Hokejs

Norvēģijai izdodas “nolauzt” Austriju un uzvarēt pamatlaikā

Norvēģijai izdodas "nolauzt" Austriju un uzvarēt pamatlaikā

Norvēģija, kas pirmdien B apakšgrupas mačā zaudēja Latvijai, trešdien ar 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) uzvarēja Austriju. Norvēģiem šī bija ļoti svarīga uzvara, jo, iespējams, kāda no šīm komandām šogad pametīs augstāko divīziju.

Mača septītajā minūtē austriešus vadībā izvirzīja Dominiks Hainrihs, kurš vairākumā izpildīja tālu un precīzu metienu. Norvēģi saņēma vēl vienu sodu, taču tas netraucēja 45 sekundes vēlāk Matsam Roseli Ulsenam mazākumā izslidot vienam pret vārtsargu un panākt 1:1.

Otrajā periodā pēc nospēlētām 55 sekundēm Andrēass Martinsens ar metienu no asa leņķa panāca 2:1 norvēģu labā, bet sešas minūtes vēlāk Lukass Haudums ar zibenīgu raidījumu no iemetienu apļa vairākumā izlīdzināja rezultātu. Perioda otrajā pusē Martins Roimarks atgrieza Norvēģijas izlasi vadībā.

Trešās trešdaļas trešajā minūtē Patriks Vimmers par sitienu galvas un kakla rajonā uz nepilnām piecām minūtēm atstāja Austriju mazākumā. Norvēģijas vairākumam tuvojoties beigām, Ulsens pēc piespēles no aizvārtes nostiprināja savu izlasi vadībā.

Tiesa, četras minūtes pirms pamatlaika beigām Šnaiders ar metienu tukšā vārtu stūrī vēlreiz samazināja Norvēģijas izlases pārsvaru, bet pēdējā minūtē ripu tukšos austriešu vārtos iemeta Martins Ronnilds.