Bez tēmas

“Dinamo” dzenas pakaļ, bet nesadzen

"Dinamo" dzenas pakaļ, bet nesadzen
Xinhua via ZUMA Press/Scanpix

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” trešdien regulārā čempionāta spēlē viesos ar rezultātu 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) zaudēja Čerepovecas “Severstaļ”.

“Dinamo” labā vārtus guva Mārtiņš Dzierkals un Miks Indrašis. Indrašis guvis vārtus septiņās no pēdējām astoņām spēlēm, visos mačos šajā sērijā tiekot pie punktiem.

Rīdzinieki jau spēles pirmā perioda pirmajā pusē tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tajā Dzierkalam neizmantojot labu iespēju izvirzīties vadībā. Noslēdzoties vairākumam, Deniss Viharevs atstāja noraidīto soliņu un netraucēts ar plaukstas metienu pārspēja Iļju Proskurjakovu – 1:0.

Trešdaļas otrajā pusē “Dinamo” izturēja vienu mazākumu, bet, nākamreiz spēlējot četratā pret pieciem, nācās ripu vilkt ārā no saviem vārtiem. Otrā perioda trešajā minūtē mājiniekiem vairākumu realizēja Jegors Morozovs, kurš izmantoja situāciju, kad viesi neizradīja ripu prom no vārtiem.

Drīz pēc tam Proskurjakovu vārtos nomainīja Staņislavs Gaļimovs, kurš otrajā periodā netika pārspēts. Mača trešo nogriezni Rīgas komanda iesāka vairākumā, taču ātri nonāca vienādos sastāvos, jo 5+20 minūšu sodu par sitienu ar nūju saņēma Deniss Paršins, kuram cīņa ar to noslēdzās. Jau trešdaļas trešajā minūtē vairākumā Vladislavs Provoļņevs panāca 3:0 “Severstaļ” labā.

Turpinājumā, perioda septītajā minūtē, Kristapa Sotniekam vieglam uzmetienam nūju pielika Dzierkals, kurš vienus vārtus atguva. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Indrašis pretinieku pārsvaru samazināja līdz minimumam. Pirms tam pret Rihardu Bukartu noteikumus rupji pārkāpa Antons Sizovs, ar kuru Džeisī Lipons izvicināja dūres.

Lipons saņēma kopā 17 soda minūtes un spēle viņam noslēdzās. Tikmēr “Dinamo” turpmākās piecas minūtes spēlēja mazākumā, turklāt trijatā pret pieciem viesus atstāja Ondržejs Vitāseks. Mājinieki lielo vairākumu izmantoja, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām 4:2 panākot Šonam Lalonam.

Dinamo” ar 15 punktiem 33 mačos joprojām ir pēdējā vietā līgā, kamēr “Severstaļ” ar 38 punktiem 34 cīņās Rietumu zonā ir sestā.

“Dinamo” pirms divām dienām viesos ar 4:3 “bullīšos” svinēja negaidītu uzvaru pār Sanktpēteburgas SKA, pārtraucot piecu zaudētu spēļu sēriju.

Savukārt Čerepovecas “Severstaļ” triju zaudētu maču sēriju pārtrauca 4.decembrī, Rīgā ar 4:3 pagarinājumā pieveicot Rīgas “Dinamo”.

Tā ir bijusi vienīgā šīs sezonas savstarpējā spēle, bet pagājušajā sezonā trīsreiz uzvarēja Krievijas klubs un tikai reizi – “Dinamo”.

Kopumā KHL čempionātā abi klubi savā starpā tikušies 30 reizes, 12 gadījumos pārākiem esot rīdziniekiem.

Papildu intrigu trešdienas mačam piešķir abu komandu apmainīšanās ar uzbrucējiem. “Severstaļ” piektdien no sastāva atbrīvoja Robertu Bukartu, bet “Dinamo” pirmdien vienojās ar viņu par sadarbību.

Savukārt Čerepovecas klubs no trim “Dinamo” pirms nedēļas atteikumu draftā ievietotajiem uzbrucējiem – Zeka Mičela, Konstantīna Komareka un Meta Vaita – noskatīja Mičelu. Otrdien “Dinamo” paziņoja, ka Komareks un Vaits klubu jau pametuši.

Pēteris Skudra uz divām izbraukuma spēlēm līdzi ņēmis trīs vārtsargus, desmit aizsargus un 14 uzbrucējus, starp kuriem nav savainojumu guvušais Genādijs Stoļarovs.

Tāpat “Dinamo” sastāvā nav aizsargs Miks Tumanovs un uzbrucēji Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Daņila Larionovs, Gustavs Millers, Rūdolfs Polcs, Gļebs Prohorenkovs un Patriks Zabusovs, kuri pievienojušies Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandai “Rīga”.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Rīgas “Dinamo” sastāvs bez Roberta Bukarta izbraukuma spēlēm pret SKA un “Severstaļ”: