Connect with us

Basketbols

Vai Bertāns neveiksmīgi izvēlējies komandu, kas klūp?

Vai Bertāns neveiksmīgi izvēlējies komandu, kas klūp?
AFP/Scanpix

Jaunajā NBA sezonā aizvadīta nedaudz vairāk kā septītā daļa no paredzētā, kas nozīmē – jau iespējams izdarīt pirmos secinājumus. Kuras komandas pārsteigušas, bet kuras pagaidām neattaisno savas cerības? Mūsu platuma grādos vairāk interesē tieši latviešu pārstāvētās komandas, un viena no tām, kas pavisam noteikti nerāda to sniegumu, ko no viņiem gaida, ir Dāvja Bertāna pārstāvētā Vaišingtonas “Wizards”.

Gan Vašingtonas “Wizards”…

Uz doto brīdi “Wizards” NBA tabulā atrodami priekšpēdējā vietā ne tikai savā konferencē, bet arī visā ligā, 11 spēlēs spējot izcīnīt tikai trīs uzvaras, turklāt no pagājušās sezonas līdzi nākušas veselības likstas. Dažādu iemeslu dēļ komanda nav spējusi savākt minimālo skaitu spēlētāju sastāvā, kā rezultātā izlaistas vairākas spēles, bet četros mačos malā palicis vasaras spēcīgākais papildinājums 32 gadus vecais Rasels Vestbruks. Tas liek domāt, ka viņš nespēlēs pilnvērtīgi palīdzēt visu sezonu, un treneriem nepieciešams padziļināts rezervistu soliņš, lai spētu izlīdzēties ar spēlētāju rotāciju. Jāmin, ka arī “Wizards” centra spēlētājs Tomass Braients jau sezonas pašā sākumā guva traumu, kas viņu bez basketbola atstās uz ilgāku laiku. 

Jāatzīmē, ka izlaistās spēlēs galvenokārt ir “Covid-19” protokolu dēļ, kas ir būtisks ietekmējošais faktors šīs sezonas gaitai, jo “Wizards” nav vienīgā komanda līgā, kuru šīs problēma skārusi. Mačus paguvušas izlaist arī tādas komandas kā Dalasas “Mavericks”, Fīniksas “Suns”, Bostonas “Celtics” un Miami “Heat”. Taču līga ar šo visu ir rēķinājusies, kas kalpo par iemeslu, kāpēc vēl nav zināms sezonas otrās puses kalendārs.  Skaidrs, ka neizspēlēta spēle ir nezaudēta spēle, taču tas tikai atliek problēmu uz vēlāku laiku, jo mači būs jāizspēlē jebkurā gadījumā, taču vai līdz tam “Wizards” spēs savākties?

Vai Bertāns neveiksmīgi izvēlējies komandu, kas klūp?
Pēc pirmajām 11 spēlēm “Wizards” komandai ir maz iemesla priecāties. Foto: Scanpix

Neskatoties uz vājo sniegumu, ASV galvaspilsētas klubs vidēji spēlē ir rezultatīvākā komanda visā NBA, par 0,3 punktiem apsteidzot labi sezonu sākušo Milvokī “Bucks” – 120,5 pret 120,3, kā rezultātā Vašingtona arī pēc rezultatīvām piespēlēm atrodama augstā vietā – otrie visā līgā. Taču rezultatīvās spēlēs līdz šim biežām beigušās neveiksmīgi, jo arī savā grozā ielaists tiek ļoti daudz – 121,3 punkti spēlē, zaudējot tikai Sakramento “Kings” (123,6).

Spēles kvalitāte un aizsardzība ir tās lietas, kas “Wizards” klibo visvairāk – Vašingtona vidēji spēlē uzsit teju 25 piezīmes, kas ir sliktākais rādītājs līgā, 3,5 bloki sadaļā tai dod priekšpēdējo vietu, bet 33,7 atlēcošās bumbas aizsardzībā ir astotais sliktākais rezultāts visā NBA.

Vai Bertāns neveiksmīgi izvēlējies komandu, kas klūp?
No komandas, kurā spēlē līgas rezultatīvākais spēlētājs Bredlijs Bīls, sagaida arī rezultātu. Foto: Scanpix

Pirms sezonas uz komandu tika liktas lielas cerības, un ne velti, ja komandā darbojas tādi vīri kā jau pieminētais deviņu “All-Star” spēļu dalībnieks Rasels Vestbruks (pagaidām vidēji spēlē 19,3 punkti, 9,7 atl. bumbas un 11,3 rez. piesp.), līgas rezultatīvākais spēlētājs Bredlijs Bīls (34,9 punkti), kā arī pagājušās sezonas viens no labākajiem līgas snaiperiem Dāvis Bertāns. Taču pagaidām izskatās, ka komandai savs spēles pavediens vēl jāmeklē, ja tā vēlas beidzot aizsniegties līdz izslēgšanas spēlēm

Vai Bertāns neveiksmīgi izvēlējies komandu, kas klūp?
Vai Bertāns šosezon spēs uzlabot savu sniegumu? Foto: Scanpix

… gan arī Dāvis Bertāns rāda ļoti nepārliecinošu sniegumu

Pēc lieliski aizvadītās pagājušās sezonas, kad viņu visa basketbola pasaule iepazina kā lielisku tālmetēju, Vašingtonas “Wizards” nevilcinājās un lika Bertānam galdā 81 miljonu ASV dolāru (aptuveni 50 miljoni eiro) un līgumu uz piecām sezonām. Saldi piedāvājumi bija arī no citām komandām, taču latvietis nolēma palikt uz vietas. Turklāt, ņemot vērā papildinājumu, kā arī to, ka visi komandas lielākie spēki būs ierindā, šķita, ka ar šo komandu kaut ko iespējams arī sasniegt.

Vai Bertāns neveiksmīgi izvēlējies komandu, kas klūp?
Pagājušajā sezonā latviešu snaiperis tālmetienus realizēja ar 42,4% precizitāti. Šosezon pagaidām tikai 36%… Foto: Scanpix

Gan “Wizards”, gan arī Bertāns pagaidām ir ļoti blāvi. Ja iepriekšējo sezonu viņš noslēdza ar 15,5 punktiem vidēji spēlē, pagaidām viņam tikai knapi 12, turklāt metieni no spēles tiek realizēti ar 37,3% precizitāti. Arī viņa lielākais trumpis –  tālmetiens – darbojas testa režīmā (36%), bet tieši realizācija bija atslēga, kāpēc Bertāns tika pamanīts. Tāpēc paredzams, ka sezonas gaitā viņa sniegums varētu uzlaboties, taču kā būs ar komandas rezultātu? Pagaidām izskatās ļoti bezzobaini.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols