Connect with us

Citi sporta veidi

Trīs lieliskas ziņas Latvijai no renes sporta veidiem

Trīs lieliskas ziņas Latvijai no renes sporta veidiem
AP/Scanpix

Aizvadītā nedēļas nogale bijusi īpaši karsta sporta veidos, kuros varēšana jau drīzumā būs jāapstiprina Ziemas olimpiskajās spēlēs, kam starts tiks dots 4. februārī Pekinā. Latvija kļuvusi par vienu Eiropas čempionu bobslejā bagātāka, kā arī labi sasniegumi vērojami skeletonā un kamaniņu sportā.

Bobslejs Sanktmoricā

Pēdējie Pasaules kausa posmi bobslejā Sanktmoricas trasē – gan divniekos, gan četriniekos – tika apvienoti ar Eiropas čempionātu, kur ieskaitē netika ņemti vērā ziemeļamerikāņu (un citu kontinetu) pārstāvju rezultāti. Tur Oskara Ķibermeņa pilotētais bobs palika uzreiz ar labāko trijnieka (PK posma ieskaitē piektā vieta), taču četrinieku sacensībās, kur nebija tik lielu cerību, aina bija daudz pozitīvāka.

Ķibermanis pirmajā braucienā trasi veica minūtē un 4,69 sekundēs un pēc pirmā brauciena atradās līderpozīcijās. Otro pozīciju ieņēma Krievijas pilots Gaitjukevičs, kura ekipāža atpalika 0,15 sekundes no Ķibermaņa, bet labāko trijnieku noslēdza vācieša Frīdriha četrinieks, piekāpjoties 0,19 sekundes.

Otrajā braucienā Oskaram ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi izdevās pārsvaru noturēt, divu braucienu summā finišējot divās minūtēs un 9,38 sekundēs. Otro vietu ieņēma vācieša Frančesko Frīdriha četrinieks, kas Latvijas ekipāžai piekāpās 0,16 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas pilots Rostislavs Gaitjukevičs, kurš no latvieša atpalika 0,28 sekundes.

Godam nopelnīts Eiropas zelts, kas Ķibermanim bija jau otrais, jo 2020.gadā viņš uzvarēja divnieku meistarsacīkstēs Siguldā. Četriniekos viņš Pasaules kausā uzvarējis divas reizes, pirmo panākumu gūstot 2017.gadā turpat Sanktmoricā.

Martins Dukurs – vienpadsmitkārtējs PK ieguvējs

Savukārt, Martins Dukurs piektdien tajā pašā Sanktmoricas trasē Šveicē uzvarēja Pasaules kausa (PK) posmā skeletonā, 11.reizi izcīnot Pasaules kausu kopvērtējumā un 12.reizi uzvarot Eiropas čempionātā (EČ), kamēr Tomass Dukurs ieņēma septīto vietu. Uzvara pasaules skeletona leģendai bija 12. Eiropas meistarsacīkstēs, kā arī deva 11.uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.

Martins sezonu sāka ar otro un 11.vietu Īglsas trasē. Altenbergā viņš ierindojās trešajā vietā un svinēja uzvaru, pa vidu Vinterbergā bija ceturtais, Siguldā – otrais, bet pēdējā Pasaules kausa posmā Vinterbergā uzvarēja bēdīgi slavenās sacensībās, kurās tika atcelts pirmais brauciens.

Kamaniņu stafetes komandai sezonas gaitā visas kaluma medaļas

Svētdien Oberhofas trasē norisinājās kamaniņu komandu stafete, kurā jau trešo medaļu šosezon izcīnīja Latvijas izlase – Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Juris un Andris Šici. Latvieši startēja ar devīto numuru 11 valstu konkurencē, finišējot divās minūtēs un 22,071 sekundē, kas tobrīd bija labākais rezultāts. Pēc tam startēja austrieši, kuri Latvijas komandai zaudēja sešas sekundes tūkstošdaļas, bet noslēgumā trasē devās Vācijas kvartets, kas latviešus pārspēja par 0,535 sekundēm.

Ar šo sudrabu mūsējiem tagad ir pilns medaļu komplekts šosezon, bet stafetes PK kopvērtējumā Latvija ieņem trešo vietu, atpaliekot vien no Austrijas un Vācijas. Turpinājumā 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Citi sporta veidi