Connect with us

Hokejs

Merzļikins nespēlēs; kurš būs izlases pirmais numurs Rīgā?

Merzļikins nespēlēs; kurš būs izlases pirmais numurs Rīgā?
mago images/Just Pictures/Scanpix

Ak, šis hokeja pavasara trakums – jau 21. maijā sāksies Pasaules čempionāts hokejā, kura rīkošana uzticēta Latvijai. Vēlme sevi laukumā parādīt no labākās puses ir milzīga, bet, kas būs tie, kuri pārstāvēs valsti šajā tik svarīgajā turnīrā? Apskatīsim vārtsargu līnījas kandidātu sarakstu, kas pretendē uz vietu sastāvā, kā arī to, kurš, visticamāk, būs mūsu pirmais numurs vārtos.

Tas nebūs Merzļikins un, visticamāk, arī Kivlenieks ne

Aprīlī tapa zināms, ka uz Rīgu nebrauks nu jau ilggadējais izlases pirmais numurs vārtos Elvis Merzļikins, kurš joprojām cīnās ar pleca savainojumu, kā arī viņa sieva ir bērniņa gaidībās. Tas pacēlis jautājumu, vai vieta sastāvā varētu atrasties Kolumbusas “Blue Jackets” trešajam vārtsargam Matīsam Kivleniekam, kurš šosezon NHL pie teikšanas, visticamāk, tā arī netiks.

Arī kopējā spēļu prakse šajā sezonā viņam neliela – vien septiņi mači AHL, kuros vidēji ielaistas 2,27 ripas, bet atvairīti 92,6% pretinieku metienu. Ekspertu vidū par Matīsa piesaisti izlasei domas dalās – vieni saka, ka viņš varētu būt labs papildinājums, citi uzskata, ka arī šaipus okeānam mums nav problēmu nokomplektēt šo pozīciju.

Mums “uz papīra” ir vēl viens NHL vārtsargs…

Artūrs Šilovs, kurš sezonu sāka Latvijā, paspējot uzspēlēt gan hokeja skolas “Rīga”, gan arī HK “Mogo” sastāvos, Ziemeļamerikā pagaidām nospēlējis vien maču. Taču pēc pieraksta viņš tagad ir Vankūveras “Canucks” trešais vārtsargs. Tāpat kā Kivlenieks, arī Šilovs spēles karstumu izbaudījis ļoti maz, kas šogad konkurencē par vietu Latvijas izlases sastāvā varētu būt diezgan noteicošs faktors. 

Merzļikins nespēlēs; kurš būs izlases pirmais numurs Rīgā?

Tāpat arī 15. maijā paredzētajā ASV un Kanādas izlašu čārterreisā, kurā dažas vietas būs atvēlētas dažiem hokejistiem no Eiropas, tostarp piecas vietas Latvijas izlasei, starp potenciālajiem braucējiem viņš nav ieskaitīts. Vēl viens iemesls, kāpēc jauno talantu mēs šajā pavasarī, visticamāk, neredzēsim izlases treniņnomentē, ir tas, ka Vankūveras “Canucks” “Covid-19” vīrusa līgas protokolu dēļ izlaidis daudz regulārās sezonas maču. Tas kalpo par iemeslu, kāpēc tā pagarināta līdz 19. maijam, kas nozīmē, komandas vadība varētu būt ieinteresēta rēķināties ar Šilova pakalpojumiem.

Punnenovs pret Kalniņu

Visticamāk, Hārtlijs čempionāta galvenā vārtsarga lomu varētu uzticēt pēdējās trīs sezonas KHL komandas Helsinku “Jokerit” stabilajam pirmajam numuram Jānim Kalniņam. Sezonas gaitā gan kļuva skaidrs, ka vasarā viņš būs jaunas vienības meklējumos. Kalniņš no 2018. gada līdz 2021. gadam divas reizes palīdzējis somu pārstāvniecībai iekļūt KHL izslēgšanas spēlēs, bet šogad tas pirmo reizi neizdevās.

Merzļikins nespēlēs; kurš būs izlases pirmais numurs Rīgā?
RIGA, Sept. 6, 2020 Helsinki Jokerit’s goalkeeper Janis Kalnins tries to make a save during the 2020-2021 Kontinental Hockey League (KHL) ice hockey match between Riga Dinamo and Helsinki Jokerit in Riga, Latvia, Sept. 5, 2020. (Photo by Edijs Palens/Xinhua) (Credit Image: © Edijs Palens/Xinhua via ZUMA Press)

Lai gan viņu starp līgas TOP vārtsargiem nevar atrast, Jāņa sniegums bijis ļoti stabils – katrā sezonā atvairīto metienu procents bijis starp 91 un 92%. Šosezon ar 91,3% viņš ierindojās dalītajā 31. vietā.

Viņam konkurenci sastādīs visu mūžu Šveicē spēlējošais Ivars Punnenovs. Abus šos vārtsargus vieno tas, ka līdz šim Pasaules čempionātos aizvadījuši vien maču, tāpēc abiem tās būs īstas ugunskristības.

Taču arī Punnenova rādītāji Šveices līgā, kas ir viens no spēcīgākajiem vietējiem čempionātiem Eiropā, vērtējami kā stabili. Latvietis NLA spēlē kopš 2014. gada, un ne reizi viņa atvairījumu procents nav bijis zemāks par 90,8%. Kalniņam gan ir priekšrocība šajā duelī – salīdzinoši nesenā izslēgšanas spēļu prakse, kāda Punnenovam pēdējo reizi bija 2017. gadā. Taču nenoliedzami abi puiši ir gatavi savu pieredzi beidzot atrādīt augsta līmeņa turnīrā, tāpēc novēlam viņiem izdošanos.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs