Bez tēmas

EURO 2020: Jāņu vakara supermačā Eiropas fināla atkārtojums – Francija pret Portugāli

EURO 2020: Jāņu vakara supermačā Eiropas fināla atkārtojums - Francija pret Portugāli
REUTERS/Scanpix

Strauji tuvojas izslēgšanas spēles, taču daudzām komandām jau pēdējie apakšgrupas mači ir tieši šādā vērtē, jo jācīnās par iekļūsanu labāko komandu sešpadsmitniekā. Šāds 23. jūnija vakarā, plkst. 22:00 norisināsies arī starp Franciju un Portugāli.

Turnīra gaita

Pirms turnīra bija skaidrs, ka F grupa būs “nāves grupas” statusā, jo vienkopus tika ielozēti Pasaules čempioni un Eiropas vicečempioni , galvenie favorīti uz uzvaru šajā turnīrā – Francija, pašreizējie Eiropas čempioni Portugāle, Vācija un Ungārija, kurai divas no trim spēlēm jāaizvada savu skatītāju priekšā.

Ja francūži, kuriem divos mačos izcīnīti četri punkti, par savu iekļūšanu nākamajā kārtā var būt diezgan droši, portugāļiem ar vienu panākumu tikpat spēlēs par savu vietu noteikti vēl būs jāpacīnās. Francijai izdevās uzvarēt Vāciju 1:0, bet tad Ungārija pārpildītā Budapeštas stadionā pārsteidza pašreizējos vicečempionus, spēkošanos noslēdzot ar 1:1. Pirmais puslaiks mājiniekiem izdevās īpaši veiksmīgs, jo viņi spēja izvirzīties vadībā, taču Antuāns Grīzmans 66. minūtē guva savus pirmos vārtus turnīrā, rezultātu izlīdzinot.

Savukārt, Portugāle pirmajā spēlē ungārus salauza mača pēdējās 10 minūtēs, pretinieku vārtos iesitot trīs bumbas. Bija paredzēts, ka Eiropas labākās komandas titula turētājiem būs līdzvērtīga spēkošanās ar Vāciju, taču spēles gaita rādīja ko citu. Lai gan Krištianu Ronaldu guva pirmos vārtus, “vācu fūrija” laika gatā spēja izvirzīties stabilā vadībā ar 4:1. Pēc nospēlētām 90 minūtēm, uz tablo bija skatāms 4:2. Vāciešiem šajā kontekstā uzdevums nedaudz vieglāks –  savu skatītāju priekšā Minhenē jāuzvar tā pati Ungārija un bez variantiem jānodrošina vieta izslēgšanas spēlēs.

Portugālei jāspēj parādīt savs zvaigžnotā uzbrukuma spēks ar jau pieminēto Ronaldu, Bernardu Silvu (Mančestras “City) un Djēgo Džotu (“Liverpool”) priekšgalā. Duelis būs ļoti auzraujošs, jo šiem vīriem būs jātiek galā ar Francijas mūri aizsardzībā, kas sastāv no Rafaēla Varāna (Madrides “Real”), Presnela Kimpembes (“PSG”) un Bendžamina Pavāra (Minhenes “Bayern”). Zem jautājuma zīmes ir Pavāra komandas biedra, Lukasa Ernandesa spēlēšana, jo atklāšanas spēlē iedzīvojās savainojumā, tāpēc pret Ungāriju pamatsastāvā tika iekļauts “Everton” kreisās malas aizsargs Lukas Diņē.

Rezultativitāte pret aizsardzību

Portugāle trijos mačos iesitusi piecus vārtus, taču pretējā nometnē ļoti klusi ir tie spēlētāji, par kuriem pirms turnīrā francūžu uzbrukuma kontekstā runāja visvairāk – 22 gadus vecais Kilians Mbapē (“PSG”) un 33 gadīgais Madrides “Real” veterāns Karīms Benzemā. Abi kungi pa reizei bumbu raidījuši vārtos pēc tam, kad fiksēta aizmugure, kā arī spēlē pret Vāciju Mbapē pretinieku soda laukumā tika nogāzts, bet tiesnesis nefiksēja pārkāpumu.

Turpretī Ronaldu aizvada lielisku turnīru, kurš piedalījies četros savas komandas vārtu guvumos, gūstot trīs no tiem, un pašlaik ir rezultatīvākais EURO 2020 spēlētājs. Izlase rezultativitātē pielīdzināmi dāņiem, kuri izšķirīgajā spēlē par B grupas otro pozīciju, ar 4:1 sagrāva Krieviju, taču tas iespēts trijos piegājienos, kamēr Portugālei vēl ir spēle ar Franciju.

Diametrāli pretēja situācija ir ar aizsardzību – kamēr Franciju divās spēlēs pretiniekiem izdevies pārspēt tikai vienreiz, Portugāle ielaidusi četrus vārtus – visus pret vāciešiem. Turklāt tajā spēlē īpaši izteiktas kļūdas bija manāmas tieši aizsardzības līnijā – trīs bumbas tīklā tika raidītas no vārtsargu laukuma, no kurām divas savos vārtos.

Vai portugāļu uzbrukuma trio spēs tikt cauri Francijas mūrim, varēs noskaidrot jau pavisam drīz.