Connect with us

Ziemas sports

Latvijai Pekinā paredz zelta medaļu

Latvijai Pekinā paredz zelta medaļu
EPA/Scanpix

Ziemas olimpiskās spēles ir sagaidītas. Jau sestdien, 5. februāra vēlā pusdienlaikā latviešu kamaniņu braucēji pirmie no mūsu delegācijas aizvadīs sacensības. Pirms tam viss ir prognozēs, kurās divi ārzemju mediji Latvijai paredz divas medaļas. Vai izdosies piepildīt šo prognozi?

Dukuram – zelts(?) un brāļiem Šiciem – domas dalās

Vankūveras Ziemas olimpiskās spēles 2010. gadā bija pirmās, kur skeletonists Martins Dukurs brauca ar lielu pārliecību izcīnīt zelta medaļu, taču viņam kāju priekšā pielika mājinieks Džons Montgomerijs. Tas pats notika arī Sočos pēc četriem gadiem – Aleksandrs Tretjakovs (Vankūverā bronza) mājas trasē bija pārāks par Dukuru. Vēl skarbāk Supermenam klājās Phjončhanā, kur viņš nevarēja aizsniegties pat līdz goda pjedestālam.

Lai gan šoreiz šķiet, ka spiediens  uz viņa pleciem par nesasniegto mazinājies, šogad Pekinā tieši Dukurs pēc “American Press” un “Gracenote” prognozēm ir galvenais favorīts uz pjedestāla augstāko pakāpienu. Sudraba un bronzas medaļas tiek paredzētas vāciešiem, attiecīgi Kristoferam Grothēram un Akselam Jungam (kuram vēl nesen bija pozitīvas “Covid-19” analīzes).

Par to, kā veiksies brāļiem Šiciem abiem prognožu autoriem domas dalās – “American Press” paredz sudraba, bet “Gracenot” bronzas godalgas. Taču viens ir skaidrs – ja agrāk latviešiem ražīgākas bija Vasaras olimpiskās spēles, pēc ekspertu domām vēl pirms sacensību sākuma labāk klāsies tieši ziemā. Jāpiemin gan, ka Tokijā mūsu sportisti apgāza visas prognozes, jo vienas medaļas vietā tika izcīnītas divas, kā arī pludmales volejbolā – gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē – līdz bronzas godalgām pietrūka gaužām maz.

Kamaniņu sportā latviešiem “melno zirdziņu” loma

Latvijas fani cerībās (vai sapņos?) tēmē krietni augstāk par divām medaļām, jo nedrīkst aizmirst, ka Kristers Aparjods Pasaules kausa individuālajās kamaniņās kopvērtējumā ar Fēliksu Lohu dalīja trešo vietu. Deviņos nobrauktajos posmos mūsu sportists triumfēja divas reizes, savukārt vienreiz bija jāsamierinās ar otro vietu, pašās pirmajās sacensībās Sanktmoricas trasē piekāpjoties austrietim Volfgangam Kindlam vien par 0,21 sekundi. 

Nedrīkst nepieminēt arī sieviešu konkurenci – lai gan nevienu reizi sezonā trijnieks netika sasniegts, Elīza Tīruma kopvērtējumā ierindojās piektajā vietā. Taču bez pjedestāla mūsējās nepalika – Sočos, kur norisinājās divi posmi, pirmajā Kendija Aparjode dicu braucienu summā finišēja trešajā, bet otrajā latvietei izdevās pakāpties uz otro vietu, zaudējot vien vācietei Annai Berreiterei. Bet pašā pirmajā posmā jau pieminētajā Sanktmoricā Elīna Ieva Vītola izcīnīja bronzas medaļu.

Ņemot vērā to, ka deviņos posmos uzvaras izcīnīja piecas dažādas sportistes, bet uz pjedestāla kāpa vēl vairāk, intriga par vietu sadalījumu pavisam noteikti ir dzīva.

Tāpat komandu stafetē mūsējiem jau ir pieredze ar medaļu izcīnīšanu gan olimpiskajās spēlēs (Sočos bronza), gan arī šīs sezonas Pasaules kausa posmos (visas kaluma medaļas). Tas kopvērtējumā Latvijai ļāva piekāpties vien pārliecinošajai Vācijas komandai, kas šajā disciplīnā ir galvenā favorīte uz zeltu. Vai mūsējiem izdosies kas vairāk par prognozēto?

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Ziemas sports