Connect with us

Basketbols

Kad laukumā atgriezīsies Kristaps Porziņģis?

Kad laukumā atgriezīsies Kristaps Porziņģis?
Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jaunā sezona jau rit pilnā sparā, un pagaidām vienīgais no latviešiem, kas vēl nav devies laukumā, ir Dalasas “Mavericks” zvaigzne Kristaps Porziņģis. Viņu pēdējā laikā moka traumas, kas liedz spēlēt ilgāku laiku no vietas, taču komandas vadības viena no šīs sezonas prioritātēm ir palīdzēt Kristapam pilnībā izveseļoties un jau drīzumā laist viņu laukumā. Kad tas varētu būt?

Lielākā problēma – ceļi

Jāatgādina, ka šīs nav pirmā reize, kad Porziņģim ilglaicīgi jādziedē kāda trauma. Pirms diviem gadiem, 2018. gada februārī vēl Ņujorkas “Knicks” sastāvā mačā pret Milvokī “Bucks” viņam plīsa kreisā ceļa krusteniskās saites. Pēc izmeklējumiem bija skaidrs, ka sezona beigusies priekšlaicīgi, taču neviens nenojauta, ka savainojuma dēļ viņš izlaidīs arī visu 2018./2019. gada sezonu. Pilnvērtīgi laukumā Porziņģis atgriezās nu jau Dalasas “Mavericks” sastāvā 2019./2020. gada sezonas atklāšanas mačā pret Vašingtonas “Wizards”, gūstot 23 punktus. 

Problēmas ar celi viņam bija arī tās pašas sezonas vidū, kad gadu mijā no 2019. uz 2020. gadu viņš kopā izlaida 10 mačus, taču līdz pandēmijas sākumam Latvijas izlases spēlētājs turpināja pilnvērtīgi palīdzēt “Mavericks” vienībai cīnīties par kāroto vietu izslēgšanas spēlēs. 

Pēc garās pauzes no 2020. gada marta līdz augustam NBA sezona atgriezās Orlando “burbulī”, kur Porziņģis rādīja superzvaigznes cienīgu statitisku – deviņās spēlēs viņam vidēji 28,2 gūti punkti, 9,2 atlēcošās bumbas un 1,3 bloki, vidēji laukumā pavadot gandrīz 35 minūtes. “Play-off” pirmajā kārtā Dalasas “Mavericks” sev pretī dabūja spēcīgo Losandželosas “Clippers”, bet basketbola pasaule tik un tā gaidīja sīvu spēkošanos, taču pēc trešās spēles komandas vadība paziņoja, ka uzbrucējs ceturtajā spēlē paliks malā. Daudzi cerēja, ka tas ir tikai īslaicīgi, bet beigās izrādījās, ka Porziņģim plīsis menisks, šoreiz labajā celī, un izslēgšanas spēles beigušās.

Kad laukumā atgriezīsies Kristaps Porziņģis?
Kristaps Porziņģis pagaidām šīs sezonas spēles vēro no rezervistu soliņu. Foto: Scanpix

Paredzamais atgriešanās laiks

Kā jau tas ierasts nopietnu traumu procesā, Porziņģa atgriešanās datums visu laiku tiek pārcelts. Sākotnējais plāns bija, ka “Mavericks” kreklā viņu redzēsim decembra sākumā, taču tas bija brīdis, kurā vēl bija cerības iztikt bez operācijas. Ārsti tomēr saprata, ka bija jāoperē, un oktobra sākumā Kristaps ar savainotoceli gūlās zem skalpeļa. Decembra sākumā komandas galvenais treneris Riks Kārlails presei atklāja, ka viņa atlabšana norit sekmīgi, taču sezonas sākumā vēl viņš nespēlēs. 

Kā izrādījās, ar meniska plīsumu viņš bija nospēlējis jau divas izsleģšanas spēles, bet operācija pēcāk tikusi atlikta ar cerību, ka varbūt bez tās var pilnīgi iztikt, ņemot vērā, ka rudenī vēl bija runas, ka NBA sezona varētu sākties februārī vai martā. Operācijas galvenais mērķis bija sadziedēt, nevis izoperēt, un atlabšana no tās parasti ilgst 3-6 mēnešus.

Kad laukumā atgriezīsies Kristaps Porziņģis?
Daudzi nevar sagaidīt, kad šos abus vīrus varēs redzēt darbojamies laukumā. Foto: Scanpix

Decembra sākumā viņš pamazām atsāka skriet, bet jau iepriekšējā gada izskaņā atgriezās pilna kontakta treniņos, un kā atzina pats Porziņģis: “Kustoties un spēlējot kontaktā, jutos ļoti labi. Gribu atgūt spēles ritmu, un tagad nākamais solis varētu būt atgriešanās laukumā un nospēlēt pilnvērtīgu spēli. Fiziski esmu ļoti tuvu tam, kur man jābūt.” Savukārt, 29. decembra intervijā Kārlails teicies, ka viņa atgriešanās prognozējama kā “nav izslēgts, ka kaut kad nākamo divu nedēļu laikā.”

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols