Connect with us

Basketbols

Šovakar U19 basketbolistiem kauja par ceturtdaļfinālu pret Senegālu

Latvijā sāksies Pasaules U19 čempionāts basketbolā - kādi vīri pārstāvēs mūsu valsti?
LETA

Latvijas U-19 basketbola izlase Latvijā notiekošā Pasaules kausa astotdaļfināla spēlē lūkos uzvarēt vienaudžus no Senegālas. Spēles Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā sāksies plkst.18. Tiešraidē to translēs kanāls TV6.

Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase sestdien zaudēja vienaudžiem no Puertoriko, izsējot trešajā ceturtdaļā iegūto 15 punktu pārsvaru, – 75:79, bet svētdien pēdējā ceturtdaļā panāca 58:48 uzvaru pār Irānu. Otrdien pēdējā grupu turnīra spēlē aptuveni 35 minūtes izdevās būt vadībā pret Serbiju, kas galotnē atspēlējās un uzvarēja ar 71:70.

Senegāla A grupas pirmajā mačā ar 76:71 uzvarēja Japānu, pēc tam sīvā cīņā ar 73:78 piekāpās Lietuvai, taču pēdējā spēlē ar 56:85 zaudēja Kanādai.

Mājiniekiem lielākās problēmas varētu sagādāt Ibu Dianko Badji, kurš trīs spēlēs vidēji izcēlies ar 14 punktiem, 10,3 atlēkušajām bumbām un 4,3 bloķētiem metieniem, kas ir labākais sniegums turnīrā. Arī pārējos statistikas rādītājos senegālietis ir vadošajā desmitniekā.

Rezultatīvāko spēli Badji aizvadīja pret Lietuvu, kad izcēlās ar 23 punktiem. Mačā pret Japānu Čeikam Sovam 18 punkti, cīņā ar Lietuvu bez Badji 23 punktiem vēl desmit pievienoja piecas atlēkušās bumbas izcīnījušais Babakars Sanē, savukārt pret Kanādu rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Dahaba Magasa.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais pirmajā cīņā ar 17 punktiem bija Ričards Daniels Vanags, otrajā mačā tikpat punktu guva Kristians Feierbergs, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas. Otrdien Rodijs Mačoha izcēlās ar 16 punktiem un četrām atlēkušajām bumbām, kamēr Feierbergs pievienoja 12 punktus un piecas bumbas zem groziem.

Pēc apakšgrupu turnīra Latvijas basketbolisti vairākos statistikas rādītājos atrodas vadošajā desmitniekā. Mačoha ar vidēji spēlē izcīnītām 7,7 atlēkušajām bumbām dala desmito vietu, Krišs Helmanis ar caurmērā 1,7 blokiem mačā ir dala piekto vietu, taču Toms Skuja ar piecām rezultatīvām piespēlēm mačā ieņem piekto pozīciju.

Spēles klātienē var apmeklēt tikai tie skatītāji, kuriem ir Latvijā atzīts sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts (attiecas uz visiem vecumiem). Biļetes var iegādāties mājaslapā basket.lv. Izslēgšanas turnīrs no piektdienas līdz svētdienai Rīgā norisināsies Olimpiskajā sporta centrā un “Arēnā Rīga”.