Connect with us

Hokejs

Kariņš joprojām neredz iespēju Minskā rīkot hokeja čempionātu

Kariņš joprojām neredz iespēju Minskā rīkot hokeja čempionātu
X00227/Scanpix

Ņemot vērā miermīlīgu protestu vardarbīgu apspiešanu Baltkrievijā, neredzu iespēju Minskā organizēt Pasaules Čempionātu hokejā, otrdien mediju pārstāvjiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers informēja, ka Latvijas valdība gaida Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) lēmumu par šogad gaidāmā pasaules čempionāta norisi.

“Es vienkārši un skaidri gribu pateikt, ka redzot to, kas notiek Baltkrievijā, kur miermīlīgi protestētāji jau kuru nedēļu pieprasa godīgas un atklātas vēlēšanas, bet vienīgā varas reakcija ir brutālas represijas, es neredzu iespēju Minskā rīkot hokeja čempionātu,” uzsvēra Kariņš.

Ņemot vērā šos apstākļus, Ministru prezidents pauda cerību, ka IIHF pieņems atbildīgu lēmumu par hokeja čempionāta norisi.

LETA jau vēstīja, ka IIHF lēmumu par 2021.gada pasaules čempionātu grasās pieņemt janvāra beigās, paziņojis organizācijas prezidents Renē Fāzels.

2021.gada pasaules čempionātu šogad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

Bija plānots, ka IIHF Padome 18.novembrī lems par to, vai daļu no pasaules čempionāta rīkošanas turpināt uzticēt Minskai, taču sēdē nekādi lēmumi šajā jautājumā netika pieņemti. Decembrī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols laikrakstam “Diena” atklāja, ka IIHF solījusi lēmumu paziņot līdz 11.janvārim.

“IIHF pielieto visus resursus, lai pilnībā saprastu situāciju, kas šobrīd notiek Baltkrievijā. Mums jau ir bijis daudz sarunu. Tagad mums vajag parunāt ar Baltkrievijas pusi, lai novērtētu politisko un epidemioloģisko situāciju. Janvāra beigās būs Padomes sēde, kurā mēs pieņemsim lēmumu,” ziņu aģentūra TASS citē Fāzela teikto.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs