Basketbols

Kā pasaules U19 čempionātā iejuties potenciālais 2022. gada pirmais drafta numurs Čets Holmgrens?

ZUMAPRESS.com/Scanpix

Rīgā un Daugavpilī startējis Pasaules U19 čempionāts basketblā vīriešiem, kur viena no dalībniecēm ir ASV izlase. Komandas sastāvā uz Latviju līdzi devies arī Čets Holmgrens, kurš ir viens no tiem basketbolistiem šajā čempionātā, kam paredz spožu nākotni.

Divas vieglas uzvaras

ASV izlase pagaidām divos nospēlētajos mačos zaudējusi tikai vienu ceturtdaļu – pirmajā spēlē turkiem trešajā ceturtdaļā izdevās iemest 18, bet amerikāņiem – 17 punktus. Taču visus pārējos spēļu nogriežņus jaunās potenciālās NBA zvaigznes aizvadījušas gana pārliecinoši. Turcija tika uzvarēta ar 83:54, bet otrajā spēlē Mali – ar 100:52.

Lai gan rezultāts arī otrajā spēlē gana pārliecinošs, āfrikāņi pirmo ceturtdaļu spēja noturēt pietiekami līdzīgu, zaudējot to ar 23:29, taču atlikušajā spēlē viņi iemeta tikai 29 punktus un likumsakarīga sagrāve pret turnīra galvenajiem favorītiem.

Amerikāņi pagaidām ir rezultatīvākā komanda ar vidēji 91,5 punktiem spēlē, kā arī labākā piespēļu dalītāja, taču nevarētu teikt, ka citos rādītājos viņi dominētu. Visi punkti gūti ar 40,8% precizitāti, kas ir sestais rādītājs, zem groziem izcīnītās 103 atlēcošās bumbas dod trešo vietu starp visām komandām,

Potenciālie drafta prospekti

Skaļākais uzvārds ASV izlasē noteikti minams Čets Holmgrens, kurš, paredzams, nākamajā vasarā varētu kā pirmais numurs tikts izvēlēts NBA jauno spēlētāju draftā. To pierāda arī viņa statistika – divās nospēlētajās spēlēs viņš vidēji izcēlies ar 12 punktiem, 6 atlēcošajām bumbām, 4,5 rezultatīvām piespēlēm, kā arī augstāko efektivitāti komandā – 18,5.

Bez Holmgrena šajā ASV izlases sastāvā ir vēl daži vīri, kuriem paredzēta vieta NBA drafta pirmajā kārtā 2022. gada vasarā, piemēram, pašlaik ceturto numuru atvēl Patrikam Baldvinam junioram, kurš šajā turnīrā izcēlies ar 9 punktiem un 6 atlēcošajām bumbām. Ļoti blāvs pagaidām bijis ar astoto numuru prognozēs izliktais Peitons Vatsons, kuram vidēji 4 punkti un pa trim atlēcošajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm.

Krietni labāks čempionāts ir saspēles vadītājam Kenijam Čendleram, kurš pagaidām no visiem nospēlējis visvairāk minūšu (40), kā arī izcēlies ar 8 punktiem, 3 atl. bumbām un 3,5 rez. piespēlēm. Uz doto brīdi viņam tiek atvēlēta vieta pirmās kārtas vidū, kur atrodams arī ASV izlases rezultatīvākā spēlētāja Džeidena Aiveja vārds.

Viņš uzbrukumā bijis produktīvākais no visiem saviem tautiešiem, ar 17,5 punktiem rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodoties sestajā pozīcijā starp visiem spēlētājiem.

Amerikāņi tieši U19 čempionātu pasaulē uzvarējuši četras reizes no pēdējiem sešiem turnīriem, un arī uz Latviju viņi atbraukuši tikai un vienīgi pēc zelta. Vai kādai komandai izdosies viņus apturēt? Uzzināsim jau šīs nedēļas laikā.