Hokejs

Savā konferencē – atkal pēdējie

Savā konferencē - atkal pēdējie
CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Lai gan pirmie trīs mači bija daudzsološi, tomēr vairāk kā vienu uzvaru jaunajā Kontinentālās hokeja līgas sezonā nav izdevies izcīnīt vienigājam klubam no Latvijas. Rīgas “Dinamo” pašlaik atrodas Rietumu konferences pēdējā vietā, kas raisa aizdomas, ka arī šajā sezonā “play-off” zona varētu būt neaizsniedzama.

Pēdējo divu spēļu vārtu attiecība – 1:10…

Pirmajā mačā, kas norisinājās Jaroslavļā pret vietējo “Lokomotiv”, sākums šķita pat ļoti cerīgs, jo jau trešajā minūtē rīdziniekus vadībā izvirzīja čehu leģionārs Rudolfs Červenijs. Septiņas minūtes vēlāk rezultāts tika dubultots, un to izdarīja Mārtiņš Karsums, kurš kā pirmais vietējais spēlētājs šosezon atzīmējās ar vārtu guvumu.

Tiesa, prieki nebija ilgi, jo 13. minūtē “Lokomotiv” vienus vārtus atguva, bet spēles vidū rezultāts jau neizšķirts – 2:2. Trešā perioda pašā startā mūsējie ielaida trešos vārtus un atspēlēties vairs nespēja. Arī pret pagājušā gada finālisti Maskavas “CSKA” mūsējiem izdevās spēles laikā iegūt vadību, taču pretinieku spiediens netika izturēts un zaudējums ar identisku rezultātu 2:3.

Jāņem vērā, ka pirmās trīs spēles tika aizvadītas izbraukumā (turklāt Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienībai pamatlaikā tika salādētas sešas ripas un nopelnīta pirmā uzvara), tāpēc uz Rīgu atvestie divi punkti un atrādītais spēles ritējums lika viest cerības, ka mājas sērija varbūt izdotos iekost spēcīgākajām līgas komandām.

Taču “Arēnā Rīga” jau pieminētajai Jaroslavļas komandai (0:4) un Čeļabinskas “Traktor” (1:6) “Dinamo” spēja iemest tikai vienus vārtus, bet ielaist – desmit, kas liek piesardzīgi vērtēt mūsējo izredzes sezonas turpinājumā.

Līgas vājākā komanda vēl neesam

Līdz pagājušās sezonas sniegumam, kad mūsējos varēja atrast visas līgas tabulas beidzamajā vietā, pagaidām neesam nolaidušies. Habarovskas “Amur” ar savu vienu izcīnīto punktu pret Omskas “Avangard” gan nekur tālu nav iepalikuši, tāpēc šonedēļ būs interesanti pasekot arī šīs komandas rezultātiem.

Interesanti, ka “Amur” un Riharda Bukarta pārstāvētā Vladivostokas “Admiral ir vienīgās komandas, kuras cīnās bez uzvarām, taču “Admiral” pamanījušies trīs mačus noslēgt papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā. Turklāt lielu artavu šajā ielicis tieši Bukarts, kurš piecās aizvadītajās spēlēs guvis trīs vārtus un atdevis divas rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnījis lietderības koeficientu +2.

Nākamie pretinieki

Šī nedēļa būs saspringta, jo Rīgas “Dinamo jāaizvada trīs mači. Otrdien, plkst. 19:30 joprojām “Arēna Rīga” sienās pretī stāsies Ņižņijnovgorodas “Torpedo hokejisti, kuri piecās spēlēs uzvarējuši pamatlaikā gan Sankpēterburgas “SKA”, gan “AK Bars” un kopā izcīnījuši trīs uzvaras. Pēdējā mājas spēle mūsējiem pirms izbraukuma norisināsies ceturtdien, plkst. 19:30, kad nūjas tiks krustotas ar komandu, pret kuru noteikti jāņem punkti – Nursultānas “Barys” no Kazahstānas.

Arī kazahiem pagaidām tikai viena uzvara pret jau pieminēto “Amur”, tāpēc, ja “Dinamo” nevēlas jau pavisam drīz iekārtoties tik ļoti nevēlamajā pēdējā vietā KHL, šāds pretinieks ir jāuzvar. Pēcāk dosimies sarežģītā izbraukumā pret Rietumu konferences līdervienībām – Maskavas “Spartak” un “Dynamo”, kur, lai tiktu pie punktiem Rīgas “Dinamo” jaunajam galvenajam trenerim Sergejam Zubovam būs krietni jāpalauza galva.