Connect with us

Ziemas sports

Spilgtākie brāļu Šicu karjeras momenti

Spilgtākie brāļu Šicu karjeras momenti
EPA/Scanpix

Otrdien, 19. aprīlī, Latvijas Kamaniņu sporta federācija nāca klajā ar paziņojumu, ka karjeru šajā sporta veidā noslēgs mūsu līdz šim labākais duets – brāļi Andris un Juris Šici. Šie abi vīri sasnieguši lielus panākumus, kļūstot par medaļām bagātākajiem Latvijas pārstāvjiem kamaniņu sportā, tāpēc atskatīsimies uz viņu spilgtākajiem sasniegumiem.

Vankūveras sensācijas

Turīnas olimpiādē 2006. gadā Mārtiņš Rubenis kļuva par pirmo latviešu kamaniņu braucēju, kas spējis izcīnīt medaļu. Šķita, ka šis sasniegums uz kādu laiku arī paliks labākais rezultāts, taču brāļi Šici, aizbraucot uz Vankūveru pēc četriem gadiem, bija citās domās. Jau pēc pirmā brauciena mūsējie vien par 0,088 sekundēm zaudēja spēcīgajiem austriešiem, Andreasam un Volfganham Lingeriem, kuri bija kaujinieciski noskaņoti atkārtot savu sniegumu iepriekšējās Olimpiskajās spēlēs, kurās izcīnīja zeltu.

Spilgtākie brāļu Šicu karjeras momenti
Brāļi Šici aizvadīja lielisku pirmais braucienu Vankūveras Olimpiskajās spēlēs. Foto: REUTERS/Scanpix

Lai gan Šiciem otrais brauciens vairs nebija tik ātrs kā pirmais, savu otro pozīciju izdevās noturēt, tikmēr Lingeri neatstāja nekādas cerības saviem sāncenšiem, uzrādot lielisku ātrumu trasē un atraujoties no mūsējiem par vēl gandrīz divām desmitdaļām. Austriešiem otrā uzvara kamaniņu divniekos pēc kārtas, kamēr latvieši pārsteidza visu kamaniņu pasauli, izcīnot lielāko panākumu Latvijai šajā sporta veidā, kaklā karot Olimpiskās sudrabas medaļas.

Sočos – uzreiz divas medaļas

Vēl pēc četriem gadiem, kad Olimpiskās spēles norisinājās Krievijas kūrortpilsētā Sočos, brāļiem uz pjedestāla izdevās kāpt veselas divas reizes. Vispirms divnieku sacensībās divu braucienu summā uzrādīts trešais labākais laiks, zaudējot jau pieminētajam austriešu brāļu duetam, kā arī vāciešiem Tobiasiem Vendlam un Artlam, un izcīnīta bronza. Pēcāk pirmo reizi Olimpisko spēļu vēsturē uz pjedestāla Latvija kāpa arī komandu stafetē.

Ja sacensībās tika uzrādīts trešais labākais laiks, tad ar laiku šī bronzas medaļa pārvērtās par sudrabu, jo Krievijas komanda, kas sākotnēji bija otrie, dopinga skandāla dēļ tika diskvalificēti. Juris un Andris kopā ar Oskaru Melbārdi ir vienīgie latvieši renes sporta veidos, kuriem vienās Olimpiskajās spēlēs izdevies izcīnīt uzreiz divas medaļas.

Pasaules un Eiropas meistarsacīkstes

Bez panākumiem nav izpalikušas arī tekošās sezonas Pasaules un Eiropas sacensību ieskaites. Pasaules čempionātos individuāli un komandu stafetē izcīnīti trīs sudraba medaļu un seši bronzas godalgu komplekti, bet Eiropas meistarsacīkstēs brāļi 2021.gadā Siguldā uzvarēja individuālajā vērtējumā, bet komandu stafetē svinēja uzvaru 2008. un 2010.gadā.

Taču pēc nosacīti neveiksmīgā starta Pekinas Olimpiskajās spēlēs, kur, lai gan mūsējie bija starp favorītiem, nācās samierināties vien ar piekto vietu, visu laiku labākais latviešu kamaniņu duets nolēma paziņot par karjeras beigām. “Katram sportistam pienāk laiks, un tas ir pienācis arī mums, kad jāizšķiras, ko darīt,” saka J.Šics. “Šajā pavasarī pēc olimpiskajām spēlēm ilgi lauzījām galvas. Bija domas ar jauniem mērķiem un plāniem, bet, nomierinot prātus, esam pieņēmuši lēmumu beigt savas aktīvās sporta gaitas un atvērt jaunas durvis.”

Andris jau pieņēmis jaunu izaicinājumu, kas tieši saistīts ar kamaniņu sportu. Kā medijos iepriekš ziņots, viņš nākamsezon ieņems Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) mākslīgās ledus trases tehniskā direktora amatu.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Ziemas sports