Hokejs

Latvijas hokejisti gūst pirmo uzvaru Somijā

Latvijas vīriešu hokeja izlase pirmdien Tamperē pasaules čempionāta trešajā mačā pārspēja Norvēģiju, gūstot pirmo uzvaru Somijā. Latvija pieveica Norvēģiju ar 3:2 (1:1, 2:0, 0:1). Vārtus Latvijas izlases labā guva Rodrigo Ābols, Nikolajs Jelisejevs un Roberts Bukarts.

Pirmajā periodā nedaudz labāki bija Latvijas hokejisti, taču ripa ilgi nelidoja norvēģu vārtos, pat divos divu minūšu noraidījumos, ko norvēģu hokejisti nopelnīja perioda pirmajā pusē.

Rezultātu atklāja Latvijas komandas kapteinis Rodrigo Ābols, kad bija spēlētas 14 minūtes un četras sekundes. Pēc Rūdolfa Balcera atspēles atpakaļ norvēģu zonas labajā pusē lielisku piespēli no apmales uz vārtu tālo stabu izpildīja Ronalds Ķēniņš, un Ābols ar neliela rikošeta palīdzību no norvēģu hokejista vārtu priekšā raidīja ripu vārtos – 1:0.

17.minūtē par rupjību divas minūtes nopelnīja Ludvigs Hofs, taču arī šo vairākumu izmantot latviešiem neizdevās.

Pēc spēles atsākšanas piecatā pretuzbrukumā tieši pretī Elvja Merzļikina vārtiem piespēli saņēma Matss Roseli Ulsens, pa ledu raidot ripu vārtos – 1:1.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase neizmantoja izgājienu trijiem pret vienu norvēģu aizsargu, neprecīzi saspēlējoties Rihardam Marenim un Oskaram Batņam.

Tūlīt pēc tam Norvēģija iespieda Latviju savā zonā, divus labus vārtu gūšanas momentus neizmantojot naturalizētajam zviedru uzbrucējam Kristianam Jākobsonam.

Par spēles lūzumu kļuva 27.minūte, kad vispirms Matīass Trēteness nopelnīja divas soda minūtes par turēšanu ar rokām, bet aizturētā soda laikā Rihardu Bukartu ar cīkstoņa cienīgu paņēmienu nogāza Hofs, kuram tā bija jau trešā došanās uz sodīto soliņa šajā spēlē.

Uz sodīto soliņa Hofs nepalika ilgi, jo pēc tiesnešu veiktā video atkārtojuma noskatīšanās cīņas paņēmiens tika novērtēts ar 5+20 soda minūtēm un noraidījumu līdz spēles beigām, Hofam dodoties uz ģērbtuvēm, bet Latvijai iegūstot lielo vairākumu divas minūtes un vēl trīs minūtes vairākumu pieciem pret četriem norvēģiem.

Kaut arī ripu zonā noturēt neizdevās, tikai 27 sekundes bija vajadzīgas, lai panāktu 2:1. Pēc Jāņa Jaka un Balcera piespēlēm no labā aizsarga pozīcijas Jelisejevs pēc metiena ar atvēzienu raidīja ripu vārtu labajā augšējā stūrī – 2:1.

Otros vārtus vairākumā iemest neizdevās, bet pēc spēlētām tieši 33 minūtēm Roberts Bukarts pēc Sanda Smona un Kristapa Sotnieka piespēlēm, virzoties gar kreiso apmali, meta uz vārtiem un trāpīja vārtu kreisajā augšējā stūrī – 3:1. Norvēģijas vārtsargs jau bija sācis pārvietoties uz pretējo vārtu stūri, bet redzamību viņam vārtu priekšā nosedza Batņa.

Norvēģi vienus vārtus atspēlēja 48.minūtē, kad pēc ripas izmešanas vārtu priekšā no aizvārtes vārtu labajā augšējā stūrī trāpīja Makss Krogdāls, panākdams 2:3. Merzļikins bija nosegts un metienu neredzēja.

Norvēģi pārņēma iniciatīvu un bīstami uzbruka Merzļikina sargātajiem vārtiem. Pārtraukumu pēc pārmetiena pieprasīja Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš, taču norvēģu ofensīva turpinājās.

Minūti un 48 sekundes pirms pamatlaika beigām Norvēģija nomainīja vārtsargu Henriku Heukelannu pret sesto laukuma spēlētāju, abpusēju noraidījumu par saķeršanos Merzļikina vārtu priekšā nopelnīja Ķēniņš un Andrēass Martinsens, bet rezultāts vairs nemainījās – ar 3:2 uzvarēja Latvija.

Piektdien Latvija, uzsākot 25.gadu pasaules čempionāta elites grupā, ar 1:4 zaudēja ASV valstsvienībai. Vienīgos vārtus guva Andris Džeriņš, bet citiem hokejistiem neizdevās izmantot daudzās iespējas. Sestdien otrajā mačā nevajadzīgs noraidījums spēles beigās lika ar 1:2 piekāpties olimpiskajai čempionei Somijai, kuras vārtos ripu raidīja Rūdolfs Balcers.

Norvēģija čempionāta ievadā ar 0:5 kapitulēja Somijai, bet otrajā spēlē svētdien izsēja trīs vārtu pārsvaru un vien “bullīšos” ar 4:3 uzvarēja Lielbritāniju.