Connect with us

Hokejs

Eiforijai nav laika – pretī sīkstie kazahi

Eiforijai nav laika - pretī sīkstie kazahi
Gints Ivuškāns/AFP/Scanpix

Latvijas hokeja izlasei kārtīgi jāizguļas, jo jau nepilnas 24 stundas vēlāk pēc vēsturiskās uzvarās pār Kanādu jāpierāda savs varējums pret Kazahstānu. Uzvara mūsējiem ļoti noderētu.

Vārtos vietējās līgas pārstāvji

Sākotnējā kazahu sastāvā bija atrodami 11 spēlētāji, kuri nav dzimuši Kazahstānā, taču īsi pēc tā paziņošanas kļuva skaidrs, ka šo turnīru ģimenes apstākļu dēļ tomēr izlaidīs pamatvārtsargs, Zviedrijā dzimušais Henriks Karlsons. Viņš šīs valsts pasi ieguvis pēc tam, kad vairākas sezonas aizvadījis vietējā Nursultānas “Barys” vienībā, kas ir vienīgā kazahu pārstāvniecība KHL.

Zviedru vārtsarga iztrūkums ir ievērojams zaudējums, jo šosezon 37 gadus vecais hokejists izcēlies ar 92,7% atvairīto metienu 29 mačos. Šis sasniegums līgā viņam deva septīto vietu starp visiem vārtsargiem.

Viņa vietu ieņems spēlātāji no Kazahstānas līgas – vai nu Andrejs Šutovs (Ustkamenogorskas “Torpedo”), vai Ņikita Bojarkins (Karagandas “Saryarka”).

Ja atskatās uz savstarpējām spēlēm, pretiniekiem mūsējo acīs nevajadzētu būt pārāk biedējošiem – pēdējo astoņu gadu laikā nūjas krustotas trīs reizes, un visās panākumus guvusi Latvija. Taču pretinieku nevajadzētu nenovērtēt, jo lielākā daļa komandas pārstāv jau pieminēto “Barys”, kas iekļuva KHL izslēgšanas spēlēs un sagādāja diezgan lielas galvassāpēs spēcīgajai Magņitogorskas “Metallurg”.

Spēles sākums plkst. 20:15.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs