Connect with us

Basketbols

Amerikāņi noniecina latviešu izcīnīto olimpisko zeltu

Amerikāņi noniecina latviešu izcīnīto olimpisko zeltu
AFP/Scanpix

Kad nonāc virsotnē, jārēķinās, ka būs tādi, kas šo prieku mēģinās pabojāt, un arī Latvijas 3×3 basketbola izlase nav izņēmums. Mūsu puiši no amerikāņu “Big 3” līgas saņēmuši skaudīgu kritiku par izcīnīto olimpisko zeltu Tokijā.

Video ar situācijām, kas izņemtas no konteksta

“Big3” līga ir ASV izveidota 3×3 basketbola līga, kuru dibināja pazīstamais reperis un aktieris Ice Cube, un tajā pārsvarā spēlē agrākās NBA zvaigznes. Nesen līgas Instagram un Twitter kontos tika nopublicēts video, kurā redzamas spēles situācijas no “Big3” spēlēm un Tokijas olimpiskā fināla. Pavadošajā tekstā rakstīts: “Vai vēl kādam rodas jautājumi par to, ka mūsu līgas spēlētāji dominētu olimpiskajās spēlēs? (noskatoties video) kļuva skaidrs, kāpēc mēs netikām ielūgti.”

Jāpiemin, ka video uzskatāmi redzams, ka no olimpiskā finālā izgrieztas ne tās skatāmās spēles epizodes, kas varētu radīt maldīgu priekštatu par komandu līmeni turnīrā. Taču šeit jāatceras viena būtiska lieta – olimpiskajām spēlēm neviens netiek “ielūgts”.

Amerikāņu ceļš uz Tokiju beidzās Austrijā

Lai nokļūtu olimpiskajās spēlēs, 3×3 izlasēm bija jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā, kurā dalību ņēma arī ASV komanda. Viņi savā apakšgrupā spēlēja kopā ar tādām komandām kā Lietuva, Beļģija, Koreja un Kazahstāna. Tika piedzīvots tikai viens zaudējums – sīkstajiem beļģiem, kuriem pēcāk Tokijā pirmajā savstarpējā tikšanās reizē zaudēja arī latvieši. Katras apakšgrupas divas labākās komandas automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, kur amerikāņiem pretī stājās Nīderlande. Ar to arī viņu olimpiskais sapnis beidzās, jo mačā tika zaudēts ar 16:21.

Latvieši šajā turnīrā palika trešie, pusfinālā zaudējot Polijai (18:20), bet cīņā par pēdējo ceļazīmi pārspēja Franciju (21:18). Interesanti, ka Latvija un ASV savā starpā ir tikušās, un toreiz 2019. gada Pasaules kausa finālā pārāki tomēr izrādījas amerikāņi.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols