Connect with us

Basketbols

Desmit lielākās algas NBA

Desmit lielākās algas NBA
Scanpix

Nav nekāds noslēpums, ka basketbols, īpaši augstākajā līmenī, ir viens no ienesīgākajiem sporta veidiem pasaulē, jo brīdī, kad spēlētājs sevi pierāda NBA augstākajā līmenī, algu piedāvājumi ir galvu reibinoši. Apskatīsim tos desmit spēlētājus līgā, kas šosezon saņem visvairāk.

Klejs Tompsons, Goldensteitas “Warriors”, 35 miljoni

Desmit lielākās algas NBA
Lai gan Klejs Tomspons laukumā nebūs izgājis divas pilnas sezonas, viņam joprojām ir viena no lielākajām algām NBA. Foto: Scanpix

Viņš par sevi liekus komentārus neprasa – trīskārtējs NBA čempions, kā arī Pasaules un Olimpiskais čempions sevi pierādījis kā ļoti bīstamu no tālmetiena līnijas. Karjerā viņam kopā 615 spēlēs līgā vidēji 19,5 punkti, kuri realizēti ar 45,8% precizitāti. Diemžēl jau otro sezonu viņš izlaidīs traumas dēļ, taču tas viņam netraucē pelnīt desmito lielāko algu NBA. Kā vēsta ESPN, Kleja Tompsona alga Goldensteitas sastāvā pirms nodokļu nomaksas ir 35,361,360 milijoni ASV dolāru par sezonu.

Pols Džordžs, Losandželosas “Clippers”, 35 miljoni

Desmit lielākās algas NBA
Foto: Scanpix

Viens no “Clippers” neapšaubāmiem līderiem ir Pols Džordžs, kurš komandā spēlē jau otro gadu. Viņš pēc lieliski aizvadītas sezonas (vidēji spēlē 28 punkti, 8,2 atlēcošās bumbas, 2,2 pārtvertas bumbas) 2019. gadā no Oklahomsitijas “Thunder” pārgāja uz Losandželosas “Clippers”, un kopā ar Kavai Leonardu veido ļoti draudīgu duetu uzbrukumā, kā arī sagādā pretiniekiem lielas problēmas aizsardzībā. Ja Leonards lielāko algu topā atrodams par četrām vietām zemāk – 13. pozīcijā ar 34 miljonu ASV dolāru lielu algu, Džordžs pirms nodokļu nomaksas saņem nedaudz vairāk kā Klejs Tompsons – 35,450,412 miljonus ASV dolāru. 

Un ļoti pelnīti, jo šosezon Džordžs vidēji spēlē met 25,1 punktu, 5,1 reizi rezultatīvi asistē komandas biedriem, kā arī palīdz aizsardzībā ar 1,7 pārvertām bumbām.

Bleiks Grifins, Detroitas “Pistons”, 36 miljoni

Desmit lielākās algas NBA
Foto: Scanpix

Lai gan šosezon Grifins nospēlējis vien pusi no sezonas spēlēm, tas viņam katra mēneša beigās netraucē saņemt astoto lielāko algu Nacionālajā basketbola asociācijā. Lai gan savu debijas (2009./2010.) sezonu viņš pavadīja malā, ārstējot ceļa savainojumu, līgā Grifins ienāca skaļi, un savā pirmajā sezonā aizvadīja visas 82 spēles, vidēji spēlē gūstot 22,5 punktus un izcīnot 12,1 atlēcošo bumbu. Bez vienas sezonas (2012./2013., 18 punkti) viņš līdz pat 2019. gadam katrā sezonā vidēji guvis vismaz 20 punktus spēlē, taču pēdējā laikā spēlētāju nomoka savainojumi, kas liedzis viņam pēdējos divu gadu laikā Detroitas “Pistons” vienībā atrādīt savu patieso potenciālu.

Taču Detroita ar viņu noslēdza maksimālo līgumu, kas, neskatoties uz rezultātiem vai savainojumiem, spēlētāja kontu pēc šīs sezonas papildinās ar teju 37 (36,810,996) miljoniem ASV dolāru, šajā sarakstā viņam atvēlot astoto vietu.

Lebrons Džeimss, Losandželosas “Lakers”, 39 miljoni

Desmit lielākās algas NBA
Foto: Scanpix

Tālāk spēlētāji izkārtojušies ļoti blīvi – Losandželosas “Lakers” un visas līgas superzvaigzne Lebrons Džeimss, kurš pagājušajā sezonā ar komandu izcīnīja čempiona titulu, par šo sezonu saņems 39,219,565 miljonus ASV dolāru pirms nodokļu nomaksas. Viņš kopā ar spēka uzbrucēju Entoniju Deivisu (17. vieta, 32,7 miljoni) ir vēl viens duets, pret kuru pretinieku komandas bīstās spēlēt gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā, un pamatoti – kamēr Džeimss vidēji spēlē flirtē ar “triple-double” (23,9 punkti, 8,8 atl. b., 7,4 rez. piesp.), Deiviss pievieno 22,3 punktus, 9 bumbas, kā arī 1,6 pārtvertas bumbas un 1,1 bloku.

Kevins Durants, Bruklinas “Nets”, 40 miljoni

Desmit lielākās algas NBA
Foto: Scanpix

Vēl viena basketbola pasaules superzvaigzne, uzbrucējs Kevins Durants (40,108,950) ar nedaudz vairāk kā 40 miljoniem ASV dolāru ierindojas sestajā vietā. Viņam gan vēl būs pamatīgi jāpasvīst, lai atpelnītu savu algu, jo atgādināsim, ka pagājušajā sezonā, kad Durants pievienojās “Nets” vienībai, traumas dēļ laukumā neizgāja nevienu minūti, tāpat arī šonedēļ tiks izlaistas visas četras spēles “Covid-19” protokolu dēļ. 

Lai gan no Bruklinas “Nets”, tā galvenā trenera Stīva Neša un pārējās komandas šosezon tiek sagaidītas lielas lietas, pagaidām tā iesākusi ne pārāk pārliecinoši – pēc uzvarām pirmajās divās spēlēs, pašlaik pēc astoņiem nospēlētiem mačiem četras uzvaras un četri zaudējumi, kas Austrumu konferencē dod vietu uzreiz aiz pirmā astotnieka. Durants, savukārt, komandai palīdz ar sev raksturīgu statistiku – 28,2 punkti, 7 atlēcošās bumbas un 4,8 rezultatīvas piespēles.

Džons Vols un Džeimss Hārdens, Hjūstonas “Rockets”, 41 miljons

Desmit lielākās algas NBA
Džeimss Hārdens regulāri ir rezultatīvākais NBA spēlētājs. Foto: Scanpix

Ja pagājušajā sezonā Hjūstonas “Rockets” triecienu veidoja Džeimss Hārdens un Rasels Vestbruks, maiņas darījumā Vestbruks samainījās ar Džonu Volu. Līdz ar to “Rockets” ieguva arī Vola milzīgo līgumu, ko daudzi uzskata par riskantu gājienu, ņemot vērā, ka saspēles vadītājs izlaida visu iepriekšējo sezonu, bet pa 2017./2018. un 2018./2019. gada sezonām kopā viņš aizvadīja 73 spēles. Taču vismaz šobrīd Vols savā pozīcijā tiek uzskatīts par vienu no labākajiem NBA (21,3 punkti, 6,3 rez. piesp., 1,3 pārtv. b., 1 bloks), un par to saņem arī pienācīgu atalgojumu – 41,254,920 miljoni sezonā.

Desmit lielākās algas NBA
Vai Džons Vols aizvadīs pilnvērtīgu sezonu pēc ilgāka laika? Foto: Scanpix

Identisku summu par šo sezonu saņems Džeims Hārdens, kurš ir “Rockets” galvenais vilcējspēks jau devīto sezonu. Viņš vienmēr izcēlies ar augstu precizitāti, un šosezon viņam vidēji 33 punkti spēlē, kā arī iespaidīgās 10,8 rezultatīvas piespēles, kas ir trešais labākais rādītājs visā NBA.

Kriss Pols, Fīniksas “Suns”, 41 miljons

Desmit lielākās algas NBA
Savā 15. sezonā NBA Kriss Pols izceļas vidēji ar 8,3 rezultatīvā piespēlēm. Foto: Scanpix

Veterāns Kriss Pols šosezon pārstāv Fīniksas “Suns”, un saņem par to trešo lielāko atalgojumu līgā – 41,358,814 miljonus ASV dolāru. Viņam šī ir 15. sezona NBA, un saspēles vadītājs pierāda, ka joprojām spēj ne tikai turēt līdzi pārējiem, bet arī būt viens no komandas līderiem. Pols “Suns” pamatsastāvā izgājis visās septiņās sezonas spēlēs, atzīmējoties ar 13,4 punktiem, 4,7 atlēcošajām bumbām un 8,3 rezultatīvām piespēlēm. Viņš savai komandai palīdzējis izcīnīt piecas uzvaras un spēcīgajos Rietumos iekārtoties otrajā vietā starp abām Losandželosas komandām – “Lakers” un “Clippers”.

Rasels Vestbruks, Vašingtonas “Wizards”, 41 miljons

Desmit lielākās algas NBA
Rasels Vestbruks vidēji spēlē izceļas ar “triple-double”. Foto: Scanpix

Arī Krisam Polam un Raselam Vestbrukam ir identisks algas čeks par šo sezonu. Aizsargs turpina rādīt superzvaigznes cienīgu sniegumu, un šosezon pievienojies Dāvim Bertānam galvaspilsētas kluba sastāvā. Lai gan rezultativitāte viņam ir nedaudz zem savas vidējās statistikas – 20,6 punkti (pret karjeras 23,2), pārējos rādītājos viņš turpina būt viens no labākajiem visā NBA – ar 11,8 rezultatīvām piespēlēm Vestbruks ir otrajā pozīcijā, bet ar 11,2 atlēcošajām bumbām ir vienīgais saspēles vadītājs, kas atrodas TOP15. Pagaidām gan tas pozitīvi neieteikmē “Wizards” komandas kopējo sniegumu, jo, lai gan vienība spēlē ļoti rezultatīvi, zem 110 punktiem iemetot tikai divas reizes, astoņās spēlēs izcīnītas vien divas uzvaras. Tas Vašingtonai uz doto brīdi atvēl 13. vietu Austrumu konferencē.

Stefans Karijs, Goldensteitas “Warriors”, 42 miljoni

Desmit lielākās algas NBA
Foto: Scanpix

Pašlaik vislabāk apmaksātākais spēlētājs visā NBA ir Goldensteitas “Warriors” superzvaigzne, trīs kārtējais līgas čempions un vairākkārtējs tālmetienu rekordists Stefans Karijs. Komandai un, kā viņš intervijās daudzkārt atzinis, arī pašam Karijam ļoti pietrūkst Kleja Tompsona, ko līdz šai sezonai varēja just arī rezultātos, jo pagājušajā sezonā komanda pirmo reizi sešu gadu laikā ne tikai niekļuva NBA finālos, bet vispār nekvalificējās izslēgšanas spēlēm. 65 spēlēs uzvarētas vien 15, taču Karijs joprojām nes “Warriors” rezultatīvākā spēlētāja godu – septiņās spēlēs 32 punktiem(otrais rādītājs līgā) pievienojot 6,4 rezultatīvas piespēles un 5,3 atlēcošās bumbas.Turklāt arī komanda vismaz pagaidām nedaudz atdzīvojusies, Rietumu konferencē ar četrām uzvarām septiņās spēlēs atrodoties ceturtajā vietā.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols