Hokejs

Latviešiem lieliska nakts NHL – divi vārti, 95% atvairītu metienu un četras uzvaras

Latviešiem lieliska nakts NHL - divi vārti, 95% atvairītu metienu un četras uzvaras
USA TODAY Sports/Scanpix

Aizvadītajā naktī NHL laukumos uz ledus izgāja visas četras komandas ar latviešiem to sastāvos, izcīnot četras uzvaras. Trīs no viņiem parādīja sniegumu, kas ievērojami palīdzēja šajos veikumos.

Girgensons ar rezultativitāti neizceļas, “Sabres” divas uzvaras divās spēlēs

Kā pirmais agrajā spēlē cīņā devās Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres”, kas savā laukumā uzņēma Arizonas “Coyotes”. Zemgus pirmajā mačā izcēlās ar 1+1 uzvarā pret Monreālas “Canadiens”, un arī šajā mačā bija aktīvs uzbrukumā, izpildot trīs metienus, taču šoreiz pie rezultativitātes punktiem netika. Spēle izvērtās sīva un mazrezultatīva, jo pamatlaiks noslēdzās ar 1:1 un tika novesta līdz pēcspēles metieniem, kurā pārāki bija “Sabres”.

Kamēr Arizonai šis bija otrais zaudējums sezonā (pirmajā mačā zaudēja Bļugera “Penguins”), Bufalo spējusi tikt pie diviem panākumiem tikpat mačos. Nākamā spēle paredzēta 20. oktobrī, naktī uz trešdienu plkst. 1:00 pēc Latvijas laika, kad savā laukumā tiks uzņemta Vankūveras “Canucks” vienība.

Bļugers iemet jau mača 15. sekundē

Latvijas izlases centra uzbrucējam Teodoram Bļugeram sezonas sākumā ir liela atbildības nasta, jo savainojumu dēļ mačos nepiedalās divi galvenie Pitsburgas “Penguins” centra uzbrucēji – Sidnijs Krosbijs un Jevgēņijs Malkins. Tas arī bija iemesls, kāpēc Bļugers pret Čikāgas “Blackhawks” stājās pašā pirmajā mača iemetienā un uzvarēja to. Pēc komandas biedru Broka Makdžinna un Braiena Dumolina saspēles savā aizsardzības zonā, ripa nonāca pie Bļugera, kuram izdevās lielisks individuālais reids uz pretinieku vārtiem, kas beidzās ar rezultatīvu metienu.

Bļugers vārtus guvis divās no trim jaunās sezonas spēlēm, bet viņa pārstāvētajai Pitsburgas “Penguins” mājās ar rezultātu 5:2 (4:0, 1:1, 0:1) izdevās gūt otro uzvaru, kas ļauj pašlaik atrasties Austrumu konferences līderpozīcijā. Nākamais mačs paredzēts naktī uz trešdienu, plkst. 1:00 pret Dalasas “Stars”.

Merzļikins karo par pirmā vārtsarga pozīciju

Tāpat otro uzvaru sezonas otrajā spēlē svinēja vārtsargs Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” mājās ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā uzveica NHL jaunpienācēju Sietlas “Kraken”. Merzļikins atvairīja 19 no 20 pretinieku mestajām ripām, tiekot atzīts par spēles trešo spožāko zvaigzni.

Lai gan pirmā ielaida Kolumbusa, trešā perioda vidū Ēriks Robinsons panāca mājiniekiem 1:1, bet papildlaika trešajā minūtē uzvaras vārtus guva soms Patriks Laine. Pēc divām spēlēm savā laukumā, “Blue Jackets” tālāk dosies uz Detroitu, kur naktī uz trešdienu, plkst. 1:30 tiksies ar vietējo “Red Wings”.

Balcers izkapā vārtu guvumu un izraisa asumus

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers Sanhosē “Sharks” sastāvā mačā pret Vinipegas “Jets” vārtus guva trešā perioda sestajā minūtē, kad pēc diviem neveiksmīgiem Timo Maiera metieniem bija pirmais pie atlēkušās ripas un pārspēja Konoru Hellebaiku. Tobrīd Balcers panāca 4:2, bet līdz pamatlaika beigām Jansens Herkinss viesiem vienus vārtus atguva.

Balcers sezonas pirmajā spēlē uz ledus pavadīja 14 minūtes un 36 sekundes, no tām vienu minūti un 26 sekundes mazākumā. Viņš divreiz meta pa vārtiem un pielietoja divus spēka paņēmienus, dueli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.