Connect with us

Basketbols

Daudz aprunātais un kritizētais NBA “play-in” turnīrs

Daudz aprunātais un kritizētais NBA "play-in" turnīrs
AFP/Scanpix

Šodien sākas pēdējā NBA 2020./2021. gada regulārās sezonas nedēļa, kas izcēlusies ar to, ka jāspēlē par desmit mačiem (no 82 uz 72) mazāk, bet tā vietā komandas, kas atradīsies 7.-10. pozīcijā, izspēlēs “play-in” kārtu.

Izspēles kārtība

Jau pagājušajā sezonā, Orlando “burbulī” NBA valde pasauli iepazīstināja ar vēl nebijušu “Play-In-Tournament”, lai starp regulārās sezonas beigām un “play-off” pirmo kārtu noskaidrotu katras konferences pēdējās divas ceļazīmes uz izslēgšanas spēlēm. Tās sadalīs katru konferenču 7.-10. vietu īpašnieki, kamēr pirmās sešas vietas izslēgšanas spēlēm kvalificēsies automātiski.

Kā notiks šīs izspēles?
– Savā starpā vienu maču izspēlēs gan 7. un 8. vietas, gan arī 9. un 10. vietas ieguvēji savā konferencē;
– 7. un 8. vietas mačā uzvarētājs uzreiz iekļūst “play-off”;
– 9. un 10. vietas uzvarētājs par ceļazīmi cīnīsies ar 7. un 8. vietas mača zaudētāju.

Tātad tām komandām, kas pēc regulārās sezonas beigām ieņems 7. vai 8. vietu, ar vēl tikai vienu spēli būs iespēja uzreiz ielēkt kārotajā izslēgšanas spēļu turnīrā un cīnīties ar savas konferences otro vietu. Zaudētājam sava vieta būs vēl jāizcīna, kur pretī stāsies ne mazāk motivētā otrā pāra uzvarētāja komanda, taču priekiem būs pāragri, jo tas nozīmē, ka uzreiz pirmajā kārtā pretī stāsies savas konferences labākā komanda regulārajā sezonā.

Zvaigznes kritizē, vājākām komandām – iespēja?

Šī ir ļoti saspringta sezona, jo ļoti īsā laikā katrai komandai bija jāaizvada 72 mači, nereti pa četriem un pat pieciem nedēļā, kas ir milzīga slodze. To pierāda līgas “lazarete”, jo no cīņas laika gaitā līdz pat sezonas beigām izstājušies tādi spēlētāji kā viens no Denveras “Nuggets” līderiem Džamals Murejs, divi Indianas “Pacers” pamatsastāva spēlētāji Mailss Tērners un Tīdžeis Vorens, Sanantonio “Spurs” saspēles vadītājs Deriks Vaits, Vašingtonas “Wizards” centrs Tomas Braeints u.c. Un šeit nosaukti tikai tie spēlētāji, kas pārstāv komandas ar reālām izredzēm uz sezonas pagarinājumu, realitātē šis saraksts ir ievērojami lielāks.

Lai gan “play-in” turnīrs tiek prezentēts kā vājāku komandu iespēja arī pēc regulārās sezonas beigām pacīnīties par vietu “play-off”, šis formāts saņēmis asu kritiku no līgas zvaigznēm.

Piemēram, Luka Dončičs vēl aprīļa vidū izteicies, ka viņam līdz galam nav skaidra šī ideja – kāpēc, piemēram, komandai, kas būs izcīnījusi 7. vietu regulārajā čempionātā vēl būtu jāturpina cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs? Viņam piekrita arī Dalasas “Mavericks” komandas īpašnieks Marks Kubans, bet vēl pagājušajā nedēļā Losandželosas “Lakers” līderis Lebrons Džeimss veltīja vēl skarbākus vārdus, sakot, ka to cilvēku, kuram šī ideja radās, vajag atlaist no darba.

Viņa viedokli, protams, ietekmē tas, ka viņš un otrs “Lakers” vilcējspēks Entonijs Deiviss izlaida lielu daļu no sezonas otrās puses, kā rezultātā komanda Rietumu konferencē pašlaik atrodas tikai 7. vietā. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja, ka iepriekšējās sezonas čempioni var nemaz netikt izslēgšanas spēlēs.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols