Hokejs

Bļugers turpina NHL gūt vārtus mazākumā

USA TODAY Sports/Sipa USA/Scanpix

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien izcēlās ar gūtiem vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, palīdzot Pitsburgas “Penguins” komandai izcīnīt uzvaru.

“Penguins” savā laukumā ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) uzveica Ņujorkas “Rangers”, izcīnot desmito uzvaru pēdējās 14 spēlēs.

Viesus pirmā perioda vidū vadībā izvirzīja “Penguins” starpsezonā atlaistais aizsargs Džeks Džonsons, bet 66 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām Džeiks Gencels panāca 1:1. Otrā perioda trešajā minūtē, spēlējot mazākumā, Bļugers saņēma ripu uzbrukuma zonas vidū, izmeta nelielu loku, apveda pretinieku aizsargu un no vārtu priekšas ar nūjas lāpstiņas neērto pusi raidīja ripu mērķī – 2:1.

Kad līdz perioda beigām bija palikušas 20 sekundes, Kasperi Kapanens panāca mājiniekiem divu vārtu pārsvaru, izceļoties ceturto reizi pēdējās piecās spēlēs. Trešā perioda ceturtajā minūtē Raiens Stroms samazināja “pingvīnu” pārsvaru, bet pamatlaika pēdējā minūtē Sidnijs Krosbijs raidīja ripu tukšos vārtos – 4:2.

“Penguins” vārtsargs Tristens Džerijs šajā mačā atvairīja 33 no 35 ripām. Viņš uzvarējis astoņās no pēdējām 11 spēlēm, kuras uzsācis Pitsburgas komandas vārtos.

Divus punktus iekrājušais Krosbijs tika atzīts par spēles spožāko zvaigzni, bet Bļugeram bija trešā labākā spēlētāja gods.

Bļugers otrdien spēlēja 15 minūtes un 37 sekundes, no tām divas minūtes un 17 sekundes mazākumā. Viņš divreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus, uzvarēja deviņos no 14 iemetieniem un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas uzbrucējs šosezon 25 spēlēs guvis četrus vārtus, deviņreiz rezultatīvi piespēlējis un ticis pie pozitīva lietderības koeficienta +6. Bļugers ir “Penguins” komandas septītais rezultatīvākais spēlētājs.

Svētdien notikušajā savstarpējā mačā pitsburgieši bija pārāki ar 5:1.

“Penguins” ar 31 punktu 25 spēlēs Austrumu divīzijā ieņem trešo vietu, bet “Rangers” ar 23 punktiem 24 mačos ir sestā.

Turpinājumā “Penguins” divreiz viesosies pie savainotā Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo “Sabres”.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.