Connect with us

Basketbols

Andris Biedriņš un sešas leģendas jeb sliktākie soda metienu izpildītāji NBA vēsturē

Andris Biedriņš un sešas leģendas jeb sliktākie soda metienu izpildītāji NBA vēsturē
SCANPIX SWEDEN/Scanpix

Lai gan no malas šķiet, ka soda metieniem vajadzētu būt vieglākajam veidam, kā gūt punktus, cauri laikam dažiem NBA spēlētājiem, īpaši garajam galam ar šo bijušas lielas problēmas. Tajā skaitā arī latviešu centram Andrim Biedriņam, kurš meklējams starp tiem, kam šī punkta metienu procents ir viens no sliktākajiem visā līgas vēsturē.

Šakils O’Nīls

Interesanti tas, ka Biedriņš šajā sarakstā ierindojies kopā ar ļoti skaļiem uzvārdiem, un viens no tādiem ir Losandžlosas “Lakers”, Maiami “Heat” un Orlando “Magic” leģenda Šakils O’Nīls. Viņš līgā ienāca ar nezvēra instinktu, uzreiz sevi ieriktējot starp labākajiem atlēcošo bumbu vācējiem (13,9 – otrais līgā aiz Denisa Rodmena) un metienu bloķētājiem (3,5 – dalīta otrā vieta). Arī metieni no spēles viņam gan debijas sezonā, gan karjerā padevušies ar augstu precizitāti – 58,2%, taču to nevarētu teikt par soda metienu realizāciju.

Viņš caurmērā 21 nospēlētā sezonā tos metis ar 52,7% precizitāti, kas centra spēlētāju joprojām ierindo starp sliktākajiem, kas jebkad spēruši kāju NBA laukumos. Vissliktāk viņam ar šo klājās 2006./2007 sezonā, kur uzrādās tikai 42,2%.

Vilts Čemberlens

Vēl viena “Lakers” leģenda, kas tiek uzskatīta par vienu no visu laiku labākajiem spēlētājiem basketbola vēsturē, Vilts Čemberlens, kuram pieder daudzi NBA rekordi. Arī viņam laukumā padevās viss, kas notika groza tuvumā – 15 NBA sezonās 22,9 atlēcošās bumbas un 30 gūti punkti vidēji mačā. Punktu būtu vēl vairāk, bet pēdējās sešās no septiņām sezonām viņš neguva vairāk par 24 punktiem spēlē. 

Arī precizitāte bija lieliska, jo Čemberlens spēja izmantot savas auguma priekšrocības (216 centimetri), taču lieta, kas viņam padevās vismazāk un, atskatoties vēsturiskos video, kas joprojām atrodami Youtube vietnē, viņš uz tiem arī īpaši neiespringa, bija soda metieni, kuri karjerā realizēti ar 51,1%.

Andris Biedriņš

Tālāk šajā sarkastā seko kādreizējais Latvijas izlases un Goldensteitas “Warriors” centra spēlētājs Andris Biedriņš, kuram karjeras laikā tā arī neizdevās kļūt bīstamākam no soda metiena līnijas. Viņa statistiku ievērojami paglābj trīs sezonas no no 2006. līdz 2008. gadam, kad labākajā viņš meta pat ar 62% precizitāti, taču vēlāk seko arī tādi gadi, kad realizēti tika 16% metienu.

Taču karjeras kopējais rādītājs ir precīzi katrs otrais soda metiens jeb 50%, kas ļāvis izmukt no augstākas vietas šajā topā.

Deandrē Džordans

Nākamie divi joprojām ir aktīvi NBA spēlētāji, un pirmais no tiem ir kādreizējais Rodiona Kuruca komandas biedrs Brukinas “Nets” sastāvā Deandrē Džordans. Arī viņam šajā pozīcijā karjeras gaitā klājies kā pa kalniem, taču viņš ir viens no tiem, kuram šo izdevies uzlabot – ja savā otrajā, 2009./2010. gada sezonā sodiņi tika mesti ar 37,5% precizitāti, aizpagājušajā tie jau bija 77,3%. Taču kopsummā viņam 47,5%.

Andrē Dramonds

Otrs joprojām spēlējošais ir pagaidām vēl Klīvlendas “Cavaliers” kluba īpašums Andrē Dramonds. Arī viņam, tāpat kā Džordanam, izdevies uztrenēt precīzāku roku, ja visas karjeras procents pagaidām ir 46,7%, tad šajā sezonā viņa rādītājs jau ir tuvu 60%. Taču pagaidām viņš to nevar ne uzlabot, ne pasliktināt, jo Dramondam ar “Cavaliers” ir vienošanās, ka laukumā komandas kreklā vairs nedosies, un, visticamāk, līdz 25. martam jau būs citā NBA vienībā.

Kriss Dadlijs

Spēlētājs, kura soda metienu (ne)prasmi atceras joprojām, un vienīgais no šī saraksta, kurš ne reizi tā ari neizcēlās ar zvaigznes cienīgu statistiku – labākā sezona (1991./1992.) – 5,6 punkti un 9 atlēcošās bumbas. Labākā viņam bija debijas sezona ar 56,3%, bet kopumā karjerā Daldijam vien 45,8% realizētu soda metienu.

Bens Voless

Absolūtais rekordists, kuru diezvai tik drīz kāds pārspēs, ir Bens Voless, kurš lielāko karjeras daļu pavadījis Detroitas “Pistons” komandā. Viņš, tāpat kā liela daļa šeit pieminēto bija lielisks palīgas groza apakšā – karjerā vidēji 9,6 atlēcošās bumbas un 2 bloķēti metieni, bet ar rezultativitāti un metieniem no soda līnijas viņš noteikti bija uz “jūs”. Karjerā vidēji 5,7 punkti, bet soda metieni realizēti ar 41,4% precizitāti. 

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols