Connect with us

Hokejs

Mūsu nākamie pretinieki – pēdējo gadu “klienti” norvēģi

Mūsu nākamie pretinieki - pēdējo gadu "klienti" norvēģi
AP/Scanpix

Latvijas hokeja izlase pagaidām neveiksmīgi iesākusi Pasaules čempionātu hokejā, taču zaudējumi pirmajās divās spēlēs piedzīvoti pret šķietami spēcīgākiem pretiniekiem. Nākamās izlase, ar kuru paredzēts krustot nūjas, ir Norvēģija. Pret viņiem, lai gan parasti spēkošanās bijusi sīksta, latviešiem pēdējos gados izdevies atrast pareizo formulu. Kā būs šoreiz?

Norvēģiem viena uzvara jau kabatā

Līdzīgi kā latvieši, arī norvēģi pret mājiniekiem somiem jau maču nospēlējuši. Atklāšanas spēlēs kā mūsējiem, tā arī Norvēģijai bija gaužām neveiksmīgas – Latvijai bezierunu zaudējums pret amerikāņiem ar 1:4, bet mūsu nākamie pretinieki ar 0:5 piekāpās Somijai. Bez atpūtas Latvijas izlase parādīja zobus mājiniekiem, taču beigu beigās tomēr zaudējums ar 1:2, bet ar nedaudz pozitīvāku skatu nākotnē. Savukārt, norvēģiem ne bez pūlēm izdevās apspēlēt Lielbritānijas izlasi (4:3 pēcspēles metienos), un pirmdien jau mačs ar Latviju.

Pagaidām, protams, situācija turnīra tabulā neiepriecina – tikai divi gūti vārti divos mačos, kamēr ielaisti seši. Līdz ar to statistikas ailēs pagaidām grūti iezīmēt mūsu komandas līderus, jo nevienam spēlētājam nav vairāk par vienu rezultativitātes punktu. Ar vārtu guvumiem izcēlušies Andris Džeriņš pret ASV un Rūdolfs Balcers pret Somiju. 

Elvis Merzļikins starp visiem turnīra vārtsargiem atrodas ceturtajā vietā pēc atvairītajamies metieniem, taču procents pagaidām neiepriecina – tikai 88,8%. Tiesa, turnīrs nupat sācies, un vēl ir labas iespējas pacīnīties par izkļūšanu no grupas.

Pēdējais zaudējums – 2016. gadā

Pasaules čempionātos Latvija un Norvēģija pēdējos gados savā starpā spēlējuši ļoti bieži. Vienā grupā bijām gan pagājušajā gadā, gan arī 2019. un 2018. gadā. Visās no šīs tikšanās reizēm pārāki bijuši latvieši. Tiesa, divas no šīm uzvarām izcīnītas papildlaikā un pēcspēles metienos, kas tikai pierāda, cik līdzīgos spēkos ir šīs komandas. Zaudējumu piedzīvojām 2016. gadā, kad turnīru uzņēma divas Krievijas pilsētas – Maskava un Sanktpēterburga.

Toreiz tā bija pēdējā grupas spēle, kurā neviena no komandām vairs nepretendēja uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, un, lai gan rezultātu atklāja Miks Indrašis pēc Gunta Galviņa piespēles, norvēģi atbildēja ar trim vārtiem un izcīnīja uzvaru ar 3:1. 

Lai saglabātu izredzes pēc ilgiem gadiem atgriezties pasaules labāko astoņu komandu skaitā, pirmdien obligāti jāuzvar pamatlaikā. 

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Hokejs