Connect with us

Hokejs

Latvija – komanda, kurai visgrūtāk iemest? Statistika pēc trim čempionāta spēlēm

Latvija - komanda, kurai visgrūtāk iemest? Statistika pēc trim čempionāta spēlēm
REUTERS/Scanpix

Pasaules hokeja čempionātā Rīgā mājinieku izlase aizvadījusi trīs no septiņām spēlēm, un kamēr gaidām nākamo, ieskatoties statistikas ailēs, jau varam izdarīt pirmo secinājumus. Neskatoties uz negaidīto zaudējumu kazahiem, kas nebija mūsu plānos, pagaidām komanda aizvada ļoti solīdu turnīru.

Neviena spēlētāja “mīnusos”

Pilnīgi droši var uzskatīt, ka šis otrs labākais pasaules čempionāta sākums, kopš turnīru pārveidoja no četrām apakšgrupām uz divām. Līdz labākajam, kas bija 2017. gadā Parizē un Ķelnē, kad sākām ar trim uzvarām pamatlaikā, mums pietrūkst divu punktu, kurus atdevām Kazahstānai. Taču tik un tā nelielam optimismam ir pamats, kaut vai tāpēc, ka nevienam pašam spēlētājam izlasē lietderības koeficients nav zemāks par neitrālu jeb 0.

Labākais šajā rādītājā ir Oskars Cibuļskis, kurš nopelnījis +3, un tas ir dalīts ceturtais labākais rādītājs ar vēl 12 hokejistiem. Vēl pieciem spēlētājiem ir +2 – aizsargiem Uvim Jānim Balinskim un Kristiānam Rubīnam, kā arī uzbrucējiem Laurim Dārziņam, Ronaldam Ķēniņam un Gintam Meijam. 

Šajā rādītājā labākie ir mūsu pēdējie apakšgrupas cīņu pretinieki vācieši, kur augšgalā atrodami četri vācieši – uzbrucēji Marcels Nēbels, Pfoderls Leonards (abiem +6), kā arī Lukas Reihels, Korbinians Holcers un aizsargs Morics Millers (visiem +5).

Jāatzīmē, ka Latvija ir vienīgā komanda turnīrā, kurai nav neviena spēlētāju ar negatīvu lietderības koeficientu.

Kivlenieks – viens no turnīra labākajiem

Mūsu komandas izcilais rādītājs lietderības koeficientu ailē skaidrojams ar to, ka pagaidām esam pārliecinoši labākā aizsardzība turnīrā. Vienīgos vārtus trijās spēlēs ielaidām mačā pret Kazahstānu, bet gan Kanādu, gan arī Itāliju spējām atstāt uz 0. 

Neskatoties uz to, ka vienīgos divus vārtus ielaidis tieši Matīss Kivlenieks, kanādiešu un kazahu ofensīvā viņš pa saviem vārtiem saņēmis 69 metienus, kas ir visvairāk no visiem TOP 5 vārtsargiem šajā turnīrā, bet atvairītie 97,1% viņam dod trešo vietu turnīrā aiz naturalizētā baltkrieva Denija Teilora, kuram iespaidīgie 98,28%, kā arī zviedra Adama Redeborna (98%), kam sausais mačs 7:0 sagrāvē pret Šveici.

Savus vārtus neskartus šajā turnīrā izdevies nosargāt pieciem vārtsargiem, kur trim jau minētajiem pievienojas Latvijas izlases otrais numurus Ivars Punnenovs (3:0 pret Itāliju), kā arī ASV izlases pamatvārtsargs Kels Pītersens (3:0 pret Kazahstānu).

Ielaistie trīs vārti trijās spēlēs ir dalīts labākais rādītājs ar amerikāņiem, bet kopējais mūsu vārtu vīru atvairījumu procents ir labākais visā turnīrā – 96,34% (ASV – 96,05%).

Izteikta līdera – nav

Vieni no mūsu nākamajiem pretiniekiem – Vācija – ar 17 gūtiem vārtiem (9 pret Itāliju) ir pārliecinoši līderi turnīrā, kā rezultātā arī labāko sešiniekā atrodami trīs viņu uzvārdi. Taču mūsu komandā izteiktu punktu guvēju nav. Pa diviem punktiem sakrājuši trīs uzbrucēji – Dārziņš, Karsums (abiem 2+0) un Ķēniņš (0+2), kā arī aizsargs Ralfs Freibergs (0+2). Nevienam no spēlētājiem nav izdevies iekrāt gan gūtus vārtus, gan rezultatīvu piespēli.

Taču tas ir saprotams, jo esam iemetuši septiņus vārtus trijos mačos, kas ir devītais labākais rādītājs visā čempionātā. Ar metienu realizāciju, mums veicas nedaudz labāk – 9,33% un septītā vietā, bet turnīra līdere ir jau pieminētā Vācija, kurai iespaidīgie 16,5%. Šī saraksta pārliecinošā apakšā atrodas Kanādas izlase, kurai no 107 raidījumiem pa pretinieku vārtiem iekrituši tikai divi, kas dod smieklīgos 1,87%…

Pārsteidzoši labi šajā rādītājā veicas Itālijas valstsvienībai, kas ar 11,36% pagaidām ierindojas piektajā vietā.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs