Basketbols

Dončiča karjeras neticamākie metieni

USA TODAY Sports/Scanpix

Aizvadītajā naktī viens no Dalasas “Mavericks” līderiem savai komandai ar šķietami neiespējamu metienu atnesa uzvaru pār tiešajiem konkurentiem NBA Rietumu konferences tabulā Memfisas “Grizzlies”. Šis ne tuvu nav pirmais šāda veida metiens Lukas Dončiča karjerā, tāpēc apskatīsim un atgādināsim, ko tad jaunais slovēnis vēl līdz šim sastrādājis.

Izcila oža uz grozu

Iesildoties pirms mača savā laukumā ar Filadelfijas “76’ers”, Dončičs atrādīja savu triku arsenālu – viņš, izrādās, ir apveltīts ne tikai ar lielisku roku tehniku basketbola laukumā, bet arī prot labi darboties ar kājām. Tā nu “Mavericks” sociālo tīklu cilvēks iemūžinājis šādu viņa meistarstiķi, kur Dončičs, pametot laukumu, driblē bumbu te ar kājām, te – saviem pleciem, pēcāk raidot bumbu grozā no liela attāluma, turklāt atrodoties grozam aizmugurē.

Metiens, kuru atceras visi Latvijas basketbola izlases fani…

Notiek “EuroBasket 2017” ceturtdaļfināla cīņa starp Latvijas un Slovēnijas basketbola izlasēm. Latvieši visu spēli atrodas iedzinējos, taču neļauj pretiniekam atrauties pārāk tālu. Brīdī, kad ceturtajā ceturtdaļā atlicis spēlēt 4:39 minūtes, slovēņiem ir +4. Mūsējie 18 sekundes lieliski darbojušies aizsardzībā, bet tad bumba nonāca pie Dončiča, kurš atradās vismaz 8 metrus no groza un aukstasinīgi raidīja bumbu grozā, turklāt ar atsitienu pret vairogu.

Savas pēdas atstājis arī Eirolīgā

Vēl 2017. gadā viņš spēlēja Eiropā, karaliskajā Madrides “Real” klubā, kur izcīnīja visu, ko var izcīnīt, un iemet visu, ko var iemest, arī metienu pāri visam laukumam. Tiesa, atšķirībā no pārējiem metieniem no spēles šajā topā, šis neko daudz neizšķīra, jo tika veikts trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē, panākot +16 mačā pret sīvajiem konkurentiem no Barselonas.

0,6 sekundes? Pilnīgi pietiekami!

Tā bija Dončiča debijas sezona, un jau teju no pirmajām spēlēm viņš pierādīja, ka ir gatavs valdīt arī NBA! 2018./2019. gada sezonas regulārā čempionāta spēle izbraukumā pret Portlendas “Trail Blazers”, kurā “Mavericks” 0,6 sekundes pirms beigām atradās -3 iedzinējos. Skeptiķi teiktu, ka mačs ir beidzies, taču ne Luka, kurš saņem bumbu laukuma stūrī no gala auta izspēles un raida grozā tālmetienu, abas komandas aizsūtot papildlaikā.

Nav svarīgi – regulārā sezona vai “play-off”

Šo metienu atceras daudzi, jo tas notika pagājušās NBA sezonas izslēgšanas spēļu pirmās kārtas ceturtajā mačā. Losandželosas “Clippers” bija absolūti sērijas favorīti, turklāt spēlēja savā laukumā, bet “Mavericks” bija palikuši bez viena no saviem līderiem Kristapa Porziņģa. Taču tas abām komandām netraucēja aizvadīt ļoti rezultatīvu spēli un Dončičam iemest vienu no skaļākajiem metieniem savā karjerā.

Pats svaigākais “nāves metiens”

Visi zina, ka Dončiču pēdējās sekundēs jāsedz īpaši cieši, taču, kā zināms, to nav tik viegli izdarīt. Par to šorīt pārliecinājās Memfisas “Grizzlies” spēlētāji Dilans Brūks un lietuvietis Jonas Valančūnas, starp kuriem slovēnis burtiski izlīda cauri, lai ne tikai tiktu pie tālmetiena, bet arī realizētu to. Interesanti, ka visa mačā laikā, viņa tālmetienu statistika nebija nemaz tik spīdoša, jo līdz liktenīgajam metienam viņš bija realizējis 2 no 9 trīspunkta metieniem.