Connect with us

Hokejs

Izlasē plecu pie pleca 16 gadu garumā – paldies, Lauri un Kaspar!

Izlasē plecu pie pleca 16 gadu garumā - paldies, Lauri un Kaspar!

Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs savu pēdējo maču izlases rindās, cīņā par ceturtdaļfinālu zaudējot Dānijas izlasei, aizvadīja divi spēlētāji – Lauris Dārziņš un Kaspars Daugaviņš. Piedāvājam ieskatīties abu vīru veikumos trijās olimpiskajās spēlēs un vairākos Pasaules čempionātos.

Debijas “Arēnā Rīga”

Tiem, kas piemirsuši, varam atgādināt, ka, lai gan šiem kungiem ir četru gadu starpība, gan Lauris Dārziņš, gan arī Kaspars Daugaviņš oficiālajās spēlēs Latvijas izlasē debitēja Pjotra Vorobjova vadībā 2006. gada Pasaules čempionātā Rīgā. Tikai 17 gadus vecais Daugaviņš nupat bija “izkāpis” no juniora hokeja – tā bija viņa pirmā sezona pieaugušo hokejā, kura tika aizvadīta “HK Rīga 2000” sastāvā. Tas arī bija iemesls, kāpēc viņa loma izlase tajā gadā pagaidām bija tikai periodiska – uz ledus Kaspars izkāpa trijos no sešiem mačiem, kuros atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli.

Savukārt, Lauris Dārziņš jau bija diezgan nobriedis 21 gadus vecs uzbrucējs, kurš juniora gadus pavadījis Somijā, kā arī paguvis jau divas sezonas aizvadīt Rietumu hokeja līgā Ziemeļamerikā Kelovnas “Rockets” sastāvā. No viņa uzbrukumā jau tika gaidīts krietni vairāk kā no Daugaviņa, ko arī spēja apliecināt, piedaloties visās spēlēs un izceļoties ar diviem vārtu guvumiem. 

Domājams, pirmos gūtos vārtus viņš nekad neaizmirsīs – tā bija turnīra pirmā fāze pret ASV izlasi, otrajā periodā pilnu tribīņu priekšā Dārziņš panāca 1:1. Un maisam gals bija vaļā.

Pamīšus – komandas kapteiņi

Pirmo izlases kapteiņa nozīmi uz savas formas nopelnīja Lauris Dārziņš – 2013. gada Pasaules čempionātā Zviedrijā un Somijā. Viņš to lieliski apstiprināja ne tikai ģērbtuvē, bet arī laukumā, ar pieciem vārtiem septiņās spēlēs kļūstot par komandas labāko snaiperi un ar sešiem rezultativitātes punktiem dalīja komandas ražīgākā spēlētāja godu ar Jāni Spruktu.

Šī, 2012./2013. gada sezona, ļoti interesanta izvērtās Daugaviņam, kurš NHL lokauta dēļ to iesāka Rīgas “Dinamo” (35 mačos 5+14). Pēcāk atgriezās NHL, kur aizvadīja 19 spēles Otavas “Senators” rindās, taču komanda viņu ievietoja neaizsargāto spēlētāju sarakstā, kur bija liela iespēja, ka sezona būs jānoslēdz AHL. Taču ar viņu līgumu parakstīja viens no tā laika spēcīgākajiem klubiem Bostonas “Bruins”, kas sezona noslēdza kā piektā labākā komanda visā līgā un, loģiski, iekļuva izslēgšanas spēlēs, kā dēļ Daugaviņš šo čempionātu izlaida.

Tur viņš piedzīvoja vienu no skaļākajiem brīžiem visā savā karjerā. “Bruins” spēja aizspēlēties līdz finālam, kur Daugaviņš aizvadīja četras no kopā nospēlētājam sešām “play-off” spēlēm. Pirmajā finālsērijas mačā pret Čikāgas “Blackhawks” abas komandas līdz pat trešajam (!) papildlaikam nespēja noskaidrot uzvarētāju, un tieši Kasparam bija iespēja šo maču noslēgt, nokļūstot lieliskā pozīcijā vārtu priekšā, taču to nespēja, patraucējot pretinieku aizsargam.

Nākamajā čempionātā kapteiņa pienākumi tika uzticēti jau pieminētajam Spruktam, bet 2015. gadā, pēc krāšņas sezonas Maskavas “Dynamo” rindās (56 mačos 22+15) komanda par kapteini iecēla Daugaviņu. Tikmēr Dārziņš pildijā asistena pienākumus, un, kad izlasei nevarēja palīdzēt Kaspars, Lauris stājās viņa vietā. 

Interesanti, ka abu veterānu pēdējā gadā izlases rindās kapteinis bija Dārziņš, bet Daugaviņam pat netika piešķirta asistena loma…

Trīs olimpiskās spēlēs un desmit čempionāti

Abi uzbrucēji gaitas izlasē uzsāka kopā, abi kopā arī tās noslēdza, turklāt gan Dārziņš, gan Daugaviņš nospēlējuši identisku skaitu turnīru sarkanbaltsarkanajās formās, palīdzot Latvijas izlasei iekļūt un godu aizstāvēt trijās Ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī desmit Pasaules čempionātos. Domājams, lielākais panākums abu kungu CV ir Soču olimpiādē izcīnītā astotā vieta.

Dārziņš, kā ierasts, gozējās rezultatīvāko spēlētāju augšgalā starp visiem mūsu vīriem, piecās spēlēs gūstot četrus vārtus, tikmēr Daugaviņa kontā četrās spēlēs divas rezultatīvas piespēles. Toreiz grupā tika zaudēts gan Šveicei (0:1), gan čehiem (2:4), gan arī sīvā mačā zviedriem (3:5), taču par iekļūšanu labāko komandu astotniekā revanšējāmies šveiciešiem, uzvarot ar identisku rezultātu, kā arī likām krietni pasvīst nākamajiem olimpiskajiem čempioniem kanādiešiem.

Pirmajā periodā sākumā vadībā izvirzījās ar kļavu lapu formās tērptie, taču nedaudz vairāk kā četras minūtes pirms tā beigām viens pret vārtiem izskrēja neviens cits kā Dārziņš, rezultātu izlīdzinot. Mūsējie turējās godam un brīnumus vārtos rādīja Kristers Gudļevskis, liekot par sevi runāt visai hokeja pasaulei (un pelnot NHL līgumu), izšķirošos otros vārtus ielaižot vien nepilnas septiņas minūtes pirms spēles beigām

Kopumā Kaspars Daugaviņš aizvadījis 79 oficiālās spēlēs Latvijas izlases kreklā, izceļoties ar 19 vārtiem un 25 piespēlēm. Tikmēr Laurim Dārziņam 86 mačos 37 vārti un 30 piespēles. Paldies jums par ieguldījumu un patīkamajām emocijām šo 16 gadu garumā.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs