Basketbols

Porziņģis neliela savainojuma dēļ nepabeidz NBA spēli

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva deviņus punktus, taču neliela muguras savainojuma dēļ priekšlaicīgi pameta spēli. Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” savā laukumā ar rezultātu 116:106 (27:31, 30:29, 34:28, 25:18) uzvarēja Hjūstonas “Rockets”.

Porziņģis muguras lejasdaļas sāpju dēļ nespēlēja kopš trešās ceturtdaļas vidus. Pēc mača “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids medijiem atklāja, ka ar Porziņģi viss ir kārtībā, tas ir tikai muguras stīvums un viņa veselības stāvoklis tiks vērtēts trešdien.

Liepājnieks otrdien paguva nospēlēt 19 minūtes un 31 sekundi, šajā laikā realizējot vienu no sešiem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un četrus no sešiem “sodiņiem”. Viņa konta bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viena kļūda. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā ielaida par četriem punktiem vairāk nekā iemeta.

Dalasiešiem rezultatīvākais ar 26 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Luka Dončičs. Pa 16 punktiem guva Tims Hārdevejs juniors un Redžijs Balloks, bet pa 11 guva Bobans Marjanovičs un 11 atlēkušās bumbas izcīnījušais Džeilens Bransons.

Kids sezonas pirmajā mājas spēlē deva iespēju visiem 15 “Mavericks” spēlētājiem.

Viesiem 22 punktus guva Ēriks Gordons, 16 punkti un 17 atlēkušās bumbas bija Kristianam Vudam, bet 15+10 šajos statistikas rādītājos iekrāja Daniels Taiss.

“Mavericks” sezonas ievadā uzvarējusi divās no trim spēlēm, kas pagaidām dod trešo vietu Rietumu konferencē.

Ceturtdien Dalasas vienība savā laukumā tiksies ar Sanantonio “Spurs”.