

Austrijas GP trešo reizi šosezon uz goda pjedestāla augstākā podesta kāpa Leklērs, ļaujot viņam atgriezties kopvērtējuma otrajā pozīcijā ar 170 punktiem. Verstapens ar sešām uzvarām 11 sacīkstēs iekrājis 208 punktus. Šajās 11 sacīkstēs abi braucēji nefinišēja divos braucienos, tādējādi, potenciāli zaudējot iespēju iekrāt līdz pat 52 punktiem.

Pole position (pirmā starta vieta) Verstapens spējis sasniegt trīs reizes, kamēr Leklērs – sešas. Zīmīgi, ka Austrijas “Grand Prix” posmā Leklērs pirmo reizi bija spējīgs uzvarēt posmu, nesākot sacīksti nolīdera pozīcijas, sprintā ieņemot otru vietu aiz Verstapena. Vēsturiski šajā statistikas rādītājā abi braucēji atrodas viens otram blakus uz kopējo pole position pozīciju skaita. Attiecīgi, Verstapens atrodas 22. vietā ar 16 pole position, izcīnot 1. vietu vidēji katrā desmitajā sacīkstē (10.53%). Tikmēr, Leklēra kontā šobrīd ir 15 pole position (23. vieta), uz augstākā goda pjedestāla kāpjot 16.48% reižu no kopējā sacīkšu skaita.

Šosezon Verstapens trijnieku sasniedzis astoņas reizes, Leklērs – piecas. No 1950. gada Lielbritānijas posma līdz Austrijas “Grand Prix”, starp visiem braucējiem, kas ņēmuši dalību vismaz vienā sacīkstē Verstapens jau 24 gadu vecumā ieņem 9 vietu. “Super Max” uz Formula 1 pjedestāla kopumā kāpis jau 68 reizes, paveicot to 44.74% sacīkšu, kurās piedalījies. Leklēram tas izdevies 18 reižu (19.78%), ar šādu statistiku viņš ierindojas 58. vietā “all time” sarakstā. Savstarpējā cīņā, kopš abi braucēji piedalās F1, Verstapens ir izcīnījis 57 pjedestālus, Leklērs- 18.

Šosezon 11 posmos abiem braucējiem sacīkstēs izdevies uzrādīt ātrākā apļa laiku trīs reizes. Leklēram karjerā līdz šim pieder septiņi ātrākā apļa “tituli” (7.69%), bet Verstapens to izdarījis 19 reizes (12.5%). Lai salīdzinājums būtu objektīvāks, kopš Leklērs pievienojās F1, Verstapens 17 reižu ir uzrādījis ātrākā apļa laikus. Jāpiemin, ka konkurētspējīgākā mašīnā Leklērs kāpa 2019. gada sezonā, pievienojoties “Ferrari” komandai, 2018. gada sezonu aizvadot “Sauber” komandā. Tikmēr Verstapens jau sesto sezonu aizvada “Red Bull” konandas rindās. 

Lai gan Verstapenam šosezon ir divreiz vairāk uzvaru, visvairāk apļus pirmajā vietā ir nobraucis Leklērs – 253 pret 258. Taču, karjeras dati ir nepielūdzami par labu Verstapenam -1492 pret 565.

Pēc piektā sezonas posma ASV, kopvērtējuma līderpozīcijā atradās Leklērs ar 104 punktiem, Verstapenam atpaliekot par 19 punktiem (85). Tam sekoja Spānijas “Grand Prix”, kur Verstapens kopvērtējumā apdzina savu sāncensi, Leklēram tehnisku problēmu dēļ 27. aplī piedzīvojot sāpīgu izstāšanos no sacīkstes, lai gan uz doto brīdi atradās drošā līderpozīcijā. Līdz sezonas devītajam posmam Verstapenam bija izdevies iekrāt jau 49 punktu vadību, ko Leklērs divu sacīkšu laikā ir sadeldējis līdz 38 punktiem. Abas komandas šosezon jau vairākkārt ir saskarušās ar tehniskām problēmām. Vasaras pārtraukums paredzēts līdz 24. jūlijam, kad norisināsies Francijas “Grand Prix”. Komandām jāspēj sakārtot spēkratu mehānisko stāvokli, lai atlikušajos 11 posmos skatītāji varētu vērot aizraujošu cīņu par čempionu titulu.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Bez tēmas