Bez tēmas

EURO 2020: Turcija – vājākā turnīra komanda

EURO 2020: Turcija - vājākā turnīra komanda
GETTY POOL/Scanpix

Eiropas čempionāta finālturnīrs futbolā uzņem apgriezienus – klāt izslēgšanas spēles. Taču, pirms nākamajās divās nedēļās noskaidrojam vietu sadalījumu, atskatīsimies uz to, ko iespējušas komandas, kam neizdevās izkļūt no savām apakšgrupām.

Turcija

Par šo komandu pēc trim grupu turnīra spēlēm nav nekā daudz laba, ko pateikt. Trīs pārliecinoši zaudējumi, astoņi ielaisti vārti un tikai vieni iesisti, turklāt šī statistika varēja būt vēl bēdīgākā, ja vien viņiem vārtos nebūtu Ugurčans Čakirs, kuram bija visvairāk atvairītu sitienu turnīrā (18). Neskatoties uz to, ka čempionātam tika pieteikts ļoti solīds sastāvs, ar Francijas līgas čempionu Buraku Jilmazu un vairākiem Premjerlīgas spēlētājiem priekšgalā, laukumā vairāk tika demonstrēti emociju uzplūdi, ne meistarība.

Ziemeļmaķedonija

Viena no komandām, kas šādā mērogā atrādījās pirmo reizi, pirmajās divās spēlēs saviem pretiniekiem – Austrijai un Ukrainai – lika krietni pasvīst par trim punktiem tabulā. Pret austriešiem līdz pat 78. minūtei rezultāts vēstīja neizšķirtu 1:1, taču beigu beigās ziemeļmaķedonieši tika salauzti. Tāpat arī pret ukraiņiem, pēc bezzobainā pirmā puslaika, kas noslēdzās 0:2, viņiem izdevās atgriezt intrigu spēlē, kad 57. minūtē “Leeds United” uzbrucējs Ezģans Adioskis realizēja 11 metru soda sitienu. Divas labas spēles bija arī viss, jo C grupas favorīti Nīderlande viņiem neatstāja nekādas cerības – zaudējums ar 0:3 un turnīrs galā.

Taču noteikti jāuzteic viņu vārtsargs Stole Dimitrijevskis, kurš ar 14 atvairītiem pretinieku sitieniem šajā rādītājā pagaidām ir otrs ražīgākais visā turnīrā.

Skotija

Komandas dalība šajā čempionātā, kur viņi nebija spēlējuši kopš 1996. gada, no savu fanu puses tika gaidīta ar lielām cerībām. Jauni, perspektīvi spēlētāji, kuri salasīti no Anglijas čempionāta un Premjerlīgas, kā arī vietējās līgas, turklāt odziņa pāri visam – izloze vienā grupa saveda kopā ar principiālajiem sāncešiem Angliju, pret kuru arī izcīnīts vienīgais punkts. Ar vieniem gūtiem vārtiem trīs mačos ir grūti ko iespēt, un tāpēc likumsakarīga pēdējā vieta D grupā.

Polija

Arī ar četriem gūtiem vārtiem var nepietikt, lai sasniegtu kaut kādu rezultātu. Polija, tāpat kā pieminētā Turcija bija vēl viena valstsvienība, kas pirms turnīra daudzās prognozēs tika izlikti kā “melnais zirdziņš”, taču izgāšanās pret it kā grupas pastarīti Slovākiju jau pirmā mačā krietni sabiezināja viņu tālākās cerības. Neizšķirts pret Spāniju gan nedaudz atgrieza viņus spēlē, taču izšķirošajā mačā ar E grupas uzvarētājiem zviedriem tika piedzīvots zaudējums 2:3 un turnīrs galā.

Slovākija

Slovāki turnīru sāka ar izcilu spēli pret Poliju, šokējot savus pretiniekus ar uzvaru 2:1. Jau šķita, ka viņiem izdosies atkārtot iepriekšējā čempionātā sasniegto, kad kā labākā trešās vietas ieguvēja starp visām apakšgrupām kvalificējās izslēgšanas spēlēm, taču nākamajos mačos viņi tika pielikti pie vietas ar diviem sausajiem zaudējumiem, turklāt spāņi viņiem iesita piecus vārtus…

Somija

Tāpat kā Ziemeļmaķedonija, arī Somijas izlasei šis bija pirmais lielais futbola turnīrs, bet atšķirībā no otras debitantes, ziemeļniekiem līdz iekļūšanai nākamajā kārtā pietrūka vien nedaudz. Tika uzvarēti dāņi, ļoti līdzīgā spēlē zaudēts krieviem, bet izšķirošajā mačā pret B grupas un visa turnīra vienu no favorītiem Beļģiju viņi “salūza” 74. minūtē, ielaižot pirmos vārtus, bet punktu visai intrigai 81. minūtē pielika Romels Lukaku. Lai gan tāpat kā turki un skoti, somi pretinieku vārtos bumbu raidīja vienreiz, ielaisti tikai trīs vārti.

Krievija

Mūsu lielā kaimiņu nācija no viņiem gaidīja lielas lietas, īpaši pēc tam, kad Pasaules kausā krievi pamanījās aizspēlēties līdz pusfinālam, taču, neskatoties uz vienu uzvaru, gan beļģiem, gan dāņiem tika zaudēts gana pamatīgi, attiecīgi 0:3 un 1:4. Krieviem un jau pieminētajiem slovākiem gūto, zaudēto vārtu attiecība bija -5. Sliktāk šajā turnīrā klājās tikai turkiem un maķedoniešiem.

Ungārija

Pirms čempionāta vismazāk tika runāts tieši par šo komandu, jo viņiem, vēl pirms turnīrs vispār bija sācies, paveicās vismazāk no visām komandām, jo izloze vēstīja, ka būs jāspēlē ar Franciju, Portugāli un Vāciju. Arī pirmā spēle neliecināja, ka ungāri šajā turnīra varētu par kaut ko pacīnīties (zaudējums portugāļiem ar 0:3), taču nākamajās divās viņi šokēja visu futbola pasauli – 1:1 ar pasaules čempioniem francūžiem, bet pret Vāciju bija vienīgais no trim mačiem, kas notika pretinieku stadionā. Vēl 82. minūtē viņi bija vadībā, taču Minhenes “Bayern” centra pussargs Leons Gorecka apraka visas cerības un izredzes izkļūt no “nāves grupas”.