Hokejs

Sezonas pirmā uzvara rokā! “Dinamo” izbraukumā pārspēj “Kuņluņ Red Star”

Sezonas pirmā uzvara rokā! "Dinamo" izbraukumā pārspēj "Kuņluņ Red Star"
Scanpix

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien 14.sezonas pirmā izbraukuma pēdējā, trešajā, spēlē Mitiščos ar rezultātu 6:5 (1:1, 3:2, 2:2) uzvarēja Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienību.

Divus vārtus Rīgas komandas labā guva Rūdolfs Červenijs, bet pa reizei izcēlās Brendons Gormlijs, Patriks Ozols, Emīls Puarjē un Nikolajs Jeļisejevs. Gormlijs pievienoja arī divas rezultatīvas piespēles.

Jau pirmajā uzbrukumā mājinieki panāca 1:0, 29.sekundē ar spēcīgu metienu ripu vārtos triecot Džeikam Čeliosam. Mača 13.minūtē viesi ieraidīja vēl vienu ripu “Dinamo” cietoksnī, taču epizodē pirms tam tika konstatēts, ka Aleksandrs Protapovičs pārkāpis noteikumus. “Bullīti” izpildīja Tailers Vons, taču Juhanu Matsonu nomainījušais Matejs Mahovskis to neitralizēja.

Pāris minūtes vēlāk Gormlijs vairākumā izpildīja precīzu metienu no zilās līnijas un panāca 1:1. Līdz ar perioda beigu signālu mājinieki vēlreiz ieraidīja ripu mērķī, taču metiens tika izdarīts dažas sekundes simtdaļas pēc trešdaļas beigām.

Otro periodu “Dinamo” iesāka mazākumā un atkal ātri ielaida vārtus. Jau 13.sekundē pretinieki izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un Lūkasam Lokhārtam atlika vien pielikt nūju – 2:1. Nākamā vairākuma realizēšanai  “Kuņluņ Red Star” hokejistiem vajadzēja vien piecas sekundes. Pēc iemetiena pie vārtiem cīņā ar Danielu Bērziņu uzvarēja Ītens Vereks, kurš 24.minūtē panāca jau 3:1.

Otrā perioda vidū Červenijs ar spēcīgu un precīzu raidījumu no iemetienu apļa vienus vārtus atguva. Nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas beigām 20 gadus vecais KHL debitants Ozols precīzi uzmeta vairāku pretinieku aizsegā un panāca neizšķirtu 3:3. Kad līdz perioda beigām bija palikušas nepilnas divas minūtes, Puarjē ar metienu bez ripas apstādināšanas pirmo reizi mačā vadībā izvirzīja viesus.

Trešā perioda vidū, 51.minūtē, rīdzinieki “nokausēja” pretiniekus viņu aizsardzības zonā, kas Červenijam ļāva panākt 5:3. Pāris minūtes vēlāk mājinieki savā vairākumā zaudēja ripu neitrālajā zonā, Jeļisejevs izslidoja līdz vārtiem un pārspēja Aleksandru Lazušinu – 6:3. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Brendons Jips vienus vārtus atguva un 62 sekundes pirms finālsvilpes Džošs Nikolss panāca 5:6, taču tas netraucēja viesiem izcīnīt uzvaru.

Sezonu rīdzinieki sākuši ar minimāliem zaudējumiem 2:3 pret Jaroslavļas “Lokomotiv” un Maskavas CSKA komandām. Arī šosezon Mitiščos bāzētā Pekinas komanda pirmās divas spēles aizvadīja viesos – zaudējums 1:5 Ņižņekamskas “Ņeftehimik” un uzvara 4:3 pār Kazaņas “Ak Bars”.

Pēc šī mača “dinamieši” atgriezīsies mājās, kur 8.septembrī uzsāks četru mājas spēļu sēriju, tajā tiekoties ar Čeļabinskas “Traktor”, “Lokomotiv”, Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Nursultanas “Baris” komandām.

Abas komandas KHL savā starpā tikušās 11 reizes, no kurām sešās uzvarējuši rīdzinieki. “Kuņluņ Red Star” visos piecos mačos uzvarējusi pamatlaikā. Iepriekšējā sezonā abos mačos pārāki bija rīdzinieki.

“Dinamo” ar diviem zaudējumiem sezonas ievadā Rietumu konferencē ieņem devīto vietu 12 komandu konkurencē.