Connect with us

Basketbols

Bruklinas “Nets” – visu laiku dārgākais pamatpiecinieks NBA vēsturē

Bruklinas “Nets” - visu laiku dārgākais pamatpiecinieks NBA vēsturē
AP/Scanpix

Pagājušajā naktī, īsi pirms Visu Zvaigžņu spēles kļuva skaidrs, ka spēka uzbrucējs Bleiks Grifins no Detroitas “Pistons” pārcelsies uz Bruklinas “Nets”. Lai gan Grifinam ir viens no lielākajiem līgumiem līgā, jaunā komanda viņam nevar piedāvāt lielāku summu par 5,9 miljoniem, taču ar visu to “Nets” pamatsastāvs būs dārgākais, kādu NBA līdz šim redzējusi.

Priekšā jau trīs līgas spīdekļi

Pēdējās divas sezonas Grifinam nav bijušas veiksmīgākās, taču tas viss traumu dēļ – šogad nospēlēta nedaudz vairāk kā katra otrā spēle jeb 20 mači, bet pagājušajā sezonā vien 18 spēles, kā rezultātā pēc abpusējas vienošanās viņa un  Detroitas “Pistons” ceļi šķīrās. Taču viņš pavisam noteikti ir gatavs pierādīt, ka vēl savu pēdējo vārdu NBA nav teicis, tāpēc nolēmis pievienoties komandai, kas pagaidām ir viena no galvenajām pretendēm uz čempiontitulu – Bruklinas “Nets”.

Grifins ar savu potenciālu varētu būt spēcīgs papildinājums jau tā zvaigžņotajam sastāvām – Kairijam Ērvingam, Kevinam Durantam un Džeimsam Hārdenam. Pagaidām visus trīs gan izdevies redzēt tikai pastarpināti, jo Durants izlaidis pēdējās nedēļas, bet arī bez viņa “Nets” veicas tīri labi, pēdējās 11 spēlēs piedzīvojot tikai vienu zaudējumu. Taču, kad vīri spēlē, viņi rāda lielisku sniegumu – gan Ērvings, gan Durants ar attiecīgi 27 un 29 punktiem vidēji spēlē atrodami labāko desmitniekā, bet Hārdens ir līgas labākais piespēlētājs (11,1).

Komanda ir vienīgā, kura vidēji spēlē met vairāk kā 120 punktus (121,1), turklāt dara to ar 50% precizitāti, kas arī ir labākais rādītājs starp visām dalībniecēm. Tieši papildinājums garajā galā varētu “Nets” kopējo sniegumu uzlabot vēl vairāk, jo cīņā par atlēcošajām bumbām komanda atrodama vidusdaļā (44,3 vidēji spēlē, 14. vieta), bet vissliktāk veicas cīņā pie groza uzbrukumā – 24. vieta NBA (8,6).

Grifina līgums

“Pistons” ne tāpat vien vēlējās atbrīvoties no Grifina, jo blakus viņa traumatismam nāk arī milzīgais līgums – šosezon komandai viņam būtu jāsamaksā vairāk kā 35 miljoni dolāru. Daudzi eksperti, kā arī NBA forumos mītošie uzskata viņu par pārvērtētu spēlētāju, taču atcerēsimies, ka spēka uzbrucējs vēl 2018./2019. gada sezonā vidēji spēlē guva 24,5 punktus, nospēlējot 75 mačus. 

Taču “Pistons” bija jārēķinās ar to, kam viņi lika līgumu galdā – savu debijas sezonu ceļa traumas dēļ Grifins izlaida, bet kopumā no 12 aktīvajām sezonām četrās viņš nospēlējis 35 vai mazāk spēles, un arī šosezon viņam pagaidām tikai 20 mači. Būs interesanti pavērot, kā viņam veiksies jaunajā komandā un sadarbībā groza apakšā ar citu līgas veterānu, centra spēlētāju Deandrē Džordanu, kuram pirmo reizi kopš 2013. gada atlēcošās bumbas vidēji sezonā nesasniedz divcapru atzīmi (7,4).

Līdz ar Grifina pievienošanos komandai Bruklinas “Nets” pamatsastāvs kļūst par dārgāko NBA vēsturē – Ērvingam sezonā pienākas 31,7 miljoni ASV dolāru, Durantam – 40,1 miljons, bet Džeimsam Hārdenam – 41,2 miljoni dolāru. Maksimums, ko Grifinam “Nets” var piedāvāt, ir 5,9 miljoni, bet nedaudz vairāk kā 28 miljonus viņam joprojām maksās Detroitas “Pistons”.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols