Hokejs

Bļugers turpina krāt punktus NHL

AFP/Scanpix

Latvijas hokejists Teodors Bļugers ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli un palīdzēja Pitsburgas “Penguins” “bullīšos” izcīnīt uzvaru.

“Penguins” viesos ar 4:3 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) “bullīšos” pieveica Ņujorkas “Islanders”.

Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 51 sekundi, no kurām 39 sekundes nospēlētas mazākumā. Uzbrucējs rezultatīvi otrā perioda astotajā minūtē otro vārtu guvumā rezultatīvi piespēlēja Zekam Estonam-Rīsam, kurš šosezon aizvadīja pirmo maču. Tāpat Bļugers reizi meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja divus no septiņiem iemetieniem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pirmā perioda sestajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Keisijs Cizikas, taču Brendons Rasts 12.minūtē panāca neizšķirtu. Trešdaļas izskaņā “pingvīni” bija spiesti spēlēt skaitliskajā mazākumā, kuru 17.minūtē ar precīzu metienu noslēdza Žans Gabriels Pažo.

Otrajā trešdaļā vārtus guva tikai viesi, kuros palīdzīgu roku sniedza arī Bļugers. Latvijas izlases hokejists ar ripu šķērsoja laukuma centra līniju un raidīja to aiz pretinieku vārtiem. Estons-Rīzs pie ripas bija pirmais un prasmīgi izkārtoja sev labu vārtu gūšanas iespēju, panākdams neizšķirtu 2:2.

Sešas minūtes līdz spēles beigām Metjū Barzala raidījums vēlreiz vadībā izvirzīja mājiniekus, taču Jevgēņijs Malkins 18 sekundes līdz pamatlaika beigām panāca 3:3. Uzvaru nesošo “bullīti” iemeta kapteinis Sidnijs Krosbijs.

Rasts šajā spēlē izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, tiekot atzītam par mača spožāko zvaigzni.

Svētdien “Penguins” tiksies ar Vašingtonas “Capitals”.

“Penguins” ar 13 punktiem 12 spēlēs Austrumu konferencē ieņem piekto vietu.

Citā spēlē Kolumbusas “Blue Jackets” ar Elvi Merzļikinu rezervē viesos ar 6:5 (1:0, 1:3, 4:2) pārspēja Čikāgas “Blackhawks”.

Merzļikins pēc savainojuma izdziedēšanas atgriezās “Blue Jackets” sastāvā, bet viņa konkurents Jonass Korpisalo šajā spēlē atvairīja 21 no 26 metieniem.

Pirmā perioda 13.minūtē Kems Etkinsons atklāja spēles rezultātu, “Blue Jackets” spēlējot mazākumā. Līdz otrās trešdaļas otrajai minūtei “Blackhawks” jau bija panākuši 2:1, bet trešdaļas otrajā pusē abas komandas guva vēl pa vieniem vārtiem. Kolumbusas vienība sev uzvaru nokārtoja trešajā periodā, lai arī Patriks Keins jau pirmajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu.

Būns Dženers un Džeks Roslovičs līdz perioda vidum jau bija panākuši neizšķirtu 4:4, Alekss Debrinkats 14.minūtē vēlreiz vadībā izvirzīja Čikāgas komandu, bet līdz finālsvilpei ar vārtiem izcēlās Maikls del Zoto un Kevins Stenlunds, kura rēķinā arī uzvaru nesošie vārti.

Etkinsons šajā spēlē izcēlās ar 1+3, Stenlundam, kā arī del Zoto vārti un rezultatīva piespēles, bet divus “golus” iemeta Roslovičs. Keins un Debrinkats Čikāgas komandā iekrāja 1+2.

“Blue Jackets” ar 17 punktiem 15 spēlēs Centrālajā divīzijā ieņem trešo vietu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.