Connect with us

Citi sporta veidi

Sacensības Pekinā ar latviešu piedalīšanos, kuri noteikti jāredz!

Sacensības Pekinā ar latviešu piedalīšanos, kuri noteikti jāredz!

Pekinas Ziemas olimpiskās spēles ir klāt! Turp devušies 57 sportisti no Latvijas, kur mūsējie piedalīsies 11 sporta veidos. Lai gan pārsvarā visi starti ir mūsu laika zonai draudzīgos laikos, ir arī tādi, kuri sāksies vēlā nakts stundā, kā arī ne visiem būs laiks izsekot līdzi pilnīgi visam. Tāpēc piedāvājam ieskatu tajos latviešu startos, kurus pavisam noteikti nedrīkst palaist garām. 

Dukuri brauc pēc medaļām? 

Klīst runas, ka pēc Pekinas spēlēm visu laiku labākais skeletonists Martins Dukurs varētu beigt savu karjeru, taču šīs ir tikai spekulācijas un oficiāls paziņojums no paša sportista nav nācis. To, vai tā būs, vai nē, noskaidrosim vēlāk, tāpēc starts vīriešu skeletona sacensībās būs ar divtik lielu intrigu, jo šīs var būt viņa pēdējās sacensības, kā arī pats galvenais, uz ko klusībā cer daudzi, tai skaitā arī viņš pats. Divpadsmitkārtējam Eiropas čempionam un vienpadsmitkārtējam Pasaules kausa ieguvējam kolekcijā trūkst vienas vienīgas augstākā kaluma medaļas – olimpisko spēļu zelta. 

Neaizmirsīsim arī viņa brāli Tomasu, kuram mājas trasē Siguldā, Pasaules kausa posmā izdevās izcīnīt uzvaru, tāpēc piefiksējam nakti uz 10. februāri, kad 3:30 tiks dots starts pirmajam braucienam. Izšķirošie braucieni nākamajā dienā, 11. februārī, plkst. 14:20.

Latvijas izlase pandēmijas novājinātajā hokeja turnīrā

Pēc vienu olimpisko spēļu izlaišanas tajās atgriezusies Latvijas hokeja izlase, kur mūsu hokejisti ielozēti vienā grupā ar Zviedrijas, Somijas un Slovākijas izlasēm. Tiesa, Covid-19 vīruss ir krietni pabojājis turnīra norisi – vispirms NHL pieņēma lēmumu savus hokejistus uz šo turnīru nelaist, bet tagad teju katru dienu pienāk jaunumi par saslimušajiem kādās no izlasēm. Tai skaitā arī Latvijas nometnē – vismaz pirmajās spēlēs komandai palīdzēt nevarēs aizsargi Artūrs Kulda un Kārlis Čukste.

Taču tas nemaina faktu, ka sabraukušās valstu izlases gatavas cīnīties par kāroto – olimpisko spēļu medaļām. Tajā skaitā arī Latvija, kur mūsējiem paredzētas vismaz četras spēles – 10. februāra agrā rītā, plkst. 6:10 paredzēta spēle pret zviedriem, 11. februārī plkst. 15:10 ar somiem, 13. februārī plkst. 6:10 pret slovākiem, bet 15. februārī vēl nezināmā laikā cīņa par ceturtdaļfinālu.

Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks – Vasiļjevs

Jau otrās Ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas Latvijai būs pārstāvniecība daiļslidošanā, kur mūsu valsts vārdu pasaulē nesīs talantīgais Deniss Vasiļjevs. Ja pirms četriem gadiem Korejā izvēles programmā Deniss iespēja 19. vietu, šoreiz viņš startēs īsajā programmā, kur nupat sev kaklā kāra Eiropas bronzu. Šīs sacensības norisinās naktī uz 8. februāri, plkst. 3:22.

Lielākā cerība – kamaniņu sports

Lielākas cerības Latvijai uz medaļu vai pat medaļām Pekinā šoreiz tiek liktas kamaniņu sportā. Vīriešu konkurencē Pasaules kausa kopvērtējumā mūsu Kristers Aparjods ierindojās dalītajā trešajā vietā, sieviešu konkurencē stabiliupiekto vietu izcīnīja Elīza Tīruma, divniekos vienu no savām labākajām sezonām aizvadīja Andris un Juri Šici, piekāpjoties vien vāciešu duetam Toni Egertam un Sašam Benekenam, bet komandu konkurencē Latvijai sezonas gaitā izdevās izcīnīt visas kaluma medaļas.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Citi sporta veidi