Connect with us

Citi sporta veidi

Grautiņš tribīnēs, nokauts 13 sekundēs jeb piecas Makgregora skaļākās cīņas

Grautiņš tribīnēs, nokauts 13 sekundēs jeb piecas Makgregora skaļākās cīņas
PA/Scanpix

Svētdienas agrā rītā, ap 5:00 pēc Latvijas laika gaidāma cīņa šova “UFC 257” ietvaros, kurā viens otram vietu gatavi ierādīt īru superzvaigzne Konors Makgregors (22-4) un Dastins Porjē (26-6). Viņi jau savā starpā ir tikusies, un cīņa noslēdzās pēc 106 sekundēm ar Makgregora uzvaru, taču viņam iepriekš bijušas vēl daudz skaļu piedzīvojumu oktagonā, tāpēc apskatīsim piecus no tiem.

“UFC 194”, Makgregors vs. Hosē Aldo

Šai cīņai stājās ceļā daudz kas – sākumā tā bija Aldo trauma, kas lika pārcelt visu notikumu, bet pēc tam, kad brazīlis bija sadziedējis ribas, izrādījās, ka aizņemtajā datumā (2015. gada 5 decembris) Lasvegasas “MGM Grand Garden Arena” paredzēts Andrea Bočelli koncerts. Tāpēc “UFC 194” tika pārcelts vēl par nedēļu vēlāk, uz 12. decembri.

Šajā ciņā tika ieguldītas lielas naudas summas, kā arī tas iezīmējās kā pirmais UFC pasākums vēsturē, kas ilgs trīs dienas pēc kārtas. Taču ilgi gaidītais kautiņš, neskatoties uz visu, starp Makgregoru un Aldo beidzot notika. Un tas ilga tieši 13 sekundes… Pirmā un vienīgā raunda sākumā abi pat nesasveicinājās, sasitot kopā cimdus, bet uzreiz sāka cīkstēties – Makgregors centās pārņemt iniacitīvu, uzbrūkot ar kreiso roku, lai pretinieku turēt atstatus, taču tas neizdevās. Pēc tam sekoja spēriens, kas sasniedza mērķi, bet Aldo atbildēja ar kombinētu sitienu. No tā ne tikai Makgregors veiksmīgi izvairījās, bet arī deva pretī brazīļa vaigam, kas atstāja pretinieku guļam uz grīdas. 

Lieki piebilst, ka tas bija ātrākais nokauts “UFC” vēsturē.

“UFC 196”, Makgregors vs. Diazs

Pēc rekorda uzstādīšanas “UFC 194” šova laikā, Makgregors kļuva par pasaules mēroga sensāciju. Faniem šķita, ka viņš ir neuzvarams un pasaulē konkurentu īram neatrast. Tāpēc jau 2016. gada 5. martā Makgregoram bija paredzēta cīņa pret amerikāni Neitu Diazu. Tā sākās sāga šo divu cīkstoņu starpā, jo amerikānis šokēja cīņas pasauli, uzvarot savu bravūrīgo pretinieku jau otrajā raundā.

“UFC 202”, Makgreogrs vs. Diazs II

Pēc zaudējuma lielākais jautājums bija – ko Makgregors darīrs tālāk? Skaidrs bija tas, ka trakais īrs alka revanšu, un tādu dabūja – jau tā paša gada 20. augustā, kas atkal visu “UFC” pasauli uzsēdināja kā uz adatām Šeit nevajadzēja iesaistīt ekspertus, lai noteiktu, ka arī šī būs lieliska cīņa, taču nevienam pat prātā neienāca, cik tā būs brutāla. Ja iepriekšējā noslēdzās jau pēc diviem raundiem, šī ilga visus piecus, un skatītājiem līdz pat pēdējai sekundei nebija skaidrs, kurš būs uzvarētājs, jo tā norisinājās līdz abu galveno varoņu spēku izsīkumam.

Kad noskanēja fināla zvans, bija jāskaita punkti. Tiesnešiem nudien nebija viegs darbiņš, ko pierāda arī rezultāti šajā sīvajā Makgregora uzvarā (48-47, 47-47, 48-47). 

“UFC 205”, Makgregors vs. Alvaress

2016.gads īram bija piedzīvojumiem bagāts – pēc divām skaļām un smagām cīņām pret Neitu Diazu, 12. novembrī uz spēles tika likta vieglā svara čempiona tituls. Sākumā bija paredzēts, ka viņam pretī stāsies brazīlis Rafaels Dos Anjoss, taču viņa vietā Makgregors saņēma amerikāni Ediju Alvaresu. Rādot vienu no saviem labākajiem sniegumiem oktagonā, Makgregors diezgan viegli tika ar pretinieku galā, cīņai noslēdzoties otrajā raundā, bet īrs kļuva par pirmo vēsturē, kuram izdevies izcīnīt čempiona titulus divās svara kategorijās.

“UFC 229”, Makgregors vs. Nurmagomedovs

Viena no skaļākajām cīņam ne tikai “UFC”, bet vispār visu cīņas sprota veidu vēsturē norisinājās 2018. gada 6. oktobrī starp īru sensāciju un dagestāni Habibu Nurmagomedovu. Makgregors nebija cīnījies divus gadus, bet Krievijas cīkstonis ne reizi vēl nebija zaudējis, kas šim pasākumam piedeva vēl tikai papildu uzmanību. Cīņa ilga tikai divus raundus, un to, kā Habibs uzvar Makgregoru klātienē vēroja vairāk kā 20 tūkstoši skatītāju.

Taču pēc fināla zvana cīņa nebija galā, jo līdz šim vienmēr nosvērtajam Habibam ar uzvaru nebija gana, un viņš metās pāri oktagona sienai un uzbruka Makgregora komandai tribīnēs. Tikmēr kāds no Nurmagomedova komandas ieskrēja būrī un iesita pa seju Makgreogram, kurš nekārtībās nebija iesaistījies. Sākās masu jandāliņš, kas ar policijas palīdzību tika nomierināts tikai pēc ilgāka laika.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Citi sporta veidi