Novembrī notikušajā Nacionālās Basketbola ascoiācijas jauno spēlētāju izvēlē ar trešo numuru savam sastāvam Šarlotes “Hornets” pievienoja saspēles vadītāju Lamelo Bolu. Skatoties uz viņa statistiku, domājams, komandas, kam bija pirmās divas izvēles, pašlaik nedaudz kož pirkstos, taču vēl pirms trim gadiem šis spēlētājs spēlēja Lietuvā.
16 gadu vecumā 19 punkti pret “Žalgiri”
Lamelo ir jaunākais no trim Bolu brāļiem – ar 22 gadus veco Liandželo viņš paguvis profesionāli uzspēlēt kopā, bet Lonzo bija pirmais, kurš no ģimenes ticis izvēlēts NBA draftā. Pastarītim teju visa dzīve pagājusi ar lielu mediju uzmanību, ko lielākoties izpelnījies Bolu ģimenes galva, balamute Lavārs.
2018.gada janvārī, sezonai esot pusē viņš nonāca Lietuvas basketbola līgā, kas piesaistīja milzīgu Amerikas preses uzmanību, jo Lamelo kļuva par visu laiku jaunāko amerikāņu basketbolistu 16 gadu vecumā, kas debitējis profesionālajā sportā. Viņš kopā ar jau pieminēto Liandželo noslēdza līgumu ar klubu “Prienai, kurā nospēlēja astoņus mačus. Viens no tiem bija ļoti ievērojams – pret vareno Kauņas “Žalgiri” tika atrādīts viss viņa arsenāls – 19 gūti punkti, kā arī izdarītas sešas rezultatīvas piespēles, bet jau visai drīz iedzīvojās savainojumā, kā rezultātā jaunākais Bols izlaida vairāk kā mēnesi.
Saņēmis kritiku par nenopietnu attieksmi treniņos no komandas biedriem, jau aprīlī viņš komandu pameta, bet tēvs nekautrējās asi kritizēt galveno treneri Virginijusu Šeškus. Lavārs uzskatīja, ka dēls bija pelnījis vairāk minūšu laikumā, un nav pilnībā izmantots viņa potenciāls.
Savā pirmajā sezonā profesionālajā sportā viņš nospēlēja astoņus mačus, caurmērā gūstot 6,5 punktus, bet uzrādot tikai 26,8% metienos no spēles. Viņa brālim statistika nedaudz labāka – 14 mači, kuros gūti 12,6 punkti un izcīnītas 2,8 atlēcošās bumbas.
Tēva veidota līga, sitiens pretiniekam un Austrālija
Jau tā paša gada maijā jaunais saspēles vadītājs devās atpakaļ uz ASV, kur noslēdza līgumu ar Losandželosas “Ballers” vienību, kas spēlēja tēva izveidotajā Junioru basketbla asociācijā (JBA). Tur viņš izcēlās ar ļoti iespaidīgiem rādītājiem – astoņās spēlēs vidēji 39,6 punkti, 14,6 atlēcošās bumbas un 11,5 rezultatīvas piespēles, bet līgas pusfināla sērijā vienā no mačiem izdevās atzīmēties pat ar 55 punktiem. Ar savu savu lielisko spēli viņš aizveda Losandželosas komandu līdz čempiona titulam un bija paredzēts, ka komandas sastāvā paliks arī nākamajā sezonā.
Tā paša 2018. gada oktobrī norisinājās JBA paraugspēles, no kurām vienā Lamelo un Losandželosa spēkojās ar profesionāļiem, Lietuvas līgas klubu “Dzūkija”. Taču tajā spēlē Bols saņēma diskvalifikāciju par sitienu pretieniekam pa seju, kā rezultātā jau novembrī viņš bija atpakaļ vidusskolas komandā, kur nospēlēja līdz sezonas beigām.
Nākamā gada pavasarī tika noslēgts līgums ar Nacionālās basketbola līgas (Austrālijas čempionāts) komandu Illavaras “Hawks”, kurā pirmo reizi varējām redzēt īsto Lamelo darbībā. Nospēlētajos 12 mačos sezonas šķērsgriezumā, visos viņš laukumā devās pamatsastāvā, kur nospēlēja 31 minūti un izceļoties vidēji ar 17 punktiem, 7,4 atlēcošajām bumbām un 6,8 rezultatīvām piespēlēm. Tas ļoti pamatota lika viņu kā vienu no nākamā NBA drafta pirmā numura favorītiem.
NBA karjera
Taču realitāte izrādījās cita – Bolu “tikai” ar trešo kārtas numuru izvēlējās Maiklam Džordanam piederošā Šarlotes “Hornets”, kas ar savu izvēli pavisam noteikti var būt apmierināti. Jaunais censonis ne tikai izcīnījis savu vietu sastāvā, bet jau paguvis lauzt vairākus NBA rekordus. Viens no tiem – viņš kļuva par visu laiku jaunāko spēlētāju līgas vēsturē, kurš spēles laikā izcēlies ar “tripple-double. 10. janvārī uzvarā pār Atlantas “Hawks” Bols guva 22 punktus, kā arī izcīnīja 11 atlēcošās bumbas un 11 reizes asistēja komanas biedriem. Jāpiebilst, ka divas naktis iepriekš pret Ņūorleānas “Pelicans” un viņa brāli Lonzo, līdz šim panākumam pietrūka vien rezultatīva piespēle (12+10+9).
Lamelo pagaidām droši soļo pretī NBA pirmgadnieka balvai, jo pagaidām VISOS statistikas rādītājos ir labāks par saviem konkurentiem. 35 nospēlētajās spēlēs viņš ir:
- guvis 553 punktus. Tuvākajam sekotājam, drafta pirmajam numuram Entonijam Edvardsam ir 536;
- izcīnījīs 211 atlēcošās bumbas. Aizajam Stjuartam (Detroitas “Pistons”) ir 196;
- atdevis 221 rezultatīvu piespēli. Tairīsam Haliburtonam (Sakramento “Kings”) – 161;
- pārtvēris 57 piespēles, bet tas pats Haliburtons – 42.
Tikai 19 gadu vecumā viņš licis par sevi runāt visaugstākajā līmenī, saņemot uzslavas no tādiem spēlētājiem kā Džeimss Hārdens, Lebrons Džeimss, Luka Dončičs u.c, kā arī parādījis, ka ar savu pieeju spēlei, viņš varētu kļūt par vienu no NBA spožākajiem saspēles vadītājiem. Līdz šim līgā vidēji atzīmējies ar 19,7 punktiem, 7,5 atlēcošajām bumbām, 7,9 rezultatīvā piespēlēm un divām pārtvertām bumbām.