Connect with us

Hokejs

Bez Zubova divu spēļu vārtu attiecība – 0:10…

Bez Zubova divu spēļu vārtu attiecība - 0:10…
ZUMAPRESS.com/Scanpix

Aizgājušajā nedēļā Rīgas “Dinamo” vadība nāca klajā ar negaidītu paziņojumu – ģimenes apstākļu dēļ savu galvenā trenera amatu pamet Sergejs Zubovs. Jaunais treneris vēl nav nosaukts, tāpēc komandai jāspēlē ar pagaidu treneri Valēriju Kuļibabu, kura vadībā pirmajos divos mačos uzbrukumā esam palikuši uz nulles.

No Jaunatnes līgas uz KHL

Zubova lēmums atstāt Rīgu bijis ļoti negaidīts, par ko liecina Krievijas Jaunatnes hokeja līgas kluba “HK Rīga” galvenā trenera Kuļibabas piesaistīšana. Tātad viss noticis diezgan lielā steigā, un pagaidām vietā neviens nav stājies. Viņam pašmāju hokejs ir labi pazīstams, jo iepriekš strādājis Latvijas čempionātā, kur trīs reizes ticis kronēts par čempionu.  Taču šosezon pierādās, ka Krievijas līgās trenerim neveicas tik labi, lai gan sezonas sākums par to neliecināja.

“HK Rīga” iesāka ļoti pozitīvi, pirmajās sešās MHL spēlēs izcīnot piecas uzvaras, taču kopš tā mirkļa nākamajās 16 spējusi pretiniekus pārspēt tikai divreiz. Tas Rietumu konferencē viņiem atvēl 12. vietu 17 komandu konkurencē, turklāt 22 nospēlētie mači ir visvairāk starp visām vienībām.

Arī KHL viņam izrādījies pārāk ciets rieksts, jo pirmajos divos pārbaudījumos pie “Dinamo” stūres komanda nav spējusi gūt vārtus, turklāt attiecība ir graujoša. Ja pret līdzīgāku pretinieku – Čerepovecas “Sverstaļ” mūsējie spēja izveidot momentus (spēles rezultāts – 0:2), tad pret spēcīgo Helsinku “Jokerit” nebija nekādu variantu un zaudējums ar graujošo 0:8.

Tas komandas faniem varētu būt īpaši sāpīgi, jo pēdējos četros Zubova mačos “Dinamo” rādīja lielisku sniegumu uzbrukumā. Katrā no tiem tika gūti četri vārti, izcīnītas trīs uzvaras, bet pēdējā mačā pret spēcīgko Magņitogorskas “Metallurg” izcīnīts punkts. Pēc šiem diviem zaudējumiem mūsējie atkal attālinājušies no “play-off” zonas, un arī spēļu kalendārs nākamajām spēlēm rādās diezgan skarbs.

Mājas spēļu sērija

Lai gan nākamās sešas spēles paredzētas “Arēnā Rīga”, četri no pretiniekiem atrodami līgas tabulas augšgalā. Atgriežoties no mazā izbraukuma, kā pirmie 27. oktobrī pretī stāsies Sankpēterburgas “SKA, kas pēdējos desmit mačos zaudējuši vien trīs reizes. Visu svēto dienā jeb Helovīnā, 31. oktobrī mūsējos sagaida Maskavas “Dynamo” pārbaudījums, bet tālākās četras spēles ir izmētātas pa visu novembri – 5. novembrī pret Sočiem, 7. novembrī pret “Jokerit”, 15. novembrī pret “Admiral” un Valsts svētkos jeb 18. novembrī pret “Ak Bars”.

Kas šajā ir labā lieta – pārtraukumi starp spēlēm ir lielāki, kas nozīmē, ka “Dinamo” vadības rīcībā būs laiks, kurā sameklēt aizstājēju, lai mūsu hokejisti sezonu varētu veiksmīgi turpināt jauna trenera vadībā. Taču pagaidām nekādas oficiālās versijas par to, kurš varētu ieņemt Zubova vietu, nav.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs