Connect with us

Basketbols

Andris Biedriņš un Goldensteitas “Warriors” 2007. gada izslēgšanas spēlēs

Andris Biedriņš un Goldensteitas "Warriors" 2007. gada izslēgšanas spēlēs

Naktī uz 29. aprīli Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” pēc 11 gadu pārtraukuma nodrošināja vietu NBA izslēgšanas spēļu otrajā kārtā. Bertāns ir kļuvis par otro latvieti, kuram tas izdevies. Pirmais bija neviens cits kā Andris Biedriņš 2007. gadā, kuram tā bija viena no veiksmīgākajām karjeras sezonām.

Līdz “double-double” vidēji spēlē pietrūkst ļoti maz

Līdz 2006./2007. gada sezonai latviešu centrs Andris Biedriņš NBA ir pavadījis divus gadus, kurās viņam bija ļoti simboliska loma. Taču karjeras trešajā sezonā pie Goldensteitas “Warriors” stūres sēdās Dons Nelsons, kurš latvietī saskatīja potenciālu, laukumā atvēlot divreiz vairāk minūšu kā iepriekšējā sezonā (29 pret 14,7). Un Biedriņš uz sevi liktās cerības attaisnoja, nospēlējot pilnīgi visas regulārās sezonas spēles (82), no kurām 63 bija izvēlēts starta pieciniekā, bet vidēji sezonā guva 9,5 punktus un 9,3 atlēcošās bumbas.

Biedriņš 24 reizes izcēlās ar “double-double”, kas bija dalīts 25. rezultāts visā NBA, bet 1,7 bloki vidēji mačā bija tikpat, cik togad iespēja leģendārais Kevins Gārnets, un tas deva dalītu 15. vietu. Savukārt, Nelsona galvenais uzdevums bija komandu ievest izslēgšanas spēlēs, kur “Warriors” nebija redzēti kopš 1994. gada, un tas viņam izdevās.

Maiņas rezultātā sezonas vidū sastāvs tika papildināts slikto zēnu Stīvenu Džeksonu un Al Haringtonu (pretī tika atdoti Trojs Mērfijs un Maiks Danlīvijs), kas komandu ievērojami pastiprināja uzbrukumā. Džeksons, kurš vairākkārt nonācis skandālos saistībā ar ieročiem, izslēgšanas spēlēs bija liels palīgs ar 19,9 punktiem kļūstot par komandas otru rezultatīvāko spēlētāju aiz Beirona Deivisa (25,3).

Jāpiemin, ka šajā darījumā “Warriors” sastāvā no Indianas “Pacers” nonāca ne tikai augstāk minētie basketbolisti, bet arī lietuvietis Šarunas Jasikevičus.

Jāpiemin, ka “Warriors” tikai par mata tiesu iekļuva Rietumu konferences labāko astotniekā. Tas notika pateicoties lieliskajam regulārās sezonas finiša spurtam, kad tika uzvarētas deviņas no pēdējām desmit spēlēm. Ar 42 uzvarām un 40 zaudējumiem viņi nonāca kārotajā astotājā pozīcijā, kas nozīmē, ka pretī stāsies neviena citu kā regulārās sezonas uzvarētāja Dalasas “Mavericks” un par vērtīgāko spēlētāju atzītais vācietis Dirks Novickis.

Tikai trešā komanda, kurai tas izdevies

Neskatoties uz pārliecinošo sniegumu visas sezonas garumā, abu komandu tikšanās reizēs uzvarēja tieši Goldensteita. Turklāt ļoti pārliecinoši:

• 2007. gada 12. martā savā laukumā Dalasa tika pārspēta ar 117:100. Biedriņam 30:38 minūtēs 100% precizitāte no spēles – 8/8, un 16 punkti.
  • regulārās sezonas priekšpēdējā spēlē izbraukumā cīņa bija vēl neinteresantāka – Dalasai neizdevās gūt ne 100 un pat ne 90 punktus. Mačs noslēdzās ar 111:82, bet mūsu centram pieticīgāka statistika – laukumā precīzi 16 minūtēs viņš savāca sešas piezīmes, taču paguva gūt četrus punktus (2/5) un bloķēt divus metienus.

Taču “play-off” pirmās kārtas favorīti joprojām bija “Mavericks”, bet nespēja to apliecināt laukumā. Pirmā spēle savās mājās zaudēta ar 85:97 (Biedriņš laukumā 7:51 minūtes un divi gūti punkti (1/1)), otrajā gan izdevās sēriju izlīdzināt. Pēcāk komandas devās uz Kaliforniju, Oklendā bāzēto “Oracle Arena”, un abas šīs spēles ne bez pūlēm, bet uzvarēja “Wariors”, pārņemot sērijas vadību jau par divām uzvarām.

Sērijas trešais mačs ļoti veiksmīgs bija Biedriņam – vieta pamatsastāvā, nospēlētajās 22:48 minūtēs 10 punkti (4/5) un 10 atlēcošās bumbas. Bet letiņa produktīvākais mačs bija šīs sērijas sestā, kā beigās izrādījās – pēdējā spēle. Komanda izbraukumā līgas līdervienību pazemoja ar graujošo 111:86, bet Biedriņam 12 punkti (4/6), 12 bumbas un trīs bloķēti metieni.

Goldensteitas “Warriors” tajā brīdī bija tikai trešā komanda NBA vēsturē, kas kā astotā labākā konferences komanda spējusi izslēgt pirmo vietu. Tālāk bija jāspēlē ar Jūtas “Jazz”, ar kuriem četrās tikšanās reizēs regulārajā čempionātā abas komandas uzvarēja pa divām reizēm.

Lai gan “Jazz” uzvarēja ar pārliecinošo 4-1, Biedriņš komandas vienīgajā uzvarā uzrādīja augstvērtīgāko “play-off” maču karjerā – 38 minūtes, 13 punkti (m. n. sp. 5/7, s. m. 3/6), 13 bumbas un viens bloks. Atlikušās divas cīņas bija sīvas, vienai no tām uzvarētāju noskaidrojot papildlaikā, taču 2006./2007. gada sezonā “Warriors” savu dalību pēc-sezonas spēlēs bija noslēguši.

Uz nākamo “play-off” faniem bija jāpagaida vēl pāris sezonas

Ne nākamajā, ne arī četrās sezonās pēc tam “Warriors” nespēlēja pārliecinoši, ko nevarētu teikt par Biedriņu. Nelsona vadībā viņš arī 2007./2008. gada sezonā bija stabils pamatsastāva spēlētājs ar 10,5 punktiem un 9,8 atlēcošājām bumbām, kas 2008. gada vasarā Biedriņam nopelnīja līdz tam lielāko līgumu Latvijas sporta vēsturē par 54 miljoniem dolāru. 2008./2009. gada sezonā viņš kļuva par vienīgo latvieti NBA, kas vidēji spēlē regulārajā sezonā sakrājis “double-double” – 11,9 punkti, 11,2 atl. bumbas, pievienojot arī 1,5 blokus.

Taču 2009. gada 6. februāra mačā pret Fīniksas “Suns” Latvijas izlases centra spēlētājs izmežģīja labo potīti, un sezona bija beigusies. Šī trauma bija iemesls, kāpēc Biedriņa karjera sāka ļoti strauji slīdēt lejup. 2013. gada vasarā latvietis tika aizmainīts uz Jūtas “Jazz”, kur nākamajā sezonā nospēlēja vien sešus mačus, kas bija arī pēdējie viņa karjerā.