Connect with us

Citi sporta veidi

Latviete pret igaunieti, Nadala rekords un “Covid-19” – daži fakti par “Australian Open”

Latviete pret igaunieti, Nadala rekords un “Covid-19” - daži fakti par “Australian Open”

Pirmais 2021.gada tenisa “Grand slam” turnīrs ir klāt – jau naktī uz pirmdien sāksies “Australian Open” Melburnā, kurā vairāk kā 100 labākie planētas tenisisti cīnīsies par čempiona titulu. Tostarp arī mūsu labākas šī sporta veida pārstāves Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, kuras jau uzzinājušas savas pretinieces.

Nedienas ar “Covid-19” 

Arī austrāļi, kā jau visa parējā pasaule gan tenisā, gan citos sporta veidos, ievērojami jutuši “Covid-19” klātbūtni. 

Pats turnīrs pārcelts par trim nedēļām vēlāk, jo ierasti “Australian Open” esam pieraduši vērot pašā gada sākumā. Pirmoreizi vēsturē “Grand Slam” turnīra kvalifikācija notiek ārpus rīkotājvalsts – šo pienākumu uzņēma Kataras galvaspilsēta Doha un Apvienoto Arābu Emirātu lepnums Dubaja.

Kā arī tieši tagad, dažas dienas pirms turnīra sākuma karantīnā sēž personāls aptuveni 500 cilvēku sastāvā vienai no turnīra galvenajām viesnīcām, bet 4. debruārī paredzētā izloze tika pārcelta uz 5. februāri. Tāpat pa vienu dienu kalendārā pabīdījušies paredzētie iesildīšanās mači, taču, neskatoties uz šo visu, turnīra rīkotāji mierina, ka šīs esot tikai formalitātes, un turnīrs varēs notikt kā ierasts.

Latviete pret igaunieti, Nadala rekords un “Covid-19” - daži fakti par “Australian Open”
Sevastovai ir nenokārtoti rēķini ar igaunieti Kaju Kanepi. Foto: AP/Scanpix

Latvietes Austrālijā

Notikušajā izlozē pretiniekus uzzināja arī latviešu tenisistes Aļona Ostapenko (WTA 45.) un Anastasija Sevastova (WTA 54). Mūsu pirmajai raketei Ostapenko šis būs sestais “Australian Open”, un līdz šim labākais rezultāts bija 3. kārta (2017./2018.). Pagājušajā gadā izstājusies otrajā kārtā, bet šogad pirmā cīņa pret čehieti Karolīnu Muhovu, kura WTA rangā atrodas divas pozīcijas zemāk. Latvietei Austrālija ir lielāka pieredze – desmit mači, kuru bilance ir 5-5, kamēr Muhovai tikai trīs spēles (1-2), bet vai tas nozīmē, ka Ostapenko savu pretinieci varēs paņemt “uz pieredzīti”?

Latviete pret igaunieti, Nadala rekords un “Covid-19” - daži fakti par “Australian Open”
Vai Ostapenko izdosies pārvarēt čehietes Muhovas barjeru pirmajā kārtā? Foto: AFP/Scanpix

Liepājniecei pretī stāsies igauņu veterāne Kaja Kanepi, kura WTA rangā atrodama precīzi 40 vietas zemāk par Sevastovu, taču savstarpējās spēlēs mūsējai ir nenokārtotie rēķini ar pretinieci, jo iepriekšējās divās cīņās nācies piekāpties. Kopumā iepriekšējā “Australian Open” bijusi pozitīva – Sevastovai aizvadītas 17 spēles, no kurām uzvarētas 10, kas ļāvis divreiz sasniegt turnīra 4. kārtu (2011. un 2019. gadā).

Nadalam iespēja pārspēt rekordu

Lai gan šogad favorīts ir pasaules pirmā rakete serbs Novāks Džokovičs, traumas dēļ nepiedaloties Rodžera Federeram, liela iespēja apsteigt Šveices superzvaigzni būs Rafaelam Nadalam – abiem pašlaik ir 20 “Grand Slam” tituli. 34 gadus vecajam Nadalam nebūs viegls darbiņš, ATP konkurencē pagaidām labi iepaliekot no Balkānu tenisista, kurš savukārt tīko pēc sava devītā ”Australian Open” titula.

Latviete pret igaunieti, Nadala rekords un “Covid-19” - daži fakti par “Australian Open”
Džokovičam devītais “Australian Open” vai Nadalam 21. “Grand Slam”? Foto: CHRISTOPHE SAIDI/SIPA/Scanpix

Viņi gan nav vienīgie šī turnīra dalībnieki, kuri var izcīnīt Austrālijas atklātā čempionāta titulu – Nadalam pirmais lielais pārbaudījums varētu būt ceturtajā kārtā, kur potenciāli jācīnās ar itāli Fabio Fonjīnī, pret kuru svaigi atmiņā iespiedies zaudējums 2015. gada ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā. Džokovičam ceļā uz finālu pretī potenciāli varētu stāties 2014. gada “Australian Open” čempions, Federa tautietis Stens Vavrinka, ATP ranga 7. vietā atrodamais vācietis Aleksandrs Zverevs vai arī 10. vietā esošais itāli Mateo Beretīnī.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Citi sporta veidi