Connect with us

Citi sporta veidi

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad
Scanpix

Sporta pasaule ir viena no tām, kuru traki skārusi pandēmija, jo atsevišķi turnīri un pat veselas sezonas tika pārceltas vai pat atceltas pavisam. Taču organizatori sola – kas nenotika šogad, noteikti notiks nākamgad. Kas gaidāms 2021. gadā un, ņemot vērā Covid-19 izplatību pasaulē, vai tie vispār varēs notikt?

NHL 2020./2021. gada sezona

Ja NBA valde paspēja visu nodrošināt tā, lai paspētu 2020./2021. gada sezonu sākt šogad, NHL jaunās sezonas sākums ticis vairākkārt pārcelts. Kā vēsta oficiālā informācija līdz šim brīdim, 13. janvāris ir gala variants. Paredzētās 56 spēles regulārajā čempionātā taps izspēlētas līdz 8. maijam, kas nozīmē, ka pamatturnīrs nepārklāsies ar pavasarī paredzēto 2021. gada Pasaules čempionātu hokejā. Čempions “play-off” turnīrā tiks noteikts līdz jūlijam. 

“Grand Slam” 

“Grand Slam” ir prestižākie turnīri tenisa pasaulē, kas katru gadu norisinās četrās valstīs – ierasti gads sākas ar “Australian Open”, kur pirmie mači tiks izspēlēti 8. februārī, bet lielākā noslodze tenisistiem būs vasarā, jo 23. maijā sāksies “French Open” jeb “Roland Garros”, 28. jūnijā pēc viena gada piespiedu pārtraukuma norisināsies Vimbldonas turnīrs, bet vēl pēc diviem mēnešiem, 20. augustā “US Open”. Vimbldonā turnīrs bija vienīgais, kas pandēmijas dēļ nenotika, bet “Roland Garros” no maija tika pārcelts uz septembri.

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad
2020. gadā esam pieraduši redzēt sportistus maskās. Foto: Scanpix

Šogad, vismaz pagaidām viss liecina, ka norisināsies visi četri “Grand slam” turnīri, taču kāds varētu notikt arī tukšu tribīņu priekšā, kā tas šogad bija gan ar “US Open”, gan “French Open”.

“Formula 1” sezona 

Lai arī situācija pasaulē pagaidām pasliktinās, paredzams, ka vakcīna varētu būt atrisinājums daudz kam, arī “Formula 1” 2021. gada sezonai. Skaidrs, ka drošības noteikumi vēl kādu laiku valdīs kopā ar katras valsts likumiem, taču sacīkšu organizatori, visticamāk, spēs tos ievērot un, kā paredzēts, uzsākt sezonu 21. martā Austrālijā. Atceramies, ka šī gada sezona jau norisinājās saīsinātā versijā, pirmo posmu aizvadot vēlāk, kā ierasts – 5. jūlijā, un nav izslēgts, ka arī pašreizējais gaidāmās sezonas kalendārs var nebūt gala variants.

Pasaules čempionāts hokejā

Viens no skaļākajiem notikumiem Latvijā 2021. gadā noteikti būs Pasaules čempionāts hokejā, taču ļoti daudzi apstākļi apdraud tā notikšanu – gan tā pati pandēmija, gan arī politiskā situācija Baltkrievijā. Eiropas Parlaments vairākkārt IIHF aicinājuši atņemt kaimiņvalstij rīkošanas tiesības, taču Starptautiskā hokeja federācijas prezidents saslima ar “Covid-19” vīrusu, kā rezultātā lēmums par šo pagaidām ticis atlikts līdz janvāra vidum, kad tiks arī sniegta oficiāla atbilde. Kā izteicies Latvijas hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis, čempionāts Baltkrievijā diez vai notikšot.

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad
Vai pavasarī redzēsim Latvijas hokeja izlasi līksmojam Rīgā? Foto: Scanpix

Arī pandēmija rīkošanas apstākļus neatvieglo, jo nav skaidrība, kā tieši turnīrs norisināsies. Viens no variantiem – līdzīgi kā NBA sezonas izskaņa un izslēgšanas spēles tiek aizvadītas “burbulī”, kas ievērojami palielinātu rīkošanas izmaksas. Taču, kamēr nav IIHF galīgais lēmums, prognozēt čempionāta norisi diemžēl vēl ir pāragri.

NBA izslēgšanas spēles un 2021./2022. gada sezona 

Nacionālā basketbola asociācija ir viena no tām sporta organizācijām, kas pierādījušas, ka spēj pielāgoties esošajai situācijai un gandrīz pilnvērtīgi turpināt darbu. Jau pieminētais 2019./2020. gada sezonas noslēgums, kā arī izslēgšanas spēļu organizēšana t.s. “burbulī”, bet pēc tam ar nelielu nokavēšanos jau nākamās sezonas uzsākšana (tiesa, nedaudz saīsinātā formā, 82 speļu vietā aizvadot 72) – tas liecina par to, ka NBA valde varētu būt spējīga, neatkarīgi ne no kā, bez īpašas aizķeršanās aizvadīt gan regulāro sezonu līdz maijam, gan izslēgšanas spēles līdz jūlijam, gan arī jau oktobra beigās uzsākt 2021./2022. gada sezonu. Visa basketbola pasaule cer, ka viņiem tas izdosies.

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad
Foto: Scanpix

Euro 2020

Viens no lielākajiem sporta notikumiem pasaulē ir Eiropas čempionāta finālturnīrs futbolā, kuru šogad bija paredzēts aizvadīt 12 Vecā kontinenta pilsētās – Londonā, Minhenē, Romā, Baku, Sanktpēterburgā, Bukarestē, Dublinā, Amsterdamā, Bilbao, Budapeštā, Glāzgovā un Kopenhāgenā. Martā teju viss pasaules futbols apstājās, un par nākotni skaidrības nebija, tāpēc daudzas lielās futbola līgas kavējās ar lēmumu par čempionātu turpināšanu. Lielākā daļa no tiem turpinājās, mačus atsākot jūnijā pie tukšām tribīnēm, kas kalpoja par vienu no iemesliem, kāpēc tika pieņemts lēmums Euro 2020 pārcelt uz nākamo gadu. 

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad
EURO 2016 uzvarētāji Portugāle. Foto: Scanpix

Arī futbola pasaule pierādījusi, ka spēj adaptēties jaunajai situācijai, tāpēc šaubu nav, ka čempionāts norisināsies, tikai jautājums – vai pie tukšām tribīnēm?

Copa America

Pārliecinoši svarīgākais notikums Dienvdamerikā – 12 labākās komandas cīnīsies par godu saukties par kontinenta čempioniem. “Copa America”, tāpat kā Euro 2020 tika pārcelts no šīs vasaras uz nākamo, un paredzams, ka abi turnīri sāksies vienā datumā – 11. jūnijā. Atšķirībā no Eiropas, Dienvidamerikā turnīru uzņems divas valstis – Argentīna un Kolumbija, bet mači norisināsies deviņās dažādās vietās, kas nozīmē, ka nepieciešamības gadījumā ir iespējams nodrošināt “burbuļa” iespēju. Pagaidām gan vēl pāragri spriest par to, kādā formātā abi notikumi risināsies.

Olimpiskās spēles 

“Covid-19” vīruss bija iemesls, kāpēc 2020. gadā tika pārceltas Olimpiskās spēles. Kā izteikusies Tokijas gubernatore, esot izslēgta iespēja, ka Olimpiskās spēles nenotikšot, taču, lai sarīkotu šāda mēroga pasākumu, saglabājot ierasto formātu un sportistu skaitu, ir nepieciešami milzīgi papildu drošības pasākumi. Ja ņemam par piemēru futbola čempionātu, tur dažādām Eiropas pilsētām jāuzņem dažas futbola komandas un personāls, taču Tokijai vienai jāspēj nodrošināt iespēja pandēmijas laikā nodrošināt apstākļus teju visiem pasaules populārāko sporta veidu sportistiem. 

Kas notiks 2021. gadā? Deviņi gaidītākie sporta pasākumi nākamgad

Pašlaik grūti iedomāties, ka pie pašreizējās situācijas Olimpiskās spēles varētu norisināties ierastajā formātā. Vai tribīnes būs tukšas? Katrā sporta veidā samazināts startējošo sportistu skaits? Varbūt beigu beigās atceltas spēles pavisam? Versijas ir dažādas, taču cerēsim, ka risinājums tiks rasts.

FIFA Club World Cup 

Šis turnīrs norisinās kopš 2000. gada, un sevī pulcē septiņu konfederāciju – Āzijas jeb AFC čempionu līgas, Āfrikas (CAF), Ziemeļamerikas (CONCACAF), Dienvidamerikas (Copa Libertadores), Okeānijas (OFC) un Eiropas (UEFA) – uzvarētājus. Šir ir vēl viens pasākums, kam bija jānotiek pagājušajā gadā, bet tika pārcelts sākumā uz 2021. gada februāri Katarā, bet pašreizējā informācija liecina, ka tas norisināsies nākamā gada beigās Japānā. 

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Citi sporta veidi