Connect with us

Basketbols

“EuroBasket2025” rīkošana tiek uzticēta Latvijai

"EuroBasket2025" rīkošana tiek uzticēta Latvijai
CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) otrdien piešķīra Latvijai tiesības rīkot 2025.gada Eiropas basketbola čempionāta finālturnīru (“EuroBasket2025”). Plānots, ka 2025.gadā čempionāts notiks septembrī.

Kopš jaunā formāta ieviešanas 2015.gadā, Eiropas meistarsacīkstes uzņem četras valstis, kas katra rīko vienas apakšgrupas spēles, bet viena no tām rīko arī finālposmu jeb izslēgšanas spēles. Kopā ar Latviju apakšgrupas spēles notiks arī Kiprā, Somijā un Ukrainā, bet cīņas par medaļām risināsies Rīgā.

Ņemot vērā Krievijas uzsākto karadarbību Ukrainā, FIBA sarunas par grupu turnīra spēļu rīkošanas iespējām Ukrainā turpinās līdz šā gada novembrim, bet paralēli strādās pie alternatīviem variantiem.

Ar Latviju uz finālposma rīkošanu sākotnēji konkurēja Ungārija, Krievija un Ukraina. Februārī savu kandidatūru atsauca Ungārija, bet Krievijas kandidatūra anulēta pēc iebrukuma Ukrainā.

Tagad Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību (LBS) būs jāsagatavo un jāiesniedz izskatīšanai valdībā priekšlikumi par turpmāko rīcību čempionāta organizēšanai, kā arī par efektīvāko piedāvājumu finansējuma nodrošināšanai.

Valdība iepriekš atbalstīja Latvijas kandidatūras pieteikšanu čempionāta organizēšanai, nosakot, ka valsts finansējums grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā nepārsniegs 10 miljonus eiro.

Līdzfinansējumu apsolījusi arī Rīgas dome, kas pērn rudenī atbalstīja pašvaldības dalību čempionāta rīkošanā. Tika noteikts, ka grupu turnīra un finālposma spēļu rīkošanas tiesību iegūšanas gadījumā Rīgas pašvaldības 2025.gada budžetā būs jāparedz 1,5 miljoni eiro.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K), kura kopā ar LBS amatpersonām otrdien piedalījās Latvijas kandidatūras prezentācijā FIBA valdes sēdē, uzsver, ka “Latvijas iepriekšējā pieredze, organizējot augstākā līmeņa starptautiskos turnīrus, kā arī sporta jomas pārstāvju profesionalitāte un viesmīlība nodrošinās veiksmīgu rezultātu, ļaujot Latvijas vārdam atkal izskanēt Eiropas basketbola aprindās”.

Savukārt LBS prezidents Raimonds Vējonis norāda, ka tiesības rīkot “EuroBasket2025” Rīgā ir lieliska iespēja apliecināt, ka Latvija prot ne tikai kvalitatīvi sarīkot sportiskās sacensības, bet arī noorganizēt vērienīgus basketbola svētkus.

Latvijā vienreiz visas Eiropas meistarsacīkšu spēles jau ir notikušas. Tas notika 1937.gadā ar astoņu komandu līdzdalību. Toreiz par čempioni kļuva ar tautiešiem no ASV pastiprinātā Lietuvas izlase, bet Latvija ierindojās sestajā vietā.

Savukārt 2015.gadā Latvija uzņēma vienu no četrām Eiropas čempionāta apakšgrupām.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols