Hokejs

Latvijas izlasei čempionāts norit tieši tā, kā bija plānots

Pasaules čempionāta hokejā apakšgrupu turnīrs ir sasniedzis savu kulmināciju – tiks sadalītas pēdējās ceļazīmes uz nākamo kārtu jeb ceturtdaļfinālu. Latvijas izlase priekšpēdējā mačā spēja parādīt raksturu un pamatlaiku nospēlēt neizšķirti ar pašreizējiem pasaules čempioniem Somiju, tādā veidā mūsējiem pirms izšķirošās spēles ar Vāciju ir deviņi punkti. Tieši tik, cik bija plānots arī pirms čempionāta.

Kā bija plānots?

Kā pirms katras spēles, arī pirms turnīrs vispār bija sācies, eksperti dažādās vietnēs un televīzijās izteica savas prognozes. Šķita, ka viss šajā pasaules čempionātā notiks, kā ierasts – gan jau ar kādu pārsteigumu, bet kopumā stiprās komandas uzvarēs vājākos, vājās komandas pa kādai reizei spēs iekost spēcīgājiem, bet punktus sadalīs savā starpā.

A apakšgrupā paredzamās pirmās trīs pozīcijas bija – Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija un Čehija, bet atlikušo ceturto sadalīs Šveice, Slovākija un varbūt Baltkrievija. Taču nevienam ne sapņos nerādījās, ka pirmo vietu grupā pirms pēdējā mača ieņems Šveice (krieviem viena spēle rezervē), bet Zviedrija tikai tagad pirmo reizi ielauzīsies labāko četriniekā. Un arī nepilnīgi, jo Čehijai, kas par punktu atpaliek, jāaizvada par maču vairāk.

Bet mums tuvāka ir B apakšgrupa, kur spēlē Latvijas izlase, un arī šeit pārsteigumu nav trūcis. Pirms čempionāta prognozēs  – pirmās trīs vietas tika atvēlētas ASV, Kanādai un Somijai, bet par pēdējo vietu izšķirošajā spēlē cīnīsies Vācija un Latvija. Tātad latviešiem bija paredzēti deviņi punkti – pa trim pamatlaika uzvarām pret kazahiem, itāļiem un norvēģiem.

Kā notika?

Realitātē tomēr notika krietni citādāk – atklāšanas spēlē sausā atstājām Kanādu (2:0), nākamajā mačā, kas bija uzreiz dienu vēlāk, bullīšos zaudējām Kazahstānai (2:3). Ar dienas atpūtu ne bez pūlēm, bet tomēr otro reizi Latvija spēja nosargāt savus vārtus neskartus (pret Itāliju 3:0), un tad vēl pēc divu dienu atpūtas pretī stājās amerikāņi (2:4). Joprojām šķita, ka visi ceļi vaļā, taču zaudējums pēcspēles metienu sērijā norvēģiem (3:4) bija kā auksta duša, un šķita, ka ceturtdaļfināls no mums attālinās.

Taču svētdienas vakarā, lai gan bija bažas par Latvijas izlases iekšējo mikroklimatu, spēja aizvadīt labāko spēli turnīrā un paņemt punktu pret Somiju. Tātad – trīs (Kanāda) + viens (Kazahstāna) + trīs (Itālija) + viens (Norvēģija) + viens (Somija) ir tieši tie paši deviņi punkti, kas mums bija atvēlēti prognozēs.

Skaidrs, ka pēc spēles ar Kanādu eiforija sita augstu vilni un galdā pat tika likta sarunas par medaļām, taču Rīgā notiekošais pasaules čempionāts ir pārsteigumiem bagātākais, kāds vispār piedzīvots. Turklāt letiņi ir pat nedaudz labākā pozīcijā, jo mūsu nākamajiem pretiniekiem Vācijai vēl priekšā mačs ar ASV, kuri ar katru spēli izskatās arvien labāk, bet uzreiz nākamajā dienā jau jākāpj uz ledus cīņā par ceturtdaļfinālu ar mājiniekiem, kurus pirmo reizi atbalstīs skatītāji tribīnēs.