Hokejs

Kanāda atspēlē trīs vārtu deficītu un otro gadu pēc kārtas atstāj zviedrus bez pusfināla

Kanādas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Somijā pievienojās Čehijai pasaules čempionāta pusfinālā. Pērn Rīgā par čempioniem kronētie Kanādas hokejisti Tamperē atspēlējās mačā ar Zviedriju un papildlaikā uzvarēja ar 4:3 (0:2, 0:1, 3:0, 1:0).

Jau pēc 87 nospēlētām sekundēm 1:0 zviedru labā panāca Kārls Klingberjs, kurš izpildīja metienu no iemetiena apļa bez ripas apstādināšanas. Pēc nepilnām sešām minūtēm Viljams Nīlanders pretuzbrukumā izslidoja viens pret pretinieku vārtsargu un panāca 2:0.

Otrajā periodā kanādieši pa pretinieku vārtiem meta 19 reizes, taču nespēja gūt vārtus, bet vienīgais zviedru metiens ļāva panākt 3:0. Perioda devītajā minūtē zviedriem vadību nostiprināja Makss Frīberjs, kurš pielaboja komandas biedra Ērika Gustavsona metienu no zilās līnijas.

42.minūtē vienus vārtus kanādieši atspēlēja, izceļoties Raienam Greivsam – 1:3.

57.minūtes sākumā divu minūšu noraidījumu nopelnīja Rasmuss Dālins. Kanāda vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, un minūti un 53 sekundes līdz pamatlaika beigām vairākumā 2:3 panāca Pjērs Liks Dibuā.

Vēl pēc pusminūtes, vēlreiz nomainot vārtsargu pret laukuma spēlētāju, 3:3 kanādiešiem panāca Metjū Barzals.

Jau desmit minūšu ilgā papildlaika 25.sekundē divu minūšu noraidījumu par klupināšanu nopelnīja zviedrs Viljams Nīlanders, un kanādiešiem vajadzēja tikai 18 sekundes, lai gūtu uzvaras vārtus.

Iepretim vārtiem Barzals iepauzēja ar metienu un tad piespēlēja pa kreisi Dreikam Beitersonam, kurš trāpīja pustukšā vārtu stūrī – 4:3.

Beitersons, Dibuā, Barzals (visiem – 1+1) un Makss Komtuā (0+2) sakrāja pa diviem rezultativitātes punktiem, bet vārtos Kriss Drīdžers atvairīja 16 no 19 zviedru metieniem.

Zviedrijas izlases vārtsargs Līnuss Ulmarks tika galā ar 38 no 42 kanādiešu metieniem.