Connect with us

Hokejs

Kivlenieks, Kalniņš vai Punnenovs – kuram jāstāv vārtos pret Vāciju?

Kivlenieks, Kalniņš vai Punnenovs - kuram jāstāv vārtos pret Vāciju?
EPA/Scanpix

Šo maču gaida daudzi – Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātā hokejā pirmo reizi laukumā dosies skatītāju priekšā, aizvadot izšķirīgo cīņu par ceturtdaļfinālu ar Vācijas izlasi. Ja pēc pirmajām spēlēm, likās, ka pirmais numurs vārtos šajā turnīrā ir skaidrs, tad laika gaita parādīja, ka viss tomēr nav tik viennozīmīgi, tāpēc, iespējams, aktuālākais jautājums pirms spēles – kurš stāvēs vārtos?

Ivars Punnenovs

Pirms čempionāta visu savu karjeru Šveicē spēlējošajam Ivaram Punnenovam tika atvēlēta trešā jeb rezerves vārtsarga pozīcija, taču realitāte viņam izrādījās krietni gaišāka. Punnenovs ir vienīgais mūsu vārtsargs, kura vārds pēles pieteikumā bijis atrodams pilnīgi visās līdz šim aizvadītajās sešās spēlēs. Vienā mačā viņam tika uzticēta arī reāla vārtu sargāšana, un savu iespēju viņš izmantoja nevainojami, pret itāļiem tā arī neielaižot nevienu ripu.

Kas attiecas uz spēli pret Vāciju – lai gan ikdienā Ivars pieredzi krāj vienā no labākajiem Eiropas vietējiem čempionātiem, diez vai tik izšķirīgā mačā viņš būs tas, kas gādās par vārtu drošību.

Matīss Kivlenieks

Pēc vēsturiskās uzvaras pār Kanādu, par mača varoni viennozīmīgi tika atzīts Kolumbusas “Blue Jackets” trešais vārtsargs Matīss Kivlenieks. Runājot, ka uz čempionātu ieradies tikai tādēļ, ka viņam tika apsolīta pirmā numura loma, kas arī tika izpildīta. Taču čempionāta gaitā Kivlenieks vārtos rādījis neviennozīmīgu sniegumu, jo tika zaudēts gan lieliski spēlējošajai Kazahstānai, gan arī Norvēģijai, kuras pirms turnīra tika uzskatītas par pretiniecēm, no kurām noteikti jāņem vairāk par punktu katrā. 

Ieskatoties statistikā, Kivlenieks pa saviem vārtiem ir dabūjis visvairāk metienu starp tiem vārtsagiem, kas aizvadījuši četras vai mazāk spēles, proti, 116, un tikai ar deviņiem nav ticis galā. Atvairītie 92,24% ir desmitais labākais rādītājs turnīrā, bet 107 atsistās pretinieku mestās ripas dod viņam sesto vietu.

Viņš tāpat kā Ivars Punnenovs ir viens no tiem desmit vārtsargiem, kuriem kontā ir sausā spēle. Nevienam  šīs pozīcijas hokejistam turnīrā nav vairāk par vienu šādu maču.

Līdz spēlei ar Somiju šis jautājums nebūt nebija grūts – kurš stāvēs pret Vāciju? Bet Latvijas izlases treneri čempionātā ir pieteikuši nevis vienu izcilu pirmo numuru vai divus vienlīdzīgus, bet, kā izrādās, trīs meistarības ziņā līdzīgus vārtsargus, jo savu vārdu dabūja teikt arī Jānis Kalniņš.

Jānis Kalniņš

Pirms turnīra daudziem šķita, ka tieši Kalniņam tiks atvēlēta pirmā numura loma čempionātā Rīgā, bet palīgā no Ziemeļamerikas atsteidzās jau pieminētais Kivlenieks, un atgrūda Jāni pat ne uz otro, bet rezerves vārtsarga pozīciju. Hokeja eksperti šo pamato ar to, ka Kalniņš neierakstās Boba Hārtlija taktiskajos zīmējumos, turklāt čempionāta gaitā daudzi pat izteicās, ka viņš, visticamāk, tā arī nevienu spēli turnīrā nenospēlēs. Taču, kā zināms, šis ir pārsteigumu turnīrs, un par vienu no tiem parūpējās tieši Kalniņš.

60 pamatlaika minūtēs iepriekš trīs sezonas Helsinku “Jokerit” nospēlējušais vārtsargs tika galā ar 29 no 31 raidījuma pa vārtiem, palīdzot Latvijas izlasei tikt pie tik nepieciešamā punkta pret pasaules čempioniem somiem. Un pat tad, kad spēles pašā sākumā tika ielaisti nepatīkami vārti, Kalniņš spēja savākties un atgūt pārliecību. Līdz ar to arī komanda noticēja savām spējām, mača laikā savācās un spēja izlīdzināt rezultātu, maču aizvedot līdz papildlaikam, kur gan piedzīvots sāpīgs zaudējums, izširošo ripu ielaizot četras sekundes pirms beigām.

Tagad paliek aktuāls jautājums – vārtos pret Vāciju stāvēs šajā čempionātā jau krietni apbružājušais Kivlenieks, uz viļņa esošais Kalniņš, vai varbūt melnais zirdziņš Punnenovs?

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs