Paralēli Eiropas čempionātam futbolā, tūlīt sāksies vēl kāds notikums, ko gaida daudzi – Vimbldonas tenisa turnīrs, kuru, tāpat kā citus sporta forumus, pagājušajā vasarā iztraucēja pandēmija. Piedāvājam dažus interesantus faktus par un ap ilgi gaidītajām “Grand Slam” sacensībām..
Kortu zāles garums – 8 milimetri
Vimbledonas turnīrs ir vienīgās tenisa “Grand Slam” sacensības, kas norisinās uz zāliena, un katrā kortā tā garums ir ne vairāk un ne mazāk kā precīzi 8 milimetru garumā.
“Slazenger” bumbiņu ražotājs
“Slazenger” ir sacensību oficiālais spēļu bumbiņu piegādātājs. Pasaules labākie tenisisti šajā turnīrā kopš 1902. gada spēlē ar tikai ar šīs firmas bumbiņām, un tā ir ilgākā reģistrētā šāda veida sadarbība sporta vēsturē.
Spēlētāji spēlē tikai baltos tērpos
Kopš 1963. gada Vimbldonā valdīja likums, ka “pārsvarā visiem” dalībniekiem javalkā balti sporta apģērbi. No 1995. gada tenisistiem bija uzstādījums dueļos kortā iziet “pārsvarā tikai baltā”, bet no 2014. gada organizatori noteikumos ielikuši punktu, ka uz sacensībām obligāti jāvelk tikai balts apģērbs.
Garākais mačs Vimbldonā
Neticami, bet 2010. gadā mačs starp ASV tenisistu Džonu Isneru un francūzi Nikolasu Mahutu tika spēlēts trīs dienas, bet kopējais dueļa garums bija 11 stundas un piecas minūtes. Izšķirošā seta garums bija 491 minūti jeb astoņas stundas un 11 minūtes, kas ir ilgākais tenisa vēsturē, par vienu stundu un 38 minūtēm apsteidzot iepriekšējo rekordu. Šajā sāncensībā tika izmantotas 123 tenisa bumbiņas.
Ērglis vārdā Rufuss
Lai Vimbledonas turnīrs varētu veiksmīgi norisināties, ir jāpārliecinās, ka to neiztraucās baloži un citi putni. Tāpēc jau vairāk kā 20 gadu darbā pieņemts trenēts vanags vārdā Rufuss, kura galvenais uzdevums ir aizbiedēt nelūgtos ciemiņus.
Ātrākās serves – Teilors Dents un Venusa Viljamsa
Jau pieminētajā 2010. gadā ilgākais mačs nebija vienīgais uzstādītais rekords. Isnera tautietis Teilors Dents tā gada Jāņu vakarā bumbiņu pretinieka laukumā ieservēja ar 232 km/h lielu ātrumu. Interesanti, ka šis pats tenisists mēnesi iepriekš uzstādīja arī “Roland Garros” rekordu, ar 240km/h ātru servi.
Savukārt, sieviešu konkurencē rekords pieder Venusai Viljamsai, kurai 2008. gadā bija nedaudz 207km/h stipra serve.