Connect with us

Hokejs

Četras lietas, kuras tu nezināji par Bļugera NHL sezonu

Četras lietas, kuras tu nezināji par Bļugera NHL sezonu
CSM via ZUMA Wire/Scanpix

Latvijas hokeja izlases centra uzbrucējs Teodors Bļugers šogad ļoti priecē ar savu sniegumu Nacionālajā hokeja līgā, tāpēc apskatījām četras lietas, kas lieliski raksturo viņu šosezon.

Maiņas biedri

Jau pašā sezonas sākumā Pitsbrugas “Penguins” galvenais treneris Maiks Salivans no ceturtās maiņas Bļugeru pārcēla uz trešo. Tur viņš spēlē kopā ar kreisās malas uzbrucēju Zeku Eštonu Rīzu, kurš pagaidām uzrāda lielisku metienu precizitāti – 17 nospēlētajās spēlēs pieci vārti, kas gūti vien ar 19 mēģinājumiem jeb 26,3% (labākais rādītājs komandā).

Turpretī 29 gadus vecajam Brendonam Tanevam labajā malā līdz šim 11 punkti (5+6) 25 mačos, no tiem pēdējā rezultatīvā piespēle tieši Bļugera precīzajam metienam mazākumā pret Ņujorkas “Rangers” naktī uz 10. martu.

Iemetienu procents

Līdz Bļugera ienākšanai profesionālajā hokejā Latvijai vienmēr bijušas problēmas centra uzbrucēja pozīcijā, taču Tedija talants vismaz vienai maiņai Bobam Hārtlijam šīs galvassāpes varētu atrisināt. Viņš piedalījies 245 iemetienos, no kuriem uzvarējis 124 jeb 50,5%, kas visā NHL viņam atvēl 55. vietu. Veiksmīga darbošanās šajā rādītājā iemetienu speciālistam devusi vietu ne tikai trešajā uzbrukuma virknējumā, bet arī mazākuma vienībā.

Rezultatīvs mazākumā

Spēlējot ar pretinieku, kuram uz ledus par vienu vīru vairāk, Bļugers iemetienos cīnās ar 42,2% precizitāti, kā arī ir viens no sešiem NHL hokejistiem, kuriem izdevies gūt vairāk kā vienus vārtus. Ar diviem precīziem metieniem viņam dalīta otrā vieta līgā. Interesanti, ka viens no šiem rezultatīvajiem metieniem padevies brīdī, kad spēle notika trīs pret pieci.

Karjeras labākā sezona

Kopumā pilnīgi droši var uzskatīt, ka Bļugers pašlaik spēlē savu labāko NHL karjeras sezonu, jo teju visos rādītājos viņš uzrāda labāka statistiku kā iepriekšējos divos gados. Lielākais progress novērojams iemetienos – 2019./2020. gada sezonā viņam bija 45,17%, bet vēl vienu iepriekš – 44,57%. Bļugers līdz šim spēlējis ļoti disciplinēti, 25 mačos nopelnot tikai vienu noraidījumu, īpaši ņemot vērā viņa spēles laiku mazākumā, kur nepieciešama liela pacietība.

Tāpat priecē arī centra uzbrucēja lietderības koeficients – viņš ir vienīgais no latviešu hokejistiem NHL, kuram visas karjeras rādītājs ir pozitīvs. Debijas sezonā 28 spēlēs +7, pagājušās sezonas 69 mačos +2, bet šosezon tas ir viens no labākajiem visā “Penguins” komandā – +6.

Iepriecina arī rezultativitāte – viņš pagaidām dzenas pakaļ savai iepriekšējās sezonas latiņai – 22 (9+13) punkti, bet pašlaik jau paguvis pārkāp divciparu atzīmei – četri gūti vārti un deviņas piespēles. Varbūt sagaidīsim pirmo reizi, kad tiks gūti desmit goli?

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs