Lai gan aktuālā NBA regulārā sezona vēl nav noslēgusies, turklāt arī šī gada čempions vēl jānoskaidro, pamazām aktualizējas spēlētāji, kuri tiks izvēlēti jauno spēlētāju draftā. Viens no interesantākajiem šajā kontekstā pavisam noteikti izceļams 2,26m garais NCAA Pirmās divīzijas komandas “Western Kentucky” spēlētājs Džemeirions Šārps.
Labākais bloķētājs koledžas basketbolā
Šārps dzimis ļoti garā ģimenē – viņas mammas augums ir 1,92m, bet tētim – 2,10m. Pats basketbolists smejoties atzīst: “Man nekas cits neatlika, ka izstiepties līdz 2,26 metriem.” Lieki piebilst, ka viņš ar abām rokām groza stīpu var aizsniegt neatraujot kājas no zemes. Tieši Šārpa iespaidīgais augums licis pievērst lielu uzmanību gan pašam, gan arī visai “Western Kentucky” universistātes komandai.
Šārpam groza apakšā ir lielas priekšrocības, ko pierāda arī statistika – ar kopumā 142 blokiem 31 (!) mačā viņš ir līgas labākais bloķētājs, kas dod 4,58 vidēji vienā mačā. Ar atlēcošajām bumbām caurmērā viņam neveicās tik labi – vidēji tikai 7,5, taču šajā rādītājā lielākais ieskrējiens veikts tieši pēdējā mēneša laikā. No 4. februāra līdz 5. martam viņš Kentukī komandas rindās nospēlēja desmit spēles, kurās vidēji tika izcīnītas 8,4 bumbas, bet septiņās spēlēs izcīnītas vismaz deviņas.
Turklāt šajā nogrieznī komanda zaudēja tikai vienu spēli, kas liek domāt, ka 20 gadus vecajam puisim vajadzēja laiku, lai iejustos koledžas basketbolā. Vai viņam tas izdosies NBA?
Spēlētāji plusi un mīnusi
Spēlētājam ar tādu augumu basketbolā ir lielas priekšrocības. Šārpa lielākie plusi ir viņa spēle groza tuvumā, ko pierāda arī statistika – lai gan viņš neuzbrūk daudz (vidēji spēlē 8,3 punkti), viņš to šajā sezonā darījis ar 72,7% precizitāti. Tāpat arī viņam ir adekvātas spējas cīnīties par atlēcošajām bumbām, taču, lai iekļautos NBA rotācijā, būtu jāpiestrādā pie muskuļu masas, jo pagaidām viņa svars ir tikai 107 kilogrami.
Salīdzinājumam – Dāvis Bertāns ar 2,08 metru augumu sver 102 kilogramus. Taču tas, ko noteikti jāizceļ, ir jau pieminētā metienu bloķēšana. Tur viņam ir liels talants.
Ar to vien gan nebūs gana, jo šim spēlētājam ir arī diezgan daudz mīnusu, piemēram, soda metieni – viņš tos realizējis ar niecīgo 41,8% precizitāti. Tāpat ievērojami jāpiestrādā pie t.s. “face-up” spēles, kā arī jābūt aktīvākam gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā.
Iespējas draftā
Tiesa, lielas izredzes pagaidām uz Šārpu NBA kontekstā netiek liktas. Uz doto brīdī prognozes liecina, ja viņu vispār kāda komanda izvēlēsies, tad tas notiks otrās kārtas pašās beigās. Ņemsim par piemēru 26 gadus veco un 2,29m garo senegāliešu centra spēlētāju Tako Folu, kurš ir viens no garākajiem, ja ne garākais planētas basketbolists. Par viņu pirms 2019. gada drafta tika runāts daudz skaļāk kā par Šārpu, bet draftā izvēlēts tā arī netika.
Līgums gan tika noslēgts, un toreiz to izdarīja Bostonas Celtics, taču realitātē līdz šim brīdim trīs sezonu laikā (šosezon pārstāv Klīvlendas “Cavaliers”) Fols laukumā izgājis vien 37 spēlēs, kurās vidēji laukumā pavadījis 6,2 minūtes. Kāds būs Šārpa liktenis, to rādīs laiks.